Ģipsēta kāja, spiež.

Aizsāka lonnija 

lonnija
Ģipsēta kāja, spiež.
15.07.2014 17:49
Tika salauzts potītes kauls un uzlikts ģipsis.Ir pagājušas dažas dienas un pa dienu kāja pietūkst un ģipša pārsējs stipri spiež.
Pie traumatologa tieku tikai 24 datumā.Vai tā var būt,ka spiež?jāpacieš vai tomēr jāmeklē palīdzība?
Vēl kautkāda drupača iekritusi no ģipša un berž.Dabūt laukā nevar.Jāpacieš vai iespējams šo neērtību likvidēt?
Kā pakasīt kāju,ja sākas nieze?
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
15.07.2014 20:07
Jāskatās kājas pirksi. Ja tie paliek zili,tad skriešus pie traumatologa, ķirurga. Kāju turēt uz paaugstinājuma. Vispār, spiest nedrīkst.
Lai veiksme.
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
15.07.2014 20:53
Es arī ieteiktu kāju turēt paceltu.

Karstā laikā ir negals ar tiem ģipšiem. Par pārējiem jautājumiem ieteiktu izveidot un uzturēt telefona kontaktus ar ārstu; forumā grūti spriest, cik problēma nopietna.
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
15.07.2014 23:45
Es arii ieteiktu aiziet pie aarsta un peec iespeejas aatraak, jo taa var arii asinsriti nospiest.
lonnija
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
16.07.2014 12:15
Nē, pirksti nav zili,bet kāja lūzuma vietā un ikros stipri visu nakti sāpēja.Skatoties uz ģipsi ir arī maza vaļēja atstarpe.
Es visu laiku paceltu turēt tīri fiziski nevaru,tik cik uz kāda atbalsta, jo esmu mājās.
Aiziet pie ārsta sarež'gīti,jo jāmeklē kas ved.Vīrs palicis vienīgais apgādnieks,jo man nav sociālo garantiju....
Vai iespējams pašai to ģipša pārsēju pakoriģēt?Vai jāpārliek jauns traumu punktā?Vai ātrie ar tādām lietām nodarbojas?
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
16.07.2014 14:40
Jāskatās,kā ģipsis uzlikts. L, U vai cirkulārais veids.Ja U vai L . Tad palīdzot draugam vajag atsiet un nofiksēt par jaunu. Tikai tur jāzin visādi knifi. Labāk sazvanīties ar iestādi,kas ģipsi uzlika un sarunāt ar viņiem.
Lai saprāts un veiksme.
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
16.07.2014 14:56
Parasti jau nevar turēt paceltu, jā jāstrādā. Kādas problēmas mājās? Protams, ka uz atbalsta.

Jāmeklē traumu speciālists.
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
16.07.2014 15:46
Turklāt nevienu medicīnas iestādi neinteresē kaut kādas mūsu sociālās problēmas. Katram pacientam tur jātiek, kā nu viņš var.
lonnija
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
17.07.2014 09:10
Man uz pēdas ir L veida un uzpotītes U veida longetes,kas pārsietas ar marles dubultīgo saiti.Diemžēl ar slimnīcu, kur man lika nav jēgas sazināties,jo tā no manas dzīvesvietas ir ap 200 km, kur notika trauma.Dzīvoju Rīgā,tā ka ja būs kādas problēmas zvanīšu uz traumām.
Tas,ka medicīnas iestādes neinteresē sociālās lietas, ļoti labi zinu.Es tik tā kopējai ainai par mūsu jaukajiem DD(starp citu pati strādāju medicīnā).
Kāja sāpēja naktī ikra muskulī.
lonnija
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
24.07.2014 16:03
Vai ar ģipsētu kāju var iet uz darbu jau trešajā nedēļā?
Traumatologs vēl iesaka turēt ģipsi līdz 12 augustam,bet darbā mani gaida jau 5 augustā.
Jau kolēģi sacēla trobeli,ka netiks dē'l manis atvaļinājumā,jo nav kas strādā....
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
25.07.2014 07:23
Ja var strādāt sēdus un nebalsoties uz kājām, tad kāpēc ne. Tikai jāskatās vai kāju nevar nolikt nedaudz augstāk par ķermeni. Jo jārēķinās,ka ģipsis tomēr traucē asins un limfas cirkulāciju. Vai vismaz, ik pēc noteikta laiciņa pagulēt ar paceltu ģipsēto kāju.
lonnija
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
31.07.2014 14:11
Vakar no tā karstuma slimā kāja sāka tā pampt,ka sapratu,ka asinis vairs neriņķo, norāvu ģipsi nost.Apakšā zila kāja no pirkstiem līdz potītēm.Kāju neslogoju,tāpat pārvietojos ar kruķiem.Rīt tikšu pie traumatologa,varbūt tomēr kāds pārsējs vai termoplastika būs vajadzīga?
Vai nākamnedēļ ar nofiksētu potīti varu braukt ar auto?
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
31.07.2014 18:13
Vispaar pie luuzuma asinsizpluudums ir diezgan parasta lieta. Katraa zinaa noslogot kaaju nedriikst liidz traumatologa konsultaacijai un iespeejams jaunam rentgenam. Kaameer gaidi liidz konsultaacijai, varbuut labaak ir apsaiteet potiiti ar elastiigo saiti.
lonnija
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
31.07.2014 19:44
Rīt tikšu līdz traumatologam un rtg.Kāju neslogoju.
Man būtiski nākamnedēļ kaut rāpus tikt uz darbu...
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
31.07.2014 22:30
Piekrītu 123.
8 veida pārsējs un kruķi.Slogot drīkst tikai pēc rengena un traumatologa(ķirurga) atļaujas.
Lai saprāts.
lonnija
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
01.08.2014 15:04
Paldies!
Biju pie traumatologa,uzlika ortozi,kāju var likt pie zemes,slogot var ar saprātu.Lūzums vēl pilnībā nav sadzijis,tā ka palieku ar kruķiem līdz pat 20.augustam.Sapratu,ka mašīnai pedāļus varu spaidīt.:)
lonnija
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
02.08.2014 12:33
Apmēram cik ligā laikā ir jāpazūd tūskai?
Tagad tas karstais laiks, no rīta kāja vēl neko, bet uz vakaru,kā klucis.
Varbūt ir kādi prettūskas preperāti?
Liotonu apzinīgi smērēju.
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
02.08.2014 20:31
Pec iespējas mazāku slodzi (stāvus) uz kājas. Vieglas masāžas pēc konsultācijas pie fizioterapeita. Kāju katrā brīvā brīdī novietot 45* leņķī.
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
02.08.2014 23:29
Tad kad tev nonems ortozi un tu vareesi slogot kaaju normaali, tad arii ar laiku tuuska mazinaasies. Bet liidz tam viss ieteiktais - tureet kaaju augstaak, viegli pamaseet virzienaa no pirkstugaliem uz augsu. Nedomaaju ka vajag aizrauties ar uriindzenosiem (prettuuskas) liidzekliem. Tuuska arii ir diezgan ierasta lieta pie luuzumiem.
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
03.08.2014 17:19
Ar masāžām, es nemācu. Jo tur vajag lai to parāda fizioterapeits.Tā ir smalka padarīšana.
Lai saprāts.
lonnija
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
03.08.2014 21:56
Nē, noteikti kāju stāvus slogot netaisos līdz nākamai traumatologa vizītei.Vēl ar kruķiem.Darbs sēdošs,ir iespēja nostutēt kāju augstāk.Vizināšos ar krēslu uz ritentiņiem pa darba telpu.:D
Ortozi mājās ņemu pati nost un lieku virsū,ja kautkur jāiet.Pret tūsku neko bez ārsta ziņas nelietoju,skaidrs,ka šajā karstumā tūska būs...
Masāžas ieteiks draudzene,kas ir fizioterapeits,bet jau kad kauls būs sadzijis.
Ceru,ka maš'inas pedā'lu spaidīšana neko nekaitēs.
lonnija
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
11.08.2014 11:01
Ko palietot,ja lauztajai kājai sāp un metas krampji ikru muskulī?
Kāja vēl līdz 20 datumam netiks slogota,bet ļoti grūti naktīs gulēt,ja kautkā neveiksmīgi pagriežoz,muskuli sarauj krampī.
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
11.08.2014 21:15
Jāiet pie laba fizioterapeita . Ar dokumentiem un pēdējiem uzņēmumiem.
Lai saprāts.Neviens neko neieteiks,ja nav redzējis pacientu, uzņēmumus un analīzes.
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
11.08.2014 21:19
lonnija Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ko palietot,ja lauztajai kājai sāp un metas
> krampji ikru muskulī?
> Kāja vēl līdz 20 datumam netiks slogota,bet
> ļoti grūti naktīs gulēt,ja kautkā
> neveiksmīgi pagriežoz,muskuli sarauj krampī.

Jebkuru kāju var saraut krampji, ja to neveiksmīgi pagriež.
lonnija
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
16.08.2014 14:40
Krampji mitējušies,kopš lietoju magne B6 ampulās.
Pie traumatologa 20 datumā, līdz tam kāju neslogoju,jo nav zināms vai kauls sadzijis.
lonnija
Re: Ģipsēta kāja, spiež.
22.08.2014 16:07
Paldies visiem par atbalstu un padomiem.
Ir pagājis pusotrs mēnesis un esmu beidzot uz savām kājām.Kauls ir ļoti labi sadzijis,ir tikai mīksto audu tūska,kas var saglabāties vēl mēnesi.
Viss ir labs,kas labi beidzas!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 25 pieskaita 3?
Ziņa: