VD par sirdi

Aizsāka maris88 

VD par sirdi
08.08.2017 10:19
Jau kādu laiku sadzīvoju ar VD – lielākoties tādi kā saasinājumi izpaužas tieši pavasara un rudens periodā, kad uznāk nogurums, nespēks, lieki stresi utt. Ik pa laikam par sevi liek manīt sirds. Bērnībā bija problēma ar vienu no vārstuļiem, tas laikam īsti negriezās vai nestrādāja kā vajag (nepateikšu precīzu medicīnas terminu) un ārsts bija aizliedzis sportot. Pēcāk, kad sapratu, ka esmu ļoti notaukojies, sāku sportot un visu lieko nometu. Kopš tā laika visai patstāvīgi arī sportoju un kā beigās izrādījās jau citos, atkārtotos sirds izmeklējumos, tas vārstulis ir atsācis savu darbību un ar to it kā neesot problēmas. Cik sapratu no ārstes, šī problēma parādās pubertātes laikā un tad vai nu pāriet vai nē. Bērnībā šī sirds kaite izpaudās tā, ka sirds stipri sitās (spēcīgi) un no izteikti varēju tā kā pats arī just (uz vēdera pagulēt nevaru, jo tad pēc sajūtām šķiet, ka sit cauri), paātrināts pulss un ātri piekusu.
Taču arī šobrīd ik pa liekam uznāk minētie sirds darbības traucējumi – iespējams, ka daļa vainas ir VD (lielākoties VDiešiem bieži ir paātrināts pulss). Pēdējie sirds izmeklējumi ir veikti 2014. gadā – esmu tos pievienojies pie šī raksta – un šķiet, ka tur viss ir kārtībā (ārsts saka, ka nesen taisīti, nav jēgas atkārtot). Nesen bija uznācis kārtējais periods, kad sirds par sevi lika manīt un kamēr gaidīju savu kārtu pie kardiologa, gāju uz aptieku mērīt asinsspiedienu:
1.diena - sistol 136, diastol 83, pulss 113
2.diena - sistol 126, diastol 78, pulss 100
3.diena - sistol 138, diastol 86, pulss 81
4.diena - sistol 135, diastol 79, pulss 93
5.diena - sistol 148, diastol 94, pulss 112
6.diena - sistol 139, diastol 88, pulss 116
7.diena - sistol 148, diastol 90, pulss 97
Ikdienā pulsu nemēru, tāpēc grūti teikt kāds tas man varētu būt, bet noteikti ne tādā līmenī kā augstāk minēts – tur jutos ļoti slikti. Kardiologs šajā gadījumā pateica, ka tā ir bijusi kāda pārslodze/nervi un izrakstīja Adaptol. Slodze tiešām bija – ļoti daudz sportoju un paralēli bija daudz stresi, kas beigās laikam, tad arī lika par sevi manīt.
Vai šajā gadījumā nevajadzētu papildus izmeklēties, lai pārliecinātos, ka ar sirdi viss ir ok un vēlāk nevajag nožēlot, ka laicīgi lietas labā neko nedarīju? Negribētos baigi staigāt pie ārstiem, ja tas viss no nerviem, jo ticu, ka kādam tajā pašā laikā varētu būt kas svarīgāks.
Vīrietis, 29 gadi, 180cm, 77kg.

1
2
3
Re: VD par sirdi
08.08.2017 12:17
Cilvēkiem, kam bērnībā bijušas kādas ilgstošākas veselības problēmas, mēdz veidoties hipohondriskas tendences.

Domāju, ka jādarbojas vairāk ar to.

Stress un pārslodzes parasti to uzmodina, mēģini sevi pieskatīt.

Tu ar stresu arī vari radīt sirds problēmas.

Es mēģinātu nomierināties, mainīt dzīves ritmu un tad varbūt pēc mēneša skatītos, bet manas domas nav pēdējā instance.
Re: VD par sirdi
10.08.2017 14:56
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Cilvēkiem, kam bērnībā bijušas kādas
> ilgstošākas veselības problēmas, mēdz
> veidoties hipohondriskas tendences.
>
> Domāju, ka jādarbojas vairāk ar to.
>
> Stress un pārslodzes parasti to uzmodina,
> mēģini sevi pieskatīt.
>
> Tu ar stresu arī vari radīt sirds problēmas.
>
> Es mēģinātu nomierināties, mainīt dzīves
> ritmu un tad varbūt pēc mēneša skatītos, bet
> manas domas nav pēdējā instance.

Skaidrs, paldies.
Re: VD par sirdi
10.08.2017 19:08
Ja būtu vecums, dzimums, svars un augums, tad saprašana arī būtu labāķa.
Sirdij nekad nevajag dot pārāk lielas slodzes. Sevišķi, ja kas bijis.
Organismam vajg dot laiku attīrīties.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 2 pieskaita 21?
Ziņa: