Spirografija

Aizsāka Avenitexxx 

Spirografija
23.03.2017 15:50
Vai kads zina tiesi kuri spirografijas raditaji norada uz bronhialo astmu? Takaa veicu parbaudes, lai atklatu pie kaa vainigas sirdsklauves un elpas trukums, spirografija arsts pateica ka neliela alergija, bet sledziena ierakstija bronhiala astma. Neko nesaprotu, lasiju ka FVC1 jabut lielakam par 12%. Bet man tur ir -1. Pec kaa vel skatas vai ir astma?
Re: Spirografija
23.03.2017 20:48
Jāzin ar ko runājam. Dzimums,vecums,augums, svars. Kāpēc tika veikta konkrētā pārbaude. Vai bieži ir elpas trūkuma lēkmes. Vai ir bijis nepieciešams saukt ātro palīdzību.
Es domāju ka viena pati spirogrāfija neko pati par sevi neizsaka.Jāskatās kopums. To arī dara ģimenes ārsts,alergologs.
Godīgi sakot, nesaprotu jautājuma jēgu.
Cieņā.
Re: Spirografija
23.03.2017 23:03
Avenitexxx! Ja ir viegla, epizodiska astma, tad spirogrāfija var būt pilnīgi normāla. Izskaidrot visas spirogrāfijas nianses internetā nav iespējams.
Turklāt FEV1 post/FEV1 pre attiecībai jābūt >12%, nevis FEV1
Jāņem vērā arī viss pārējais fons- analīzes, alerģijas testi, simptomi. Neskaidros gadījumos papildus taisa arī bronhoprovokācijas testu un / vai inducēto krēpu analīzi.



Edited 1 time(s). Last edit at 26.03.2017 13:08 by stella_.
Re: Spirografija
26.03.2017 10:31
Sieviete, 65 kg, 172. 27 gadi. Nee, atrie nav bijusi jasauc, kautgan shad tad ir sajuta ka jasauc, nespeju atskirt taa ir panikas lekme taja bridi vai si diagnoze ko man nosauca. Lika lietot menesi flixoted un singular tabletes un nodot krepu analizes.

Par radijumiem man ir FEV1.0/FVC attieciba 9. Bet FEF 25-75% attieciba ir 18, un FEF 75-85% ir 60.

a FEV1.0 ir 123 un 122, attieciba ir -1. Viena varda jajiet pie cita pulmanologa lai izskaidro.
Re: Spirografija
26.03.2017 17:47
Ja ir elpas trūkumi ,kas tiek kupēti ar bronhiālās astmas preparātiem, tad neredzu iemeslu pētīt kaut kādus rādītājus.No kuriem,piemēram es, neizlasot speciālu literatūru, neko nesaprotu.
Jāskatās pie alergologa,kas ir vainīgs. Parasti tā ir pelējuma sēnīte. Pavasaros ziedputekšņi.Mājās nevērt vaļā logus bet ierīkot svaigā gaisa vērstu ar attiecīgu filtru. Biezāku ,plānāku. Nepieļaut nekur pelējuma sēni. Meklēt vainīgo alergēnu.
Kas ir svaiga gaisa vārsts? Ielikt google.lv atslēgas vārdus: "Svaiga gaisa vārsts", "Nāve plastmasas logu ēnā". Pelējums dzīvoklī""
Un citus.
Lai veselība un spēks.
Re: Spirografija
26.03.2017 22:05
Saprotu bet esmu nezina vai man ir astma diagnoze vai nee. Jo bronhiala astma tak ir hroniska. Vai taa ir tikai alergija. Tape nesapratu kapec arsts teica alergija a sledziena pavisam kas cits. Paldies.
Re: Spirografija
26.03.2017 23:11
Ka ari miera stavokli paliek gruti.elpot. Smacigi. Nezinu ko tada bridi darit, vai tas.ir psihalogiski vai nee. Lidz ar stresu paliek vel trakak..
Re: Spirografija
26.03.2017 23:11
Sajutas vairāk ir ka elpu nevar ievilkt lidz galam a otra sajuta ka skabeklis pamaz, smacejosi.
Re: Spirografija
27.03.2017 12:52
Tā var arī nebūt astma, bet veģetatīvi traucējumi no stresa un spriedzes. Man, piemēram, arī tā bija, no sākuma tika pirkti dārgi inhalatori, kas nelīdzēja nemaz. Risinājums bija tikai antidepresanti.

Bet tās lietas ir jāatšķir, kaut bronhiālā astma arī ir psihosomatiska kaite.

Pēc pirmā ieraksta neizklausās pēc astmas. Agrāk nekad tā nav bijis?
Re: Spirografija
27.03.2017 14:37
Astma saprotu ka ir alergijas izraisita? Bet stress vinu pastiprina. Pareizi saprotu? Nezinu, bet spirografija uzradija ka bronhi ir sasaurinati, vina saka neliela alergija. Uzlabojas uz 18% pec zalu iepusanas rezultāti. Bet kad pajautaju vai var trukt elpa no taa, vina atbildeja cipari nav svarigi bet tava passajuta, tad ari nozimeja krepu analīzi, astmas elementus krepa. Un izrakstija tas zales. Nepatikami ka esi nezinja, kas tev kaiss un ko darīt kad gaiss pa maz, iedzert trankvilizatoru vai saukt atros ja nu astmas lekme. Ir bijis pirms vairakiem gadiem, ari vilkas menesiem, tad pargaja. Bet tas bija kopa ar trauksmi. Patrreiz trauksmi neizjutu. Man jau krepas vel nak, pat nokrekskinoties 1-3 reizes diena kautkur. Un degunā muzigi tuska, laikam, jo jutu ka tek tie punki. Vispar tas elpas trukums ir sausmas, ko tadu piedzivot un izturet ir gruti. Antidepresantus gan neesmu lietojusi. Vai vini nonema tev uz nerva pamata elpas trukumu? Vai nevar savadak ar to tikr gala bez zalem? Homeopatija, vai kads cits veids.
Re: Spirografija
27.03.2017 14:39
Tev ari bija astma nozimeta? Bet paisto viss uz nerva pamata?
Re: Spirografija
30.03.2017 19:14
Vai tagad kads var krepu analizes iztulkot? Arsts tik otrdien pienem, nomirsu no nezinjas.

KRĒPU ANALĪZE

Krāsa - Bezkrāsaina
Konsistence - Staipīgas

Mikroskopija

Leikocīti redzes laukā 10-15 r/l

Alveolārie makrofāgi
redzes laukā
10-20 r/l

Mirdzepitēlijs redzes - maz
laukā

Daudzkārt. plak.
epitēlijs redzes laukā - maz

Astmas elementi

Kuršmaņa spirāles Nav atrasts
Šarko-Leidena kristāli Nav atrasts

Mikroflora
Sēnītes -Atrastas
Astmas elementi -Eozinofilie
leikocīti - 2%
Re: Spirografija
31.03.2017 11:16
Ja nav references lielums,tad grūti ko teikt.
Sēnīte ir atrasta.Tas varētu būt astmas iemesls.Kopā ar ģimenes ārstu,alergologu un infektologu uzvarēsiet.
Lai veselība un cerība.
Re: Spirografija
31.03.2017 13:11
Tadas analizes man atnaca. Bez refrences lielumiem. Nu paldies. Sodien tomer tiku pie pulmanologa, vins saa vai taa saka ka kkas astmatisks ir

bet astma nee, drizak pirmsastmas stavoklis. Atkal palieku nezinjaa, staigaa tik pie arstiem un neko nezinu...Saka ka vajaga vel krepu uzsejuma analizes sagaidit. Varbutas labak ar visam analizem doties pie alergologa?

a kaa to seniti iznide?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 18 pieskaita 15?
Ziņa: