Aizdomas par MS - ko tālāk?

Aizsāka Liepzieds 

Liepzieds
Re: Aizdomas par MS - ko tālāk?
08.02.2017 21:42
Jaušu, ka nevar apstiprināt un izslēgt nevienu potenciāli atbilstošu diagnozi simptomātikai bez konsultācijām, atbilstošām pārbaudēm. Visādi var būt. Paldies par dalīšanos pieredzē.
Ērce gan, kā jau minēju, man vienīgo reizi piesūkusies bija pirms pusotra gada, bet redzes un jušanas traucējumi, krampji pie panikas lēkmēm, vēlme iet uz tualeti bieži, divi pielonefrīti - tie man bija stipri agrāk. Katrā ziņā - vēlos saprast ar neirologa palīdzību, vai ir pamats bažām par atsevišķām konkrētām lietām, kas, kā saka, uznāk un pāriet, bet rada, maigi sakot, diskomfortu.
Ja pareizi saprotu, tad ir vērts uztaisīt antivielu testu ( kas attiecas uz ērci )?

Antibiotikas pusotra gada laikā nav dzertas. Ir dzertas 2007. g nogalē ( akūts pilonefrīts ar mēnesi slimnīcā ) un ap 2010./ 11. gadu - ar atkārtotu pilonefrīta epizodi. Pārskrienot pāri atmiņām, neatceros ekstrēmas saasinājuma epizodes, ja neskaita jušanas traucējumus, nogurumu un ļoti izteiktu bezmiegu ( miega traucējumi ). Šo divu gada ciparu starplaikā ir bijušas pieminētās divas panikas lēkmes, kas bija ar izteiktām spazmām, muskuļa krampjiem un pārejošu paralīzi.
labais
Re: Aizdomas par MS - ko tālāk?
08.02.2017 21:56
Jušanas traucējumi un bezmiegs bija pēc antibiotiku kursa? Paralīze arī?
Liepzieds
Re: Aizdomas par MS - ko tālāk?
08.02.2017 22:45
Nē, jušanas traucējumi, elektrības sajūta bija pirms tam jau.
labais
Re: Aizdomas par MS - ko tālāk?
08.02.2017 22:54
Man tas pēc liela vitamīnu deficīta arī izskatās, tas gan var nebūt vienīgais cēlonis bet -viens no.Elektrība- b6, tirpšana- b1, bet tā precīzi nevar sadalīt, tur daudz visādi tie simptomi un daļa ir kopīga visiem b vitamīniem..Arī b12.. vēl arī var būt kālijs un citi mikroelementi.
Liepzieds
Re: Aizdomas par MS - ko tālāk?
10.02.2017 20:55
Šodien biju pie neirologa. Vairāk kā stundu runājām. Izklausīja, veica pārbaudes, ko nu var uz vietas. Ļoti korekta daktere, bez aplinkiem, tai pat laikā - kamēr neesot pārbaužu rezultāti, vienkārši esot jāgaida. Nosūtījumos uz pārbaudēm gan ir minēts viens: MS. Jā, minēja arī par Laimas slimību, neizslēdza. Pieminēja, ka pagaidām vēl zāles nerakstīšot, bet sagaidīs vismaz pirmos pārbaužu rezultātus.
Neomulīgi, protams, bet - kas ir jādara, tas jādara. Saprotu, ka laikam jau pamatoti aizgāju.
labais
Re: Aizdomas par MS - ko tālāk?
10.02.2017 21:41
Ja ir interese, var izlasīt ko par tādām diagnozēm saka neirologs dr. Klinghardt
http://www.childneurologyinfo.com/treatment-text-klinghardt1.php
arī šo, tas būtībā ir tas ko es esmu darījis un ko Latvijā uzņem ar milzīgu skepsi, šis gan ir krieviski, bet angliski nav problēmu sameklēt:

http://www.childneurologyinfo.com/treatment-text-klinghardt3.php
Pagājuši jau vairāki gadi, tāpēc no atbildes varbūt jēgas nebūs, bet no savas pieredzes varu teikt, ka vairāki simptomi patiešām ideāli atbilst izkaisītajai sklerozei. Pašam pirmais ļoti izteiktais gadījums bija 2016.gada beigās, bet tad to norakstīja uz kakla skriemeļu deformāciju, pats pārgāja nu trīs gadus bija miers, līdz 2019.gada beigās sākās atkal, tagad jau ir apstiprināta MS diagnoze un ir piešķirta invaliditātes grupa.
Pašam ir bijuši galvas reiboņi, roku un kāju vājums, plaukstu tirpšana, īsu brīdi bija pirkstu "dedzināšana" pieskaroties ar pirkstu galiem (piespiest pogu bija kā pieskarties karstai pannai), siltuma sajūta pēdās, it kā bristu pa seklu jūru vasarā. Arī ir problēmas ar tualeti, kas pamatīgi bojā dzīvi, tāpat uzmanīgi izvēlos maršrutus, pirms izeju no mājām.
Redzes traucējumi vispār ir visbiežākais simptoms (apmēram 1/3 gadījumu), bet man to nebija, jo redzes nervi nav skarti, paveicās vismaz šajā ziņā.

Baigā steiga, visticamāk, nav (vismaz 2017.gadā nebija), ja nauda ir dikti svarīga, var arī pagaidīt apmaksāto izmeklēšanu, bet vispār lai ārsti skatās, ka slimība noris, cik biezi un kādi ir saasinājumi.
Pagājuši jau vairāki gadi, tāpēc no atbildes varbūt jēgas nebūs, bet no savas pieredzes varu teikt, ka vairāki simptomi patiešām ideāli atbilst izkaisītajai sklerozei. Pašam pirmais ļoti izteiktais gadījums bija 2016.gada beigās, bet tad to norakstīja uz kakla skriemeļu deformāciju, pats pārgāja nu trīs gadus bija miers, līdz 2019.gada beigās sākās atkal, tagad jau ir apstiprināta MS diagnoze un ir piešķirta invaliditātes grupa.
Pašam ir bijuši galvas reiboņi, roku un kāju vājums, plaukstu tirpšana, īsu brīdi bija pirkstu "dedzināšana" pieskaroties ar pirkstu galiem (piespiest pogu bija kā pieskarties karstai pannai), siltuma sajūta pēdās, it kā bristu pa seklu jūru vasarā. Arī ir problēmas ar tualeti, kas pamatīgi bojā dzīvi, tāpat uzmanīgi izvēlos maršrutus, pirms izeju no mājām.
Redzes traucējumi vispār ir visbiežākais simptoms (apmēram 1/3 gadījumu), bet man to nebija, jo redzes nervi nav skarti, paveicās vismaz šajā ziņā.

Baigā steiga, visticamāk, nav, ja nauda ir dikti svarīga, var arī pagaidīt apmaksāto izmeklēšanu, bet vispār lai ārsti skatās, ka slimība noris, cik biezi un kādi ir saasinājumi.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 4 pieskaita 17?
Ziņa: