Pārtikas nepanesība vai kkas cits?

Aizsāka Sundaya 

Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
08.11.2016 20:57
Sveiki, draugam, 25 gadi, 187 cm, 88 kg jau ilgāku laiku ir problēmas pēc ēšanas - reizēm uzreiz, reizēm pēc kāda laika, pusstundas, dažu stundu laikā - pēc ļoti daudzu produktu (dārzeņi, augļi, maize, graudaugi) lietošanas stipri uzpampst vēders, arī seja. Alerģijas neuzrāda. Tika uztaisīts Igg4 tests - daudziem produktiem tika uzrādīts vidēji paaugstināts antivielu līmenis. Vai Igg4 tests ir ticams? Gastroenterologs mekādu vērību pampšanai nepievērš. Kā un vai var palīdzēt pārtikas nepanesības gadījumā?
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
08.11.2016 21:01
IgG4 testi nav ticami, ne jau velti gastroenterologs tiem nepievērsa uzmanību.
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
08.11.2016 21:07
Lai paliek igg4 tests. Varbūt ir ieteikumi ko darīt, lai uzlabotu situāciju, jo ir grūti dzīvot ar praktiski visu laiku uzpūstu vēderu un uzpampušu seju.
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
09.11.2016 13:02
Un ko teica gastroenterologs?
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
09.11.2016 14:04
Gastroenterologs izrakstīja zāles gastroezofageāla refluksa slimības ārstēšanas, kura tika konstatēta endoskopijas laikā. Par uzpūšanos un sejas tūsku neteica neko, tāpēc interesējos varbūt kādam ir kāda pieredze vai ieteikumi.
Portālā cālis viens rakstīja, ka viņam šitā uz ogļhidrātu barību. Tieši uz to, ko autore nosauca. Un tad tas vīrietis izvēlējās olbaltumvielu uzturu - gaļa, zivis, olas utt. Kā viņam iet, nav ne jausmas.
Iespējams, - autores draugs nepanes glutēnu. Nezinu. Saka, ka to nepanes kādi 60% cilvēku. Tāpēc it kā tūska un vēders pūšas. Bet vispār tiešām ir tā, ka kad mēs ēdam ogļhidrātus, ķermenis "noapaļojas", jo OH aiztur ūdeni. Kad cilvēki vairāk ēd OB, taukus, ķermenis tā kā "izsausinās"
Bet nu uz augļiem dārzeņiem visiem cilvēkiem ir reakcija, ka tiešām pūš vēderu - tur jau nu bez variantiem. Senāk cilvēki tam nepievērsa uzmanību, nebija biroju :) :) :), visu laiku svaigā gaisā - nekas.
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
09.11.2016 14:36
Alerģiju pret glutēnu alergologs pārbaudīja, negatīvs.
Piekrītu par OH, ka tie visi citam mazāk citam vairāk uzpūš vēderu. Bet sejas tūska no tā neveidojas :/ vismaz man tā šķiet.
Vēderu neuzpūš tik daudz ogļhidrāti cik candida un citas sēnes, ogļhidrāti tām ir laba barība, vēl var palasīt par aflatoksīniem.
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
09.11.2016 21:54
Uz candidu analizes negativas.
Man arī šķiet, ka ogļhidrāti ir laba barība, bet realitātē redzu kā uzpūšas vēders un uztūkst seja pēc to lietošanas :( Arī fiziskās sajūas - spiediena sajūta vēderā, atraugas ir stipri apgrūtinošas.Nezinām kā labot situāciju.
Palasīju par aflatoksīniem - šausmas. Tās sēnes tak var jebkurš apēst jebkurā brīdī :(
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
09.11.2016 22:07
Jāturpina sadarbība ar P.Stradiņa gastroenerologiem.
Vai nemīlējām daudz dzert kafiju? Lietot produktus no alumīnija iepakojumiem? Piedeguši produkti (cepti) . Produkti kur tika pielietoti dedzināti cukuri (Colas, Melnais balzāms,sīrupi) ?Kūpināti produkti?
Zarnu disbakterioze? Vai arī kuņģa, zarnu inervējošo nervu parēzes? Jāatjauno normālā zarnu mikroflora. Jālieto fermenta (gremošanas ) preperāti. Jālieto normālās devās B grupas vitamīni. Ēst mazās devās bet biežāk. Gulēt gultā kura pacelta vismaz par 15% (grādiem).
Izslēgt gāzu veidojošo pārtiku- kāpostu, rupmaize, pupiņas, ne skābie piena produkti.Parunāt ar dietologu.
Tūskas aizturētu tāds banāls preparāts, kā aizmirstais Calcii gluconici tabletes.
Zarnu mikrofloru atjaunot ir grūti. Jāskatās vai nav kolīts (spastisks, čūlainais...).
Lai cīņas gars un cerība.
Disbakterioze noteikti ka ir, pilnīgi noteikti. Ja nav candida tad kkas cits lai gan es brīnos ka nav candida, īsti neticās. Nu labi..Bet vēders pūšas no disbakteriozes ko izsauc kādas sēnes, tāds ir tas princips- maz bifidobaktēriju, daudz sēņu.
Ar tūsku uz sejas varētu būt drusku savādāk jo tur kur ir sēnes tur ir aflatoksīni, mikotoksīni u.c. labumi. Vajag dzert daudz dārzeņu sulas, vēl kko var, tas mans ieteikums- kā nemediķa. Bet sulas -ļoti daudz. Tūska mēdz būt tad kad šķidrums maz. Un vēl ir iemesli,tā vispār diezgan sarežģīta lieta. Bet sulas var palīdzēt un palīdz noteikti. Svaigi spiestas, ne citrusaugļu bet dārzenu lai nav skābas un nesatur fruktozi daudz. Vispār es ieteiktu palasīt vēl un visai daudz... jo nezinu vai citādi tiksiet pie rezultāta.
Jā-vēl- ingveru daudz, un vēl dažādus līdzīgus līdzekļus. Ja kuņgis neprotestē.
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
09.11.2016 22:57
Kafiju, tēju nedzer vispār. Parastu ūdeni pietiekami - kādus 2 litrus dienā noteikti. Ceptu gan ēd. No alumīnija iepakojumiem - domāju - minimāli. Kūpinājumi arī minimāli. Zero kola gan diezgan daudz.
Paldies par ieteikumu par sulām. Jāmēģina. Un + tas ingvers.
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
10.11.2016 00:49
Veikalu sulās ir daudz cukura,tās nav jādzer.
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
10.11.2016 13:49
Saprotu, ka ne par veikala sulām iet runa, pašam jāspiež un jādzer LV augošo dārzeņu sulas.
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
10.11.2016 17:00
Ar ingveru uzmanīgi. Viņš ir kairinātājs. Ja slimas zarnas, tad tikai ļoti maigu barību . Ingveru pāc ēšanas un ļoti minimālās devās.
Un Colas aizmirst! Ir aizdomas,ka visi dedzinātie produkti (karamelizētie) Colas, balzāmi,sīrupi, pret klepus mikstūras satur vēzi izsaucošas vielas.Uz sitienu aizmirsu nosaukumu.Laikam akrilamīds.
Lai saprāts.
Ja kuņģa -zarnu trakts protestē pret ingveru, kas tā var būt ja ir reflukss, tad ir iespējams to nomainīt pret kaut ko citu, ingvers ir ass tiešām. Var mēģināt dažādus citus līdzekļus - krustnagliņas, anīsu, kanēli , vērmeles utt. Bet var arī tiesām sākt ar ļoti mazām devām, katrā ziņā neizraisot saasinājumu vēderā bet devas lēnām paceļot,ļoti lēnām. Bet ar laiku var lietot bagātīgi,to jau pats jutīs- cik un kad ir droši.
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
11.11.2016 15:34
Paldies par ieteikumiem, jāmēģina ir viss, kas varētu palīdzēt.
Vai lidzsvara trukums virsnieru dziedzera/ hormonu darbībā var ietekmēt šādus traucējumus - sejas tūsku un gremošanas traucējumus - meteorismu, atraugas utml pec OH lietošanas?
Sejas tūska nebij man zināma pie virsnieru nepietiekamības bet vajag precizēt- vai kortizols ir zems? Pārējais daļēji-atraugas ir no liela skābes daudzuma kuņģī.
Bet vispār- tu tagad pateici kaut ko jaunu un citu, tad tur drusku mainās kaut kas, vispirms jāzin vai kālijs nav jau daudz.. Tad- kurš tieši hormons ir augsts/zems. Mainās kkas. Jo es pieņēmu ka pateici visu ko zini. Vai ir vēl kaut kas? Nu- visu vari nezināt, jā bet lai padomi būtu labāki,vajag rakstīt visu ko zini.
Tūska varētu gan būt saistīta ar zemu ūdens daudzumu organismā kas ir pie zema kortizola, bet vajag tomēr precīzāk-vai kortizols ir zems. Jeb augsts? Kas tieši? Tas var izklausīties paradoksāli- kā var būt tūska ja trūkst ūdens........ un nesaprotami bet var būt.
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
11.11.2016 17:07
Meklējot netā viss visādu iespējamo info uzdūros tam, ka ja uz ķermeņa ir daudz striju (uz rokām, kājām, vēdera - kas tieši tā arī ir + paplašinātas acu zīlītes pastāvigi (nelietotjot alko, narkotikas, zāles) var būt nelīdzsvarā virsnieru dziedera hormoni. Un tad iedomājos, ka tas varbūt kko saistās ari ar gremošanas traucējumiem un to sejas tūsku. Teoritizēju pašlaik, domājot vai vajag hormonu analīzes taisīt.
Ir nespēks, galvas reibšana, tahikardija, pazemīnāts asinsspiediens?
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
11.11.2016 22:08
Nav reiboņu, tahikardijas. Drīzāk paaugstināts spiediens, paaugstināts holesterīns. Nogurums gan, allaž nomākts garastāvoklis.
Tad nav virsnieres, tas ir labāk ka nav. Es varu ieteikt kaut ko vēl, ja domājat ka jāmēģina viss kas var palīdzēt, tas ir no tādiem pasākumiem kas man palīdzēja bet skaitās nepareizi. Man, protams, pofig- kas skaitās ... galvenais ka veselība ir:)
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
11.11.2016 22:35
Jāmēģina ir viss vai varbūt gandrīz viss. Laikam jau galvenais, ka pašam jāgrib mēģināt un jātic tam, ko dara. Draugs pieķēries domai uzzināt kāpēc tā sejas tūska, grib zināt kas par cēloni tam.
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
11.11.2016 23:28
Kas ir tas, kas palīdz, bet skaitās nepareizi?
Pilnīgi visu nevajag un vajag rūpīgi palasīt un pārbaudīt to ko iesaka, pat ļoti rūpīgi, bet tas draugs grib? Jeb Tu gribi?:))
Ja draugs tiešām grib tad es varu pastāstīt ko var darīt vēl lai gan jau tas ko ieteicu būtu labi jo nav virsnieres tur vainīgas..
Būtu varbūt labāk ja draugs uzrakstītu pats man uz labais1961@inbox.lv tas tad ja gribās drusku vairāk bet manuprāt cēlonis ir tas pats kas izsauc pūšanos jo tā nekad nenāk viena pati, nekad . Man vnk negribās te rakstīt to ko ārsti īsti neatbalsta jo tas skaitās ne visai pareizi... es skaidri pasaku iemeslu un tāds tas ir. Ja puisis nevar, nu tas nekas, vari pati uzrakstīt, tas nav tik būtiski . Bet manuprāt to var atrisināt jo man bij visai līdzīgi tikai tūska bij ne tikai uz sejas,bet viscaur, pārējais tāpat, jā- nebij reflukss bet gastrīts.. Vienīgais ko vajag- pacietība.
Palīdz pārskābe, soda un vēl šis tas,vienīgi ja problēmas ar kuņģi tad ļoti lēnām jāsāk,ar mazām devām un lēnām japalielina,tad viss sanāk labi.
Tas esmu es.
Pampums, atraugas un pūšanās ir no konkrētiem produktiem - 1. Rīsi 2. Kartupeļi 3. Burkāni 4. Banāni 5. Baltmaize 6. Rupjmaize 7. Makaroni 8. Pilngraudu makaroni 9. Mandeles 10. Indijas rieksti 11. Lazdu rieksti 12. Valrieksti 13. Zemesrieksi 14. Zirņi 15. Šokolāde 16. Kāposti 17. Selerija 18. Vīnogas 19. Mellenes 20. Ķiploki 21. Avenes 22. Amarants 23. Āboli 24. Gurķi 25. Paprika 26. Auzas 27. Brokoļi 28. Arbūzs 29. Griķi 30. Lapu salāti 31. Sīpoli 32. Kvinoja 33. Tefs 34. Prosa 35. Olīveļļa 36. Palatinoze 37. Saulespuķu eļļa 38. Glikoze 39. Etiķis 40. Siers 41. Makadāmijas rieksti 42. Melone 43. Apelsīni

Katrs produkts ir pārbaudīts viens pats bez nekādām piedevām. Iespējams vairāk, bet nav pārbaudīts. Tā manuprāt nevar būt ogļhidrātu tūska, jo 1) uzpampst augšlūpa (no OH tā nav) 2) tā parādās uzreiz 3) vajag mazu daudzumu produkta 4) eļļās nav ne grama OH, bet no tām arī ir reakcija.
Ja ēd tikai gaļu, zivis, sēnes un jūras kāpostus, bet piedevām, garšvielām, eļļas tad viss pazūd. Nav nevienas atraugas, nekādas pūšanās, pampuma, tā it kā nekas nekad nebūtu bijis.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 5 pieskaita 1?
Ziņa: