Pārtikas nepanesība vai kkas cits?

Aizsāka Sundaya 

Vakar pirmo reizi dzīvē ieēdu avokado un arī uzpampa seja kā no pārējā ko esmu uzrakstījis. Vai tā tiešām ir varētu būt kāda disbakterioze, ja pampums parādās minūtes vai pat sekundes pēc ēšanas? Ja tā, tad kā to labot, jo gastroenterologa izrakstītās tabletes nevaru dzert, jo tām arī pampst, pieņemu tādēļ ka tajās ir ciete.
Ja kādam ekspertam ir interese un varēs kaut ko ieteikt vai pateikt, kas tas ir par pampumu, varu aizsūtīt bildes kā tas izskatās.
Re: Pārtikas nepanesība vai kkas cits?
26.11.2016 15:25
Nē, ar disbakteriozi tam vispār nav nekāda sakara. Tā ir tīri veģetatīva reakcija.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Varbūt ka nav ne disbakterioze ne veģitatīva parādība,es tā arī pieļauju. No kādām zālēm vēl parādās tā tūska?
Tūskas iemesli var būt ūdens trūkums organismā, kādu vielu un minerālu trūkums vai liels daudzums. Olbaltumvielu deficīts. Viss saistās ar ūdens maiņas traucējumiem, nieru sliktu darbību.
Kādas ir sporta slodzes, cik izsvīsti 1 trenniņā, cik dzer, ko? Disbakterioze nevar tik ātri to izraisīt.. pārāk ātri. Cik lieto sāli jeb nelieto nemaz?
Vajag arī analīzes uztaisīt- īpaši glikozi un olbaltumvielas asinīs, nātrija un kālja līmeni asinīs. Var būt ka olbaltums ir zems bet cukurs augsts. Var būt ka nātrijs ir ļoti augsts vai zems. Vai zems kālijs. Vēl pH- sportojot tas var būt uz apakšējās robežas vai tuvu tai. Tad var paplašināties galvas un ķermeņa augšdaļas asinsvadi un sašaurināties apakšdaļas asinsvadi, gan arteriālie gan venozie,tūska ir visai sarežģīta lieta un daudz variantu tai, arī ļoti zems nātrija līmenis kas izsauc ūdens pārvietošanos no starpšūnu telpas uz šūnu iekšpusi, var būt sportistiem pēc ,,suškas''
Zinu ka no dažām tabletēm kam sastāvā ir laktoze nebija reakcija, bet tās arī bija mazas pēc izmēra, šīs bija ļoti lielas un ārsts teica ka vajag sakošļāt.

Ūdeni dzeru kādus 3 litrus dienā. Sāli lietoju diezgan daudz, nezinu cik precīzi bet pāris grami būs. Glikozes analīzes ir taisītas, bija normā.
Nekad nav tūska bez vēdera pūšanās vai otrādi, vienmēr kopā, tā ka tas ir manuprāt 100% saistīts savā starpā.
Nu-ja ir saistīts tad- vēdera pūšanās tomēr ir disbakterioze neatkarīgi vai ir aizcietējumi vai caureja vai nav nekas no tā.Un par sāli es jau teicu un to vajadzētu precizēt- jo tūska ir arī no ļoti zema sāls dudzuma organismā, ūdens uzkrājas šūnu iekšpusē, tas ir viens no tūskas paveidiem. Tā ka ļoti mazs sāls daudzums var veicināt tūsku, tāpat var veicināt pH novirzes no ideāla lieluma.Un vēl- no sāls trūkuma arī vēders var pūsties. Par to sāli- pāris grami ir ļoti maz bet tas vēl ir atkarīgs no fiziskās slodzes un jāzin kopējais daudzums ko uzņem, ne tikai tas ko pieber . Bet jārēķinās ka litrā sviedru ir apmēram 9 grami sāls un zaudētais ir jākompensē. Par vēdera pūšanos- tā bieži ir tapēc ka zarnu traktā dzīvojas candida sēne un ogļhidrāti ir tai ideāla barība. Un tie var tikt izmantoti sēnes barībai ātrāk kā organisms tos paspēj izmantot. Tā ka- vajadzētu tomēr padomāt cik sāls tiek lietots, organismā tomēr ir ap 400g nātrija hlorīda un tā daudzums nedrīkst būt pa mazu.Nu un par olbaltumvielām- ir jāzin to daudzums asinīs jo pie nieru problēmām tas var būt samazināts kas var būt pa iemeslu tūskai. Bet es domāju ka vispirms vajag tikt vaļā no vēdera problēmām.Īpaši ja rodas pārliecība ka tas savstarpēji saistīts.
No vēdera pūšanās un tūskas var tikt vaļā ēdot tikai gaļu, zivis, sēnes un jūras kāpostus. Viss bez piedevām, bez garšvielām, bez eļļas. Kamēr ēd tā nekas nav, tā it kā nekad nebūtu bijis, seja ir normāla, vēders ir normāls, nevienas atraugas. Problēmas sākas tad ja ieēd kaut ko citu. Un atkarīgs no apjoma, ja apēd ļoti maz kaut ko, piemēram nedaudz garšvielas vai eļļu, tad būs ļoti minimāls pampums, lielākoties augšlūpā. Vēdera pūšanās gandrīz nemanāma, bet diezgan daudz atraugas. Ja apēsts lielāks daudzums tad pampums turpinās vairākas dienas, pirmajā dienā visu dienu, bet pēc tam uz laiku parādās un pazūd. Sekunžu un minūšu laikā. Piemēram, paskatos spogulī - normāls, uzvelku drēbes atkal paskatos - uzpampis. Tādēļ ir doma kaut kad tuvākajā laikā to uzfilmēt. Tad redzēs tieši cik ātri tas notiek, jo kā pēdējā reizē ar avokado, nepagāja ne pāris minūtes, kad jau bija pampums, es pat nepaspēju apēst otro.
Iespējams ka tā ir alerģiska tūska. Vismaz pēc laika- nakamā diena un vēl drusku tā varētu spriest.
Jau pārbaudīts uz alerģiju, vispār nekā nebija, Teica lai ejot pie uztura speciālista.
Olbaltuma daudzums asinīs ir baudīts?
Pārbaudīju c reaktīvais olbaltums <0.2, references intervāls 0-5.
Šajā laikā esmu pārbaudījis vēl dažus produktus un tagad sarakstā jau ir pāri 55 produktiem, kas rada pampumu. Interesanta lieta ko atklāju - seja uzburbst arī ja ēdienu tikai ieliek mutē un nenorij, pēc tam izspļauj. Pēc kādas stundas tas pampums pazūd un nākamajā dienā vairs neatgriežas.
Man radās ideja uztaisīt kādu smūtiju un ielaist pakaļā, varbūt no tā arī būtu reakcija, tas izskaidrotu kāpēc pampums parādās viļņveidīgi vairākas dienas.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 21?
Ziņa: