Plantārais fascīts?

Aizsāka Fifa 

Re: Plantārais fascīts?
26.09.2017 21:24
sarkangalvīte:

Man plantārais fascīts pārvērtās par citu, nopietnāku diagnozi- reaktīvo artrītu, ar kuru tik viegli galā netikt. Reaktīvais artrīts ir imūnsistēmas gļuks- kaut kādu iemeslu dēļ imūnsistēma uzskata, ka manas pēdas ir svešķermeņi un uzbrūk tām kā ienaidniekam ar iekaisumu. Tā jau 2 gadi "marinējos". Man 3. invaliditātes grupu tikko iedeva, zinies. Domāju un ceru, ka tas reaktīvais artrīts uz Tevi neattiecas.

Par Tevi: vai Tu zini, kas ir tava fascīta cēlonis? Darbs uz kājām, Tu raksti? Kādus apavus nēsā darbā? Vai kediņas ar plānu zoli un bez papēža? Tavs ortopēds neko neteica, kas Tev tagad jādara?
Iespējams, derētu aiziet uz podometriju- uzkāp uz tādiem kā elektroniskajiem svariem un datorā parādās attēls- cik kuros pēdas rajonos liela noslodze. Ja pēdas velve ir par zemu/ par augstu, slodze uz pēdām nav pareiza un pēdas var sāpēt. Pēc podometrijas attēla uztaisa speciālas ortopēdiskās zoles tieši Tavām pēdām.

Ja iekaisums ir aktīvajā fāzē, tad vingrināt pēdas nedrīkst. Vajag pagaidīt, lai iekaisums nomierinās- tad var sākt vingrot. Tāpēc jau tevi sūta uz ultrasonogrāfiju, lai redzētu, kas un kuru ir iekaisisno mīkstajiem audiem.
sarkangalvīte
Re: Plantārais fascīts?
01.10.2017 16:07
Es domāju, ka viss sākās ar apaviem, braucu ceļojumā, nopirku sporta apavus, likās ērti, bet bez pacēluma papēdī. Pirms tam arī staigāju apavos ar minimālu papēdi, bet šoreiz tas papēdis it kā grima atpakaļ. Pēc tam es nopirku vēl vienus sporta apavus, jo papēdis sāka nedaudz sāpēt, šoreiz ar pacēlumu papēdī. Sākumā likās labāk, skriet vispār varēju ideāli, bet papēži bija it kā bija bez atbalsta, cilājās augšā lejā un palika sliktāk. Es sāku dzīvoties pa apavu veikaliem, nopirku vēl kādus trīs pārus kurpju, lai secinātu, ka apavu veikalos nav! Nesen iegāju Somijas apavos, beidzot nopirku kurpes, kuras skaitās arī ortopēdiskas un kāja jūtas labāk. Bet visa diagnostika ir ievilkusies, ģimenes ārste neko neiesaka, ortopēds, pie kura bija, izrakstīja olfenu un nosūtīja uz sonogrāfiju. Sonogrāfijā noteica šo diagnozi, ko reāli jau pirms tam pati biju secinājusi, lasot iemeslus internetā. Tagad gaidu vizīti pie cita ortopēda. Mēģināju vingrojumus, bet tas tikai palielina sāpes. Reāli palīdz kāju rullītis, bet tas ir mājās. Slodze darbā uz kājām liela.
Domāju, ka artrīta man nav, pirms pāris gadiem sāpēja mugura un tad man veica visādas analīzes arī uz artrītu, nebija. Mugura vairs nesāp, nopirku citu gultu. Bet sāpes pārvietojušās uz papēdi! Varbūt papēdim arī vajag citu "matraci", t. i. pēdiņas, tikai uz turieni mani neviens nav sūtījis. Par teipošanu arī esmu lasījusi, bet es jau nevaru sev pati noteipot, vismaz pirmo reizi nē.
Kā ir ar pretiekaisuma līdzekļiem? Olfens noņem sāpes papēdī? Es dzēru ibumetīnu, bet man ir sajūta, kas tas līdz papēdim vispār netiek :)
sarkangalvīte
Re: Plantārais fascīts?
01.10.2017 16:47
Kachenit, paskatījos, ka Tu esmu pierakstījusies pie ortopēda, kuru tu neiesaki (citā diskusijā). Varbūt iet pa tiešo uz podometriju? Pie fizioterapeita arī pa tiešo? Jo ko gan man vispār var pateikt ortopēds?
sarkangalvīte
Re: Plantārais fascīts?
01.10.2017 16:48
Gribēju rakstīt, ka es esmu pierakstījusies :)
Re: Plantārais fascīts?
02.10.2017 00:20
Aizstaigā gan līdz traumatologam- ortopēdam!
Par artrītu sauc jebkura veida un jebkura cēloņa locītavu iekaisumu. Tā ka ir Tev artrīts, ir :) Jautājums, tikai, kāds artrīts?

Vingrot iekaisuma aktīvajā fāzē nedrīkst- vajag pagaidīt, kamēr nomierinās.
Nopērc fizioterapeitu- ortopēdu veikalos mazu adatainu bumbiņu. Ar to no rīta, sēžot uz gultas malas pirms staigāšanas paripini zem kājas- vieglāk iestaigāsies! Var arī tenisa bumbiņu vai vecos skaitīkļus, kādus agrāk izmantoja grāmatveži aprēķiniem izmantot masāžai:
https://www.google.lv/search?q=skait%C4%ABk%C4%BCi&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiItqb6qdDWAhVnDMAKHZR4BN0QsAQILg

Pareizi tas iepriekšējais doks darīja.Kad aiziesi ar sonogrāfijas slēdzienu, droši vien nosūtīs uz podometriju. Vari jau tagad uz turieni pieteikties. Par podometriju es iepriekš rakstīju, arī savā tēmā rakstīju laikam. Dažreiz pēdu sāpes rada nepareiza stāja- labam podometristam to vajadzētu pavērot,pamanīt.

Tas, ko es esmu ieteikusi vai neesmu ieteikusi agrāk, nozīmē to, ka man ar šo doku nav bijusi veiksmīgs kontakts. Ja vien tas nav kaut kas šokējošs, ko doks nekādā gadījumā nedrīkst darīt, kļūdīties. 2.slimnīcā visiem dokiem ir sadalīti pienākumi- kurš doks uz kurām locītavām specializējas. To gan labāk ņemt vērā. Es pati pie tiem diviem otrreiz neietu, bet nevar zināt, kā tiem citiem ies?
Man nav pieredzes ar Olfen. Ibumetīns ir bez receptes, bet man par niknu- pēc 2 dienām man ir kuņģī katastrofa. Ir citas recepšu pretiekaisuma- pretsāpju zāles, paredzētas tieši locītavu problēmām. Movalis, Ketanov, Airtal, Arcoxia, u.c. Man vislabāk iedarbojas Airtal- vienu iedzeru un uz 2-3 dienām aizmirstu par sāpēm. Paprasi kādu recepšu tableti dokam, lai izraksta! Tas nav ilgstošs risinājums, bet vismaz ciešami pastaigāt varēsi.

Vēl, šķiet man palīdzēja ultraskaņas procedūras pēdām ar smēri. Ar ultraskaņu tā smēre ievadās dziļākos slāņos, labāk dzīst. Parastā veidā smēres (diklofenak, u.c.) neiesūcās tik dziļi pēdā- dabiskā "zole" traucējot. Par šo jājautā rehabilitologa konsultācijā, bet dažreiz traumatologi arī sūta uz fizikālo terapiju.



Edited 2 time(s). Last edit at 02.10.2017 00:29 by kachenite.
sarkangalvīte
Re: Plantārais fascīts?
02.10.2017 17:29
Vai ne? Par 36 EUR es dabūju nosūtījumu un zāļu recepti. Reāli to vajadzēja par 1, 42 EUR izdarīt ģimenes ārstei. Es atteicu nākamo vizīti pie ortopēda, pierakstījos uz podometriju un tad skatīšos, kā palīdz. Man sāp viens papēdis, un nevis locītavas, nav nekāda artrīta.
Šķiet, ka pie fizioterapeita arī es varētu aiziet bez ortopēda palīdzības. Domāju, ka ortopēds drīzāk varētu būt pēdējā instance.
Reāli es kaisu naudu vējā, ortopēdiskās zolītes šķiet reāla taustāma lieta, kas var palīdzēt.
Pēdu rullējamais man ir un reāli palīdz. Šķiet šitas viss ir asinsrites vaina, tā tajā pēdā ir jādabū kustībā. Tādi mani secinājumi.
Re: Plantārais fascīts?
04.10.2017 22:21
Nezinu, es neesmu traumatologs- ortopēds, neviens Tavu pēdu te neredz, tā ka pateikt, kā Tev ir pareizi, "pa vadiem" nevar.

Ja vēl ir aktīvs iekaisums, fizioterapeits ar vingrošanu neko nespēs Tev līdzēt.
sarkangalvīte
Re: Plantārais fascīts?
05.10.2017 16:59
Es biju uz podometriju un tā bija pareiza izvēle. Man tagad ir pēdiņas, kas ļauj staigāt bez sāpēm un vēl ieguvu daudz vērtīgas informācijas no daktera paša.
Redzēs, kā sanāks, vai izdosies pilnībā atbrīvoties no šīs ligas. Esmu apņēmības pilna.
Drīz būs gads kopš mokos ar šo kaiti - brīžam vairāk, brīžam mazāk. Vasarā, kad vairāk braucu ar velo, bija ciešami. Rudenī nokāvu pēdas pavisam un nācās meklēt ārsta palīdzību. Noteica plantāro fascītu abām pēdām. 6 x biju uz triecienviļņu terapiju un jūtos daudz, daudz labāk. Varu 15 km 2 dienas pēc kārtas nostaigāt. Pēc 1.dienas pēdas sāpēja, bet pēc otrās - gandrīz nemaz. Nākamajā dienā ar viss oki.
Šobrīd gribu aiziet uz podometrijas pārbaudi, bet piedāvājums tik liels, ka nespēju izvēlēties. Varbūt varat ieteikt speciālistu/iestādi, uz kurienu iet (vai - noteikti neiet)?
Re: Plantārais fascīts?
03.01.2019 10:48
Sveiki!
Mans rezumē ar šo neganto plantāro fascītu. Biju aizmirsusi šo tematu, bet nu papildināšu, kas ir kopumā sanācis.
Tātad mani palīgi šai slimībai bija.
Viens traumatologs, kas manu slimības lapu iedeva un sūtīja visur kur pa mazām procedūriņām, kas man īsti nedeva jēgu, bet ne jau ārsts pie tā vainīgs, dakteris darīja savu darbu labi. Tikai es pati savu slimību biju ievilkusi aptuveni par kādiem 4 mēnešiem līdz sapratu, ka man vajag ārstu. Papildus vēl viens traumatalogs, kas apstirpināja šo diagnozi un papildināja pirmajam ārstam. Lai tas pirmais var turpināt man dot slimības lapas atpūtu.
Aizgāju vēl pie trešā traumataloga. Es gari neizplūdīšu. Bet reāls lohs. Nolika esošā traumataloga esību un darīto. Sāka gudri muldēt. Pat ģimenes ārstei to visu atstātot iepleta acis. Tas viss beidzās ar to, ka divas dienas pirms ģimenes ārsta apmeklējuma es darbā pieprasīju uz abpusējo vienošanos iet prom un izmantot bezdarbnieka haļavu vēl papildus mēnešus parūpēties par savu veselību.
Ko es darīju līdz brīdim, kad devos no darba prom un noslēdzu slimības lapu?
Triecienviļņu terapija abām pēdām. Man tās procedūras bija panesamas ar sakostiem zobiem. Pirmā vispār ar asarām acīs. 10 reizes izgāju. Sāku just, ka ir mazliet savādāk, var teikt labāk. Un pēc triecienvilņu terapijas uzsāku uzreiz lāzerterapiju pēdām arī 10 reizes. Braukā pa pēdām - nejutu neko. Bet kad devos uz transportu tad bija patīkama kņudēšana pēdās. Šīs procedūras bija tās, kas man iedeva spērienu pēdiņām sākt atlabt. Papildus tam visam ikdienā lietoju pretsāpju smēres. Un katru dienu apavos un mājas čībās nēsāju šīs pēdiņas, tieši šīs. Kalpo vēl joprojām. Mīlīši iesaku visiem, kam ir sāpes pēdās. https://dynasty.lv/ortozes-bandazas-atbalsti/zoles/reduxheel Tur ir arī sportiskākām aktivitātēm pēdiņas.
Un papildus tam ikdienā kā skrienamos apavus izmantoju Skechers apavus. Ņēmu tos, kas vairāk domāti soļošanai un nesēžas pārāk mīksti, lai nenostieptu ļoti pēdu.
http://www.bstock.lv/ tad šajā veikalā iegādāju vienas šļopkas ko pašļūkāt ikdienā. Pareizs izliekums, bet nebiju īpašā sajūsmā. Kalpos man otro sezonu. Laikam tāpēc, ka bieži nelietoju - tik cik līdz veikalam aizjozt vai uz pludmali.
Bet es esmu sahūsmā par šiem apaviem. Godīgi, man sāpju nomocītajai tas bija kā saldais ēdiens dvēselei. Visu vasaru noskraidījos dienu dienā ar šiem apaviem - https://dynasty.lv/Jelana%20zilas?search=jelana Arī šogad vēl nokalpoja un ir dzīvas. Nav lēts prieks, bet šie Berkemann firmas apavi ir ortopēdiski, ar pareizu pēdas izliekumu un sadala vienmērīgu slodzi uz pēdu. Dārgi, bet ne tik ļoti cik dārga ir veselība, lai to pēc tam salāpītu. Skatījos ar šaubām, bet tā kā tās sāpes bendēja manu dvēseli iegādājos un neesmu ne reizi nožēlojusi. Esmu vēl iegādājusies no šīs firmas apavus!
Un tad vīrs mani palutināja - nopirka man kāju vanniņu, kas vibrē. Ir ok un nav slikti. Un tad vēl vienu vibrējošu un infrasarkano sildošo verķi ar kuru gandrīz katru vakaru savas pēdas apstrādāju. Bet nu jau tie štrumenti gadu stabili stāv neizmantoti. Labāk ik pa laikam iedodu savas pēdas vīram, lai pamasē. :D
Papildus vēl te senāk minētie pēdu vingrinājumi, un knaģu salikšana no grīdas ar kāju pirkstiem atpakaļ groziņā bumbiņas ripināšana, tad papildus koka paliktnis ar tādiem koka ripulīšiem pret kuriem var ripināt, masēt pēdas.
Šobrīd savas kājas - pēdas sargāju. Bonuss noteikti tam ir tas, ka esmu nomainījusi darbu uz kājām pret mierīgāku darba slodzi.
Kad pēdas sāpēja mājās vilkos un sakostiem zobiem vienmēr domāju, ka laikam nekad ātri neiešu, nekad. Ja ceļš pagāja 7 minūtes, tad ar sāpēm jau līdz 20 minūtēm vilkos, varbūt pat ilgāk. Šobrīd ir tik labi, ka vienā skaistā rudens dienā mierīgi pat nogāju 13 km, lai gan nekad nebiju tik daudz gājusi.
Ar savu slīmību es sāku cīnīties no 2016.gada novembra līdz 2017.gada aptuveni aprīlim. Sāpes mani beidza mocīt aptuveni 2017.gada jūnijs - jūlijs. Tās vairs nebija briesmīgas. No tā perioda es sāku dzīvot labāk un jutu pilnvērtīgu dzīvi.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 5 pieskaita 1?
Ziņa: