Ko kačenei darīt?

Aizsāka kachenite 

Re: Ko kačenei darīt?
11.12.2017 18:58
Izdomāju kaut ko še uzrakstīt.

Septembrī saņēmu atbildi no DĒĀVK. Piešķīra man 3. grupu uz gadu, tobiš, līdz nākošam maijam. (4 mēneši bija jāgaida rindā, lai saņemtu atbildi.) Jutos kā saņēmusi kaut kādu garīgu kompensāciju. Par mani darbā ņirgājās, ka es tēlojot, arī sociālā dienestā neticēja. Daži radi domāja, ka es sev gribot pievērst uzmanību, tāpēc esmu sev "piedomājusi" kaites. Tagad man ir grupa- tagad neviens nevar teikt, ka es izdomāju!

Invaliditātes grupai "bonusā" ir pensija 66 eiro mēnesī un bezmaksas sabiedriskais transports Rīgā. Vēl dažos muzejos ir bezmaksas ieeja un šur tur lētāk- neesmu pagaidām vēl izmantojusi. Kaut kas ar "bonusiem" ir labi, un kaut kas ir slikti. No vienas puses- vajadzētu mēģināt no tā artrīta vaļā tikt. Bet no otras- izdevīgi tomēr, bez maksas pa Rīgu vizināties un pensija arī netraucē...

Sēžu uz sulfasalazīna- paiet varu un ir gandrīz vai kauns, ka man ir grupa piešķirta. ;)
Tomēr, spriežot pēc sajūtām, ja ne tabletes, tad tagad man jau abas kājas būtu ar plantāro fascītu. Paiet varu, paskriet nelielus gabalus arī. Pārgājienos iet, kā agrāk gāju- 10-20 km dienā gan neriskēju. Var gadīties, ka kādam būs jāvelk mani ārā no meža :) Arī tā ir labi- ja vismaz bez sāpēm var uz WC aiziet un lielos veikalos aiziet uz tālāko galu pēc maizes.

Ir vēl pārdomas par ārstiem, zālēm, "kolēģiem"- artrīta pacientiem, bet to es vēlāk...



Edited 1 time(s). Last edit at 11.12.2017 19:01 by kachenite.
Re: Ko kačenei darīt?
11.12.2017 22:34
Visur lietot staigāšanas nūjas. Cīnīties ar lieko svaru, ja tāds ir. Veikalos ,pat mazos lietot tikai iepirkuma ratiņus.
Daudz lietot ķirbjus.
Potēties pret gripu.
Pārējo pēc ārsta norādījuma.
sarkangalvīte
Re: Ko kačenei darīt?
28.12.2017 18:23
Palasīju te mazliet, jo man arī ir plantārais fascīts, kas gan sāk mazināties. Reāli nevaru sevi iedomāties ejam cauri visādiem izmeklējumiem, nesaņemt reālas atbildes un beigās ārstu (un savas) nevarības dēļ dabūt grupu. Šogad es izmēģināju apstaigāt dažus ārstus, kas pieņem par manu naudu, jāsecina, ka tukšs numurs, internetā ir vairāk info nekā var dabūt no viņiem. Tikai viens patiešām palīdzēja, podiatrs, pie kā dabūju pēdiņas. Tagad jau kāpju no gultas bez sāpēm.
No sajūtām varu teikt, ka kājas jāsaudzē (un sevi arī), jāizguļas un jālieto sev piemērots uzturs. Tad ir pavisam ok.
Re: Ko kačenei darīt?
12.03.2018 16:51
sarkangalvītei:
Nezinu, vai grupu dabūju ārstu nevarības dēļ. Uztveru to kā sava veida garīgo kompensāciju- valsts man gadu maksā par to, ko negribēja maksāt par ārstēšanos pirms tam. No tā, ka VDEĀK un citi atzina, ka ir tiešām slikti, man garīgi kļuva vieglāk :)

Esmu internetā satikusi daudzus citus, kam reimatiskās saslimšanas ir daudz nopietnākas, nekā man. Daļai no viņiem nepalīdz pat tādas vienkāršas un lētas zāles, kas man der. Daļai artrītnieku valsts kompensē jaunās bioloģiskās zāles, kas katram pacientam gadā izmaksātu 4000- 15.000 Eiro. No zālēm rodas nejaukas blakus parādības- pazemināta imunitāte, no Metotreksāta citiem ir vemšana, nelaba dūša, u.c. ķezas. Bet bez zālēm viņiem būtu vēl sliktāk. Viena meitene teica, ka viņai ir bojātas 19 locītavas viņas 25 gadu vecumā.
Bet es dzeru vienkāršāko no artrīta tabletēm un dzīvoju! Pretsāpju tabletes pēdējos 10 mēnešus reizi mēnesī iedzeru- ja kas atgadās. Janvārī un decembrī pastrādāju vietā, kur 8 stundas jāstaigā un jāstāv kājās. Tiku galā. Pret vakaru mazliet jūt- viens Ahiilejs ir iekaisis, bet tas ir sīkums pret to, kas bija aizpagājušajā gadā.

Izskatās, ka nupat, būs pārmaiņas ar artrītu un mani. Par tām nākošajā postā.



Edited 2 time(s). Last edit at 12.03.2018 18:02 by kachenite.
Re: Ko kačenei darīt?
12.03.2018 17:54
Man maijā beigsies invaliditātes grupai termiņš. Vajag grupu pagarināt.
Sarunāju no reimatologa neiespējamo- viņa pati mani pierakstīja uz "valsts" konsultāciju par 4.27, lai varu pagarināt grupu. Jau decembrī saplānoju citus ārstus un izmeklējumus. Tak kas to deva: viena poliklīnika un otra piezvana,ka ārsti nebūšot- jāpārceļ izmeklējumi, konsultācijas! Pati es nonācu slimnīcā ar "ātrajiem" un tūlīt došos turp otru reizi- randiņš ar dr.Skalpeli sarunāts par citu tēmu.

Aizgāju taisīt USG pēdām. Bija tā pati daktere, kas taisīja USG 2016.gadā. Noliku viņai priekšā 2015. un 2016. gada izmeklējumus, lai salīdzina. Pirms pusotra gada viņa brīnījās cik ir slikti, tad tagad brīnījās, cik ir kļuvis labi! Slēdziens "Saglabājas kreisās pēdas Ahilleja tendinīts. Izteikti pozitīva mainība dinamikā". Tikai! Ar tādu slēdzienu invaliditāti nepagarināt! Labi, ka ir labāk, bet man patīk, ka man ir nodokļu atvieglojumi un par 100-200 eiro lielāka alga ;)

Tā kā ir plānota operācija, tad es jau laikus atmetu Sulfasalazīnu, kas pazemina imunitāti. Ir jau 12 diena bez zālēm- pagaidām es nejūtu būtisku atšķirtību- ar, vai bez tabletēm dzīvoju? Sulfasalazīns gan esot tāds lēni iedarbīgais- 2 nedēļas jāgaida, pirms iedarbība parādās...Nu, nez, nez?

No iepriekšējā gada laparoskopijas operācijas es zinu, ka pēc operācijām artrīta simptomi pazūd uz nedēļu- divām. Tā it kā pa operācija slaiku kāds būtu pogu piespiedis un sāpes kājās izslēdzis! Tas laikam saucas "Imunitāte aiziet strādāt citur" :) Tieši 2 nedēļas pēc operācijas man ir pieraksts pie reimatologa. Ko es reimatologam teikšu?!? Ka pēc operācijas kājas nesāp, jo "imunitāte aizgājusi strādāt citur"? Kas ar artrītu būs mēnesi- divus pēc operācijas, neviens tagad nevar pateikt. Tak pierakstu pie reimatologa nav iespējams dabūt vai pārcelt, tad kad sagribas! Un aprīlī ir jāiesniedz papīri VDEĀK... Ko man tagad darīt???
Invaliditātes grupu pazaudēt negribas.



Edited 2 time(s). Last edit at 12.03.2018 18:05 by kachenite.
iii
Re: Ko kačenei darīt?
13.03.2018 10:05
Ja negribās, tad jānovēl lai sapņi piepildās!
Re: Ko kačenei darīt?
14.06.2018 18:18
Sulfasalazīnu nedzeru jau 3 mēnešus. Beidzot vispār nekādas zāles nedzeru! Wow! Super! Mazliet vienu iekaisušo Ahilleju jūt, bet tas ir sīkums, salīdzinot, kā bija.

Maijā atdevu "valsts" reimatologa konsultāciju savai ĢĀ- man nevajag, bet viņai noteikti būs kāds pacients, kam to tagad vajag ļoti, ļoti! Tāds cilvēks ātri atradās. Doka priecīga, es arī priecīga un vēl kāds trešais, kam paveicies nedēļas laikā pie reimatologa par 4.27 eiro tikt! ĢĀ gan piekodināja, lai pierakstos uz rudeni- rudenī varot būt saasinājums. Eh, viņa ir pesimistiskāk noskaņota, nekā es!
Pagarināju invaliditātes 3. grupu uz vēl 2 gadiem. Neesmu vēl emocionāli gatava izkāpt ārā no visa, kas pieredzēts pēdējos 3 gados. Kad galīgi nav pasūtījumu, tad ienākas 66 euro pabalsts. Man vajag laiku, lai savāktu CV un atrastu sakarīgu darbu.

Dzīvojam!

Laikam jābeidz šī tēma- te man bijis tāds kā "blogs" divarpus gadu garumā.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 14 pieskaita 22?
Ziņa: