Ko darīt ar žultsakmeņiem?

Aizsāka mildiņa 

mildiņa
Ko darīt ar žultsakmeņiem?
30.11.2015 20:44
Sakiet, lūdzu, kā būtu rīkoties pareizāk- izoperēt tos laukā vai atstāt kā ir?
Man tie ir 12 gab. Diametrā ap 1 cm. Lielākajiem 12 mm.
Sāpju lēkmes ir bijušas, bet ne bieži- kaut kur 1-2 reizes gadā.
Kāds risks pastāv, ja atstāj ilgstoši tos akmeņus neoperētus?
Re: Ko darīt ar žultsakmeņiem?
01.12.2015 10:42
Pec manām domām operēt, jo tāds daudzums un izmēri nekur nepazudīs. Risks ir iegūt "akūtu vēderu" nepiemērotā brīdī. Un ja tas notiek tālu no ārstniecības iestādēm (nu piemēram ceļojumā vai sākoties karam), tad ir iespēja iegūt arī letalu iznākumu.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ko darīt ar žultsakmeņiem?
01.12.2015 17:19
Pievienojos KU. Jo nezinot vecumu,augumu, svaru un dzimumu neko jau nevar saprast:)).



Edited 1 time(s). Last edit at 01.12.2015 17:20 by Mazdakteris1.
mildiņa
Re: Ko darīt ar žultsakmeņiem?
01.12.2015 18:20
58 gadi, 154 cm, 64 kg.
mildiņa
Re: Ko darīt ar žultsakmeņiem?
01.12.2015 18:23
Tā būs jādara, Tikai bail no narkozes- man tā jau būs 6. oparācija ar lielo narkozi.
Ar vietējo narkozi jau laikam zultsakmeņus neņem laukā?
Re: Ko darīt ar žultsakmeņiem?
01.12.2015 18:26
Ja pacients ir labi nofiksets, var iztikt vispār bez narkozes :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ko darīt ar žultsakmeņiem?
02.12.2015 19:24
Ku! Beidz, man vēders sāp no smiekliem.
Ir jau vietējā un citi narkozes veidi. Man gan muguras (durālo ) anestēziju nevarēja veikt, jo pārāk lielas mugurkaula plāksnītes (deformācijas). To jālemj kopā ar ķirurgu un anesteziologu.
mildiņa
Re: Ko darīt ar žultsakmeņiem?
02.12.2015 20:32
Bet vai 12 žultsakmeņi tā ap cm diametrā ir diezgan nopietna padarīšana? Daktere saka, ka nav nekas traks :)
Re: Ko darīt ar žultsakmeņiem?
02.12.2015 20:50
Tu vienkārši vari dabūt akūtu vēderu, tak jau te kolēģis teica, un tas ir galīgi stulbi.
Neakūtā situācijā operācija būtu vienkāršāka.

Bet nekas traks tiešām nav :)

Vispār šādos gadijumos ir grūti izlemt, pilnīgi loģiski.

Nu pagaidi vēl bišķiņ... :)
egle1
Re: Ko darīt ar žultsakmeņiem?
02.12.2015 21:12
varat iesmiet par autoru, bet , manuprāt, šādu gadījumu, ja jāoperē, valsts neapmaksā. Palabojiet, ja kļūdos. Līdz ar to jämeklē 1000 naudas? Un ja vēl nesäp, diez ko liela motiväcija nav...
moljers
Re: Ko darīt ar žultsakmeņiem?
02.12.2015 21:43
1) slimības risks ir daudz augstāks par operācijas risku , no tā izriet slēdziesn operēt, iespējamās komplikācijas ir riebīgas smagas un pat nāvīgas - akūts pankreatīts, aknu abscesi, peritonīti u.t.t.
ja nekad nebūtu bijušas sūdzības vēl varētu diskutēt, bet kā jau teica daži biedri - pārāk maz informācijas par cilvēka veselības stāvokli
2) laparaskopiju un tā arī ir jāoperē, nevar izdarīt nekādā citā anestēzijā, kā vispārējā narkozē
3) ir Latvijā slimnīcas, kur to dara arī valsts naudā, es ieteiktu Rīgas 1. slimnīcu, jauna zāle, svaigi remontētas nodaļas, bomžu nav, ķirurgi labi
mildiņa
Re: Ko darīt ar žultsakmeņiem?
02.12.2015 23:24
Paldies! Laikam izvēlēšos operāciju, kamēr nekas ļauns noticis. Man tā operācija ir bezmaksas, jo strādāju UK. Tikai rindā jāgaida laikam kādi 2-3 mēneši.
Man tikai vēl ir neskaidra viena lieta- žultspūslis arī tiek izņemts, vai tomēr tas tiek saglabāts?
Re: Ko darīt ar žultsakmeņiem?
02.12.2015 23:54
Cik man zināms, žultspūsli izņem ar visiem akmeņiem. Bet varbūt tagad ir kāds jauns pavērsiens šajā lietā...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 10 pieskaita 13?
Ziņa: