Ceļgala sāpes.

Aizsāka Ainis28 

Ceļgala sāpes.
08.09.2015 16:04
Situācija ir sekojoša.
Esmu 18 gadus vecs puisis...
Pirms 4 mēnešiem sporta stundas laikā sāka nedaudz sāpēt celis,taču sāpes bija īslaicīgas...
Pēc pāris dienām ne no šā ne no tā celis palika tāds kā notirpis vai savilkts un kustības bija ierobežotas,!!!Bet sāpju nebija!!!
Pēc kāda laika tas viss pārgāja un viss bija labi līdz tam brīdim,kad vasarā sāku skriet no ritiem un vakaros,tad atgriezas sapes celi.
Un nu vakardien bija sporta stunda ,kad skrienot atkal bija asas sapes celi.
Sāpes ir celim ārejā malā,tagad kaju vairs nevaru saliekt pilniba sapju del,kaja nav uzpampusi.
Piektdien dosos pie arsta ,tacu jau tagad velos uzzinat ,kas varetu but.
Re: Ceļgala sāpes.
08.09.2015 19:03
Būtu labi ja pateiktu augumu/svaru. Principā.
Re: Ceļgala sāpes.
08.09.2015 19:11
Svars ir 63 kg,augums 172cm
Re: Ceļgala sāpes.
08.09.2015 19:25
Liekas ,ka vaina meniskā. Vai nu meniska plīsums vai skarta ceļgala saite. Uz šo versiju norāda sūdzības un mazais svars.Jāiet pie attiecīga ķirurga. Savā laikā labi orientējās šajos jautājumos. Dzelzceļnieku slimnīca. Iesaku uzreiz artroskopiju. Tā ļauj precizēt diagnozi un tūlīt veikt operāciju.Jālieto vairāk kalcijs( biezpiens, piens). Ķirbji viens no dabiskiem skrimšļu veidotājiem.Protams, speciālists var paparasīt asins analīzes un rentgena uzņēmumus. Tas jārisina ar ģimenes ārstu.
Re: Ceļgala sāpes.
08.09.2015 21:37
...Uztaisi MRI ;)
ir pieredze ar meniska plīsumiem abiem ceļiem.

Iepriekš pieminētais RTG, meniska gadījumā neko nedos, tieši tādēļ MRI. RTG var uztaisīt joka pēc.. jo tas tāpat neko nemaksā.
Ja ir reāla problēma ar skrimšļiem... ķirbjus var mest ārā... ARTHRYL ir the way to go, pie reālu problēmu esamības. Ja būs skrimšļu problēmas, to tāpat Tev liks dzert.

Ja ir jāoperē, tad nevaru ieteikt nevienu citu, kā tikai dr Andersonu www.orto.lv



Edited 1 time(s). Last edit at 08.09.2015 21:37 by Mateus.
Re: Ceļgala sāpes.
09.09.2015 09:37
Mateuss, kā parasti tēlo baigo korifeju. Neviens speciālists nesāks Magneto rezonansi,kamēr neredzēs RTG.
Nezinu kāpēc Mateus visur meklē kašķi un vēlas tieši vai netieši diskriditēt citus padomdevējus.
Ķirbis ir dabisks produkts un salīdzinoši lēts.
Preperātus, kas veidoti no dzīvnieku skrimšļiem stingri neieteiktu. Sevišķi ja nevar izkontrolēt vai tie nav ražoti no slimu dzīvnieku atliekām. Kāpēc? Prioni netiek iznīcināti ne pie kādas rūpnieciskas apstrādes.Pat konservos. Tie netiek iznīcināti pie žāvēšanas un pat gamma starojuma sterilizācijas metodes.Prioni izsauc CNS slimības gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem.Piemēram- Trako govju sērgu.
Re: Ceļgala sāpes.
09.09.2015 12:19
Dari kā gribi MD ;)
Man taču ir pilnīg vienalga :)
Nezinu kapēc man taisīja uzreiz MRI ceļiem, neprasot ne RTG neko... laikam esmu izredzēts :)

P.S.
Par ķirbi neatradu absolūti nevienu klīnisku pētījumu.
Būšu pateicīgs, par kādu atsauci - bez ironijas, tiešām

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10



Edited 2 time(s). Last edit at 09.09.2015 12:28 by Mateus.
Re: Ceļgala sāpes.
09.09.2015 16:36
Zzinātniskus pamatojumus vispār zināmiem faktiem, parasti pieprasa tie, kam nav ko stādīt pretīm.Kam vajag zinātniskas monogrāfijas, lai meklē pats.
http://www.tvnet.lv/egoiste/veseliba/75054-kirbi_nav_neka_lieka
http://www.zalesinfo.lv/?urls=modules/news_result?next=283
++++++++++++++++
Pēdējo var attiecināt arī uz ceļa locītavām.
_____________________________________________________________
Attiecībā uz dzēstiem postiem sporta sadaļā.
Es drīkstu teikt ,ja notiek pretlikumīga rīcība.Nevajag dzēst patiesību,lai cik tā nebūtu rūgta.
Mateusa vadītā sadaļa ir pilnīga Ārstniecības likuma neievērošana.,lai neteiktu vairāk.



Edited 1 time(s). Last edit at 09.09.2015 16:49 by Mazdakteris1.
Re: Ceļgala sāpes.
09.09.2015 17:37
Nu jā... TVnet un Apollo ...tik mīļi :)
Speciāli Tev.. sporta sadaļā, Tavs pēdējais demagoģiskais posts - nenodzēsu, bet ieliku atbildi ar atsauci uz 1989. gada klīnisko pētījumu, kurš ir reālā pretrunā ar Taviem vispār zināmajiem faktiem. Sorry, bet mans doks, spēj pamatot KATRU savu lēmumu... katra preparāta pielietojumu nevis saka - dzer un dari jo es tā teicu ;)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Ceļgala sāpes.
09.09.2015 19:56
Mazdakteri, vai vajag pirms nav taisīta magnētiskā rezonanse (MR), taisīt uzreiz artroskopiju? Un pēc tam klibot pāris mēnešus, klibot arī tad, ja izrādīsies, ka operācija celim nebija vajadzīga? :D
Piedod, bet tas ļoti nelietderīgs ierosinājums.
Un Dzelzceļnieku slimnīcā tagad kājas vairs neārstē. No operācijām tur tagad tikai "vēderu" ķirurģija palikusi. Es ziemā RAKUS bik pastrādāju- es to zinu.

Es labāk izvēlētos samaksāt 100 eur par nekaitīgu ceļa MR, nekā čakarēties ar slimības lapām, klibošanu un infekciju risku artroskopijas laikā. Turklāt, artroskopijas tāpat maksā vai nu ~400 Eur, vai jāgaida 3-9 mēnešus rindā, lai tiktu par valsts naudu.

Pie Andersona uz Orto es vispār neietu. Ietu tam dokam apkārt ar līkumu.
Labs operējošs ceļu dakteris ir dr. Visams Rafaels.
Gvido
Re: Ceļgala sāpes.
09.09.2015 20:04
Arī mani pie līdzīgām sūdzībām kā tēmas autoram traumatologs Gaiļezerā uzreiz sūtīja uz MRI, kuras rezultātā uzstādīja diagnozi, ka ir iekšējs meniska plīsums un pagaidām operācija nav nepieciešama.
Re: Ceļgala sāpes.
09.09.2015 20:07
Kas vainas Andersonam? o_O
Es kaut ko nezinu?
Visams Rafaels nav man zināms, bet man arī briest meniska operācija jo sācis atšķelties...

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Ceļgala sāpes.
10.09.2015 15:58
Dr. Andersons- garš stāsts un man slinkums rakstīt, kā man sabojājās iespaids par to doku un Orto. Man šķiet, ka Orto, sajūtot, ka pacients ir naudīgs, var uztaisīt artroskopiju tad, kad konkrētai kaitei pietiktu ar "vienu šprici locītavā".
Turklāt, traumatologi specializējas uz atsevišķām locītavām/ locītavu grupām. Cik zinu, Andersons pārsvarā strādā ar rokām un pleciem.



Edited 2 time(s). Last edit at 10.09.2015 16:04 by kachenite.
Re: Ceļgala sāpes.
10.09.2015 16:14
Tā kā menisks pilda amortizatora funkciju locītavā, tad nav ieteicams viņu operēt, ja vien var iztikt. Jo bez "amortizatora" pastiprināti dilst ceļgala skrimšļi un ir iespēja, ka vēl nesasniedzot pensijas vecumu, iedzīvosies ceļa artrozē. Rezultātā būs vēl nejaukāka kaite.

Ja naudiņa atļauj, var braukt operēties uz ārzemēm, kur jau šuj iekšā mākslīgos meniskus. Redzēju youtubē video, kā to mākslīgo menisku iedabū celī iekšā, iegriežot 5 mazus caurumiņus. :)
LV pagaidām vēl neliek mākslīgos meniskus, ja darītu- operācijas izmaksas esot ap 2000Eur. Nesen lasīju, it kā dr. Guzenko- cits katru dienu ceļus operējošs ārsts, šobrīd mācoties veikt mākslīgo menisku operāciju.



Edited 1 time(s). Last edit at 10.09.2015 16:15 by kachenite.
Re: Ceļgala sāpes.
10.09.2015 16:18
Ja par mani- man ir nogriezta 1/3 daļa no viena meniska. Dažreiz, pēc fiziskas slodzes jūtu, ka dedzina tajā vietā, kut menisku "noīsināja".
Re: Ceļgala sāpes.
10.09.2015 17:19
Man daudz paziņas ar operētiem meniskiem. Man vienu reizi noklemmēja celi bet atgāja. Kaut kā abu ceļu meniska plīsumi, bet pagaidām iztieku bez operācijas

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Ceļgala sāpes.
14.09.2015 17:14
Sveiki!
Paldies visiem par atbildēm!
Tātad,biju pie ģimenes ārsta,tas aizsūtīja uz rentgenu un vēl zāles uzrakstīja.
Uztaisīju rentgenu.
Pēc rentgena uztaisīšanas man ārste teica,ka esot ĻOTI(!) nodiluši kauli locītavā,ka manam vecumam tas it kā neesot normāli.
Uzrakstīja kaut kādas zāles,kaut kādu smēri un viss...
Rīt braukšu pie ģimenes ārsta un ir vēl lielāka neziņa nekā pirms 1.vizītes.
Sanāk,ka man tagad viss mūžš jāpavada uz kaut kādām zālēm?Jāizvairās no jebkādām fiziskām slodzēm?Un kas var būt par iemeslu kaulu nodilšanai locītavā?

P.s par menisku neko neteica :/



Edited 1 time(s). Last edit at 14.09.2015 17:15 by Ainis28.
Re: Ceļgala sāpes.
14.09.2015 18:45
Menisku rtg neredz
Par pārējo man ir nulle komentāru, jo ne ar ko tādu nekad neesmu saskāries

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Ceļgala sāpes.
14.09.2015 19:49
Vai varetu but,ka menisks ir izdarijis bojajumus kaulam?
Re: Ceļgala sāpes.
15.09.2015 16:05
Grūti ,neredzot RTG un nezinot rentgenologa aprakstu, ko saprast. Kauli varēja 'nodilt' tikai ja ir plāns vai bojāts menisks.
Te jāzin tavas slodzes, spējas panest sāpes,ēšanas paradumus. Ilgstoša pretsāpju tablešu lietošana ? Svara /auguma attiecības norāda uz sliktu ēšanu,lielām fizo slodzēm. Vai nav bijis jau ģimenē problēmas ar kauliem?
Cīnies kopā ar ģimenes ārstu.Izslēgt slodzes uz locītavām. Sevišķi lēkāšanu un skriešanu. Nominīt uz slodzēm guļus, atspiedieniem,presi, pievilkšanos. Lietot iešanas nūjas. Turēt locītavas siltas.Sekot kaulu blīvumam. Tas iespaido arī skrimšļus.
Pārlasi vēlreiz augstāk dotos ieteikumus.Lai cerība un veselība.
Re: Ceļgala sāpes.
15.09.2015 16:56
Mazdakteri,paldies!
Nū...Uz kājām slodze īpaši liela nav nekad bijusi.Nekādas tabletes iepriekš arī neesmu lietojis.
Šķiet arī,ka ģimenē problēmu ar kauliem nav bijis..
Vienīgais...Vēl ir tāda lieta,ka ka man uz tās kājas nedaudz virs potītes ir tāds kā kaula izaugums,principā apmēram tik pat liels kā potīte,vai tāds nevarētu radīt problēmas ceļgalam?
Re: Ceļgala sāpes.
15.09.2015 20:03
Tādus izaugumus, vajag diagnosticēt - kas tas ir.
Man piem kājā ir kopš agras bērnības kaut kāds labdabīgs veidojums, kurš neprasa nekādu iejaukšanos. Bet to vajag diagnosticēt... tad arī būs atbilde uz Tavu jautājumu. Jo PROTAMS, ka var būt visādi.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Ceļgala sāpes.
15.09.2015 23:51
Es ieteiktu iet pie ārsta-ortopēda un izrunāt visas šīs problēmas.Esmu strādājis ar simtiem jaunu cilvēku. Bet tikai kādiem 10 no visiem bija kaulu plēves iekaisumi un slodzes lūzumi. Biežāk gan bija miozīti, kas ir pirmā pazīme par pārlieku lielām slodzēm un nepareizas iesildīšanās politikas. Tas pie lielām slodzēm,sliktas ēšanas un vājas ģenētikas.To starpā arī meniscīti un meniska plīsumi.
Tur var būt Šlātera slimība (ceļgals) , atslāņojošais osteohondrīts, kaulu osteoporoze, kaulu pēclūzuma sabiezinājums.
Lai veselība un cerība.
Re: Ceļgala sāpes.
16.09.2015 11:10
Es piekristu kolēģim, ka ir jādodas pie attiecīgās jomas speciālista. Kas būs un kā būs -- par to tagad nav jālauza galva, jo vēl nekas nav zināms. Kad būs zināms, tad mūsdienās visa pasaule ir vaļā, var vispirms lasīt, var ārstēties ārzemēs, ja vajadzīgs, utt.

Bet Latvijā privātklīnikās tiešām ir vērojama tāda sistēma, ka, uzožot pacienta naudu, sākas teātris, kur maksā pacients. Diemžēl tā ir, esmu gana veca, pa medicīnu arī daudz esmu maisījusies, tāpēc man ir diezgan jūtīgi taustekļi uz tiem, kas grib man izvilkt naudu, bet pāris reižu pati arī esmu iekritusi.

Vajadzētu domāt kopā ar vecākiem, kas var paskatīties kritiskāk. Un, kaut arī ģimenes ārsts nav šauras jomas speciālists, viņam ir visādi pacienti un pieredze. Viņš var palīdzēt atturēties no karsta strēbšanas.

Vēl ir saprātīgi noskaidrot vairāku ārstu viedokļus. It sevišķi tas attiecas uz gadījumiem, kad piedāvā dārgas manipulācijas ar nezināmu prognozi.
Re: Ceļgala sāpes.
17.09.2015 08:13
Sveiki,
Nosutija mani pie ortopeda,nosutijuma merkis-fizisko slodzu saplanosana vai kaut ka ta,precizi nezinu.
Re: Ceļgala sāpes.
28.09.2015 16:30
Labvakar.
Trešdien braukšu pie ārsta,
bet pašlaik ir tā,ka abas kājas gūžā ir sākušas sāpēt..
Vai tas varētu būt saistīts ar ceļgalu?
Re: Ceļgala sāpes.
28.09.2015 18:06
Tas gan varētu būt (ja ir nepareiza stāja un/ vai gaita), gan nevarētu būt saistīts kopā. "Pa vadiem" Tevi neviens neredz.
Re: Ceļgala sāpes.
28.09.2015 19:54
Ja jau skrimšļi ir bojāti vienā vietā, tad kāpēc tie nevarētu būt bojāti arī citur. Diemžēl. Nelēkāt nesportot ,smagumus nenest, kamēr nav noteikta diagnoze. Ēst biezpienu, zivis,kefīru, C vitamīnu, Dvitamīnu.
Noskaidrot kaulu blīvumu.
Vai rados ir bijušas kaulu-skrimšļu problēmas? Kaut kas ir darīts, jo izskatās pēc kalcija zuduma organismā.Slikta ēdināšana.Lielas fiziskas slodzes un iedzimtais faktors.
Lai veselība un cerība.
Varbūt ir sēžas nervu iekaisums. Tad kāja sāp no gūžas 'pa visu kājas ārējo malu. Ja tā, tad jālieto NeiroRubīna tabletes, kas ir B vitamīnu komplekss. Pēc 2.paciņas vajadzētu palikt labāk.
Re: Ceļgala sāpes.
04.10.2015 13:30
Profesors SuperPupers Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Varbūt ir sēžas nervu iekaisums. Tad kāja sāp
> no gūžas 'pa visu kājas ārējo malu. Ja tā,
> tad jālieto NeiroRubīna tabletes, kas ir B
> vitamīnu komplekss. Pēc 2.paciņas vajadzētu
> palikt labāk.
___________________________________________
Labi un pareizi teikts. Bet tas jau ir neirologa darba lauciņš.
Cieņā.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 2 pieskaita 19?
Ziņa: