Ožas/garšas traucējumi

Aizsāka truba 

Ožas/garšas traucējumi
14.07.2014 11:12
Sveiki!
Man ir problēma - ik pa laikam parādās ožas/garšas traucējumi (varbūt tikai ožas, bet izjūtu arī kā garšas) - tāda sajūta, ka nepatīkama smaka mutē. Iegooglēju visu ko un atradu terminu "kakosmija" (nepatīkamas smakas subjektīva sajūta bez adekvāta avota esamības), bet neko citu nevaru par to atrast... Vai man varētu būt šī problēma vai kas cits?
Precīzi nepateikšu, cik ilgi man ir šī problēma, bet vismaz pāris gadus ir, pirms kāda gada arī biju pir LORa, bet neko it kā neatrada (es gan neteiktu, ka mani baigi rūpīgi pētīja... iedeva paostīt kaut kādas lapiņas, bet tai mirklī man viss bija kārtībā)... kad man sākās šī problēma, tad likās, ka vispār oža un garša pazudusi (kafiju varēju tikai nedaudz saostīt, kad pie paša deguna piebāzu), pēc tam likās, ka viss smaržo un garšo vienādi, bet vēl vēlāk jau sapratu, ka nevis vienkārši pazūd oža/garša, bet pilnīgi tāda sajūta, ka man deguna dobumā kaut kas izdalās, kas nomāc manu ožu/garšu...
Jā, un esmu piefiksējusi, ka man sabojājas oža/garša lielākoties, kad kaut kāda strauja darbība ar degunu sanāk (izklausās jocīgi, bet nezinu kā lai to nosauc :D varbūt tad, kad strauja gaisa plūsma caur degunu iet vai tml..) - kad šņaucu degunu, kad kaut ko pēkšņi iebļaujos (piem., aiz bailēm); citreiz ne no kā rodas...
Citreiz šī nepatīkamā smaka/garša pazūd pēc pāris stundām, citreiz visu dienu... un tad negribas ēst, jo viss liekas pretīgs...
Arī nevaru teikt, ka tas notiek regulāri... piem., tagad jau vairākas dienas pēc kārtas ar mani tā notiek, bet pirms tam pāris mēnešus tā nebija bijis...
Varbūt kādam ir bijusi līdzīga problēma?
Ja domājat, ka jāiet tomēr vēlreiz pie LORa, varbūt varat ieteikt normālu speciālistu, kurš izskatīs un uzklausīs mani, nevis tikai padomās, ka esmu jukusi un iedos paostīt pāris papīrīšus? :)
Varbūt pie neirologa ar tādu problēmu jāiet?
Re: Ožas/garšas traucējumi
14.07.2014 12:19
Domāju, viennozīmīgi pie neirologa un veikt nopietnus izmeklējumus.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ožas/garšas traucējumi
16.07.2014 08:46
Varbūt varat ieteikt kādu labu speciālistu Stradiņos (labāk tāds, kurš uz lieku izmeklējumu aizsūta, nevis uzreiz pasaka, ka nekā tur nav..)?
Man tieši tā pat ir noticis un nezinu ko darīt.Kādu laiku pazūd un viss ir kārībā,bet tad atkal uznāk un vairākas dienas pat elpojot tāpat viss smako pēc kaut kādas degoša ,jestras gumijainas plastmasas,vai kas tam līdzīgs,Pēc degošas ķīmijas,Visi ēdieni ,kafija,zefīri un tt.Meklēt sāku internetā,bet nezinu pat ,kā noformulēt tādu problēmu.
Re: Ožas/garšas traucējumi
10.12.2016 01:20
Tā lieta ir praktiski neārstējama :(

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ožas/garšas traucējumi
14.12.2016 10:11
Te jārunā ar neirologiem un psihiatriem.
Vai uz epilepsiju esam pārbaudījušies. Vai ožas traucējumi ir saistīti ar pēc alkohola lietošanas periodu?
Man ,kā vienmēr lūgums. Palasiet sadaļu pacienta zināšanai. Lūgt palīdzību , neko par sevi nepasakot ir naivi.
Lai sapratne.
Re: Ožas/garšas traucējumi
23.03.2017 10:41
Labdien!
Man jau kādu ceturto pavasari ir ožas traucējumi. Pirmajos gados tā bija cigarešu dūmu smarža (nedzeru un nesmēķēju),šogad degšanas dūmu smarža. Traucējumi rodas periodiski ir. Smaržas sajūtu labi, traucējumu nav. No dūmu smaržas degunā paliek slikta dūša un tas iedarbojas uz psihi. Pie kāda speciālista man būtu jāgriežas?
Re: Ožas/garšas traucējumi
23.03.2017 20:53
Vecums,dzimums,svars,augums. Vai tad 4 gadu laikā nav rasta atbilde? No ģimenes ārsta,neirologa, LOR speciālista un psihoterapeita?
Kāpēc cilvēki domā, ka pasakot dažus vārdus,šeit dabūs izsmeļošu atbildi. Ja jau ārsrti, ja tādi apmeklēti, to nevar izdarīt 4 gadu laikā. Jo vairāk informācijas, jo lielāka varbūtība uz apmierinošu atbildi. Te nesēž ne ekstrasensi , ne izcili ožas jautājuma speciālisti. Tāpēc palīdzēsim tiem pie kā griežamies pēc palīdzības,
Cieņā.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 3 pieskaita 21?
Ziņa: