Trīszaru nerva iekaisums

Aizsāka Nervonkulis 

Trīszaru nerva iekaisums
03.04.2014 11:43
Labdien ! Jau vairāk kā gadu mani nomoka trīszaru nerva iekaisums, pēdējā laikā tas kļuvis īpaši neciešams, lēkmes ir biežākas un ilgākas. Manā gadījumā deguna dobums piepildās ar gļotām (vismaz man tā šķiet), momentāli parādās temperatūra, slikta dūša, un sāpes acī un deniņos. Savā laikā ģimenes ārsts izrakstīja finlepsīnu, palīdzēja, bet tas, manuprāt ir tikai tāds pagaidu variants, vai tiešām man visu laiku jāsēž uz nervu zālēm ? Esmu biji pie LORa, neirologa, visi saka, ka pāries, bet, kā jau teicu, tas kļuvis ļoti neciešams. Ko darīt ? Paldies !
Re: Trīszaru nerva iekaisums
03.04.2014 11:47
Man bija 3zaru nerva iekaisums... tikai nez kāds tam sakars ar gļotām utt :o
Man vnk nenormāli sāpēja pakauša daļa. Nu tā ka apziņa slēdzās arā. Neatceros gan vairs ka arstēju.. bet šķiet ka paris ned laikā mani saremontēja

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Trīszaru nerva iekaisums
03.04.2014 12:15
Diemžēl trījzaru nerva iekaisums, ir visai nopietna problēma. Cik saprotu diagnoze Tev ir apstiprināta un nozīmēta farmakoterapija, un pašlaik arī nekādas citas efektīvas ārstēšanas metodes nav! Var vēl pamēģināt osteorefleksoterapiju, runā, ka palīdzot, tad, vēl reizēm palīdz klimatiskās zonas maiņa uz kontinentālo klimatu. Ir vēl ķirurģiskās ārstēšanas metodes, tādas kā, mikrovaskulārā dekompresija, stereotaktiskā gamma staru ķirurģija, bet cik zinu to pielieto tikai kā pēdējo iespēju un, ne latvijā.
Re: Trīszaru nerva iekaisums
03.04.2014 12:16
Ja nemaldos tad to iekaisumu izraisa vīruss kas dzīvo nervā. Ārā viņu no turienes dabūt nevar. Var tikai stiprināt oprganismu lai tas vīruss retāk un vieglāk izpaužas. B vitamīnu kompleks un Ibuprofēns ir standarta zāle šādos gadijumos. Savukārt C vitamīnu visu laiku vairāk vai mazāk vajag fonā.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Trīszaru nerva iekaisums
03.04.2014 12:31
Nav obligāti vīruss, to var izraisīt hronisks asinsvadu spiediens uz trijzara nervu, kas bojā tā mielīna apvalku, var izraisīt multiplā skleroze, traumas vai nerva kompresija, arteriovenozās anastamozes, iemeslu ir daudz un dikti. Bet B vitamīnu kompleks nekaitēs, pretiekaisuma līdzekļi, arī.
Re: Trīszaru nerva iekaisums
03.04.2014 12:37
Tpu tpu tpu...tad man to diagnozi sajauca vai vnk pateica lai atšūtu :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Trīszaru nerva iekaisums
03.04.2014 12:48
Mēdz būt arī idiopātiska trīszaru nerva neiralģija, sāpes ne no tā, ne no šā, pēkšņi parādās un tikpat pēķšņi arī pazūd, reizēm recidivē, reizēm nē. Te laikam jāšķiro neiralģija no neirīta, neiralģija ir vienkārši nerva izraisītas sāpes neprecizējot to izcelsmi, bet neirīta izraisīta neiralģija jau ir kas fundamentālāk, neirīts ir jau nerva vai tā apvalka iekaisums, kas savukārt rada sāpes - neiralģiju.
Re: Trīszaru nerva iekaisums
03.04.2014 13:01
Pateicos par skaidrojumu!

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Trīszaru nerva iekaisums
03.04.2014 14:07
Ir tāda lieta, ka pretepilepsijas medikamenti palīdz, jā.

Bet šeit kā ar jebkuru hronisku slimību būtu vērts domāt par dzīvi, tās notikumiem, dzīvesveidu un stresu. Parasti atbildes ir tur, nevis pie vēl viena neirologa. jāveic dzīves inventarizācija; cik apmierināts ar to esmu un ko gribu. Vai ir tas, ko gribu? Ja nav, tad kāpēc?
Re: Trīszaru nerva iekaisums
03.04.2014 15:06
Paldies par atsaucību ! Pretepilepsijas līdzekļi tik tiešām palīdz, bet, kā jau minēju, ilgtermiņā sēdēt uz ripām arī nav patīkami :) Skrienu uz aptieku pēc B vitamīniem, šo faktu biju palaidis garām. Runcenes teiktais arī jāpārdomā, problēmas, protams, ir, kā jau visiem, jāpacenšās tās mazināt. Vēlreiz paldies !
Re: Trīszaru nerva iekaisums
03.03.2015 20:34
Man šobrīd ir Trīszaru nerva iekaisums un ārsts izrakstīja Finlepsin un B vitamīnu. Gribu zināt cik ātri tās nenormālās sāpes beigsies? Runa ir par dienu vai vairākām dienām, vai nedēļām?
Re: Trīszaru nerva iekaisums
03.03.2015 21:01
Finlepsin ir diezgan efektīvs, tik rēķinies, ka vari būt biku apdullis.

Bet nu apzvērēt dienu skaitu nez vai kāds varēs.
Re: Trīszaru nerva iekaisums
03.03.2015 21:14
Tev taisnība, domāju, ka tāda dīvaina sajūta. Tātad runa ir par dienām. Žēl, domāju, ka varbūt jau pēc pirmās dienas varēšu izgulēties.
Re: Trīszaru nerva iekaisums
03.03.2015 22:55
Nervu iekaisumus ir ārstēt ļoti grūti. Lai dotu padomu ir jāzin daudzas lietas. Slimības etioloģija. Sasitums,apaukstēts, nogulēts alkohola bezmaņa, kaula n. atveres obstrukcija u.t.t. Pacienta dzīves un slimības anmnēze.Ne jau velti sākuma daļā ir ieraksts: "Pacientu zināšanai".
Tu uzdodi jautājumu bet nedodi informatīvo atbalstu.
Lai veiksme un saprāts.
Re: Trīszaru nerva iekaisums
05.03.2015 18:42
Gribēju zināt vai tad, kad uznāk sāpju lēkmes var dzert Finlepsin? Vai viņš palīdzēs tieši sāpju brīdī?
Re: Trīszaru nerva iekaisums
05.03.2015 18:51
Var lietot,... vai palīdzēs, to uzzināsi empīrītiski.
Klients
Re: Trīszaru nerva iekaisums
10.03.2015 09:40
Esmu ilgstošs šīs trīszaru kaites pacients. Finlepsins man palīdz vislabāk. Viņs uzkrājas organismā un tad sāk strādāt. Finlepsins ir arī ar vislielāko negatīvo ietekmi uz ķermeni. Par cik jālieto iespējams būs ilgi, tad labāk eksperiomentēt. Pārējās zāles nav tik kaitīgas bet atstāj lielāku ietekmi uz intelekta darbību.
Noskaņojies uz garu darbu un to, ka ārsti ipaši neko Tev nepalīdzēs. Mēģini fitoterapijas , vitamīnus imunsistēmas stiprināšanu,adatu terapijas u.t.t. Savādāk ar katru gadu paliks sliktāk.
Eulālija
Re: Trīszaru nerva iekaisums
16.06.2015 20:08
Man arī diagnosticēja trīsszaru nerva iekaisumu.Mēģinu jau otrās zāles - Neurontīns nepalīdzēja,tagad izrakstīja Lyrica. Lasīju par akupunktūru,ka tā itkā līdzot. Kāds ir mēģinājis? Tas ir notpietni? Man kautkā negribas dzert zāles visu mūžu.Un kā ar homeopātiju?
Vasarā no kondicionieriem dabūju trīszaru nerva iekaisumu (strādāju pārtikas veikalā). Pirms tam arī ziemā un rudenī mēdzu apsaldēt trīszaru nervu (ir jāiet iekšā aukstuma kamerās, kur dzesētāji pūš auksto gaisu).

Ārstējos ar FINLEPSINU, taču pēc 3 nedēļu ilga kursa līdz galam neesmu izārstējusies, un tāpēc ģimenes ārste nosūtīja pie neirologa un LORa.
Sākumā domāja, ka ir vidusauss iekaisums (temperatūra 37.0), bet tomēr nē, tas ir trīszaru nervs (1. un 2. zars). Tagad izrakstīja NEURONTIN un XEFO RAPID tabletes.

Neirologs pateica, ka NEDRĪKST ATRASTIES SAULĒ, vajag vilkt siltu cepuri, lai trīs zaru nervs visu laiku būtu siltumā (tas nenozīmē, ka drīkst ar kaut ko papildus sildīt !!!!!!!!!!). Neirologs iesaka mainīt darba vietu, jo no trīszaru nerva nav tik viegli atbrīvoties un tas liks par sevi atcerēties visu dzīvi (pie katra caurvēja un aukstuma tiks apsaldēts), tāpēc jāizvairās no caurvēja un aukstuma.
Finlepsins palīdz tikai pēc ilgstošas lietošanas (vairākas nedēļas jālieto, lai parādītos pirmās izveseļošanās pazīmes). Man Finlepsins līdz galam nepalīdzēja (3 nedēļas lietoju, bet iekaisumu tas viens pats neārstē, tas noņem tikai sāpes), tāpēc izrakstīja citas zāles.
Karīna - pārdevēja
Re: Trīszaru nerva iekaisums
04.08.2015 15:11
silss Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man šobrīd ir Trīszaru nerva iekaisums un ārsts izrakstīja Finlepsin un B vitamīnu. Gribu zināt cik ātri tās nenormālās sāpes beigsies? Runa ir par dienu vai vairākām dienām, vai nedēļām?



Man gan ir B vitamīna nepanesība, tāpēc man jāiztiek bez tā. Trīszaru nerva ārstēšana ir diezgan laikietilpīgs process (es dzēru FINLEPSINU, bet tas man nepalīdzēja pat pēc 3 nedēļu ilga ārstēšanas kursa).
ElīnaF
Re: Trīszaru nerva iekaisums
18.08.2015 14:56
Man uz šo brīdi ir trīszaru nerva iekaisuma uzliesmojums. Sāp sejas kreisā puse, liekas,ka acs sprāgst laukā, liekas, ka iekšā ir tik liels spiediens,ka grūti nosēdēt, kur nu vēl pilnvērtīgi pastrādāt.
Zinu - vainīgs daļēji ir stress,tāpat caurvēji,mazums vēl kas.
Augusts man ir šis mēnesis,kad vienmēr tā notiek, jau kādu 4-5 gadu pēc kārtas.
Sāpes visneizturamākās ir vakaros un naktī - aizmigt var tikai nospiežot sāpīgo sejas pusi spilvenā un arī nav garantijas,ka izdosies iemigt.

Nezinu vairs kurš - man izrakstīja Noofen,palasot, no trīszaru nerva ārstēšanas tur ne miņas. Dzeru tagad,jo parasti sāpju sākumā to dzēru. Ir reizes,kad izdodas nostopēt,ir reizes, ka nē.

Finlepsins ir dzerts - dullums garantēts, liekas,ka peldi, tāpēc vislabāk tās zāles lietoju uz nakti,lai vismaz no rīta būtu kā cilvēks.

Vēlētos pamēģināt vēl kādu alternatīvu bez zālēm - kādas terapijas vai ko citu, bet kurš to varētu pastāstīt!?
Re: Trīszaru nerva iekaisums
18.08.2015 15:23
Ar lielu varbūtību iekaisuma izraisītājs ir vīruss. Tāpēc teorētiski vajadzētu palīdzēt siltumam. Vai pat karstumam. Tāpēc labāk paliek kad to sejas pusi piespiež pie spilvena. B vitamīns veicina reģenerāciju, tai skaitā bojātā neva atjaunošanos. Bet tiešā veidā to nervu izārstēt nevar nekādi. Vēl varētu pamēģināt kādu pretvīrusa preparātu. Piemēram Remantadīnu vai ko tamlīdzīgu. Bet Remantadīns vietējā izpildijumā ir ļoti dārgs. Jāmeklē Krievijas ražojums.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Trīszaru nerva iekaisums
18.08.2015 15:36
Tā kā slimība ir vairāk psiholoģiska rakstura, forumā grūti pateikt, kas der konkrētam cilvēkam. Katram ir kaut kāds savs pasaules redzējums, kaut kāda dzīves filosofija, kas ir tikai viņam raksturīga.

Noofen šai gadījumā mēdz palīdzēt, kaut specifiski tas tieši šai diagnozei nav radīts, bet tā darbības princips der, jo, kā jau teicu, slimībai ir psiholoģisks cēlonis, un Noofen šais gadijumos biežu uzlabo situāciju. Tas pats ar Finlepsīnu, jo sākotnēji tas ir bijis tikai pretepilepsijas medikaments. T.s. off-label lietošanas princips, tāpēc medikamentu instrukcijās viss nebūs teikts. Labi palīdz arī antidepresanti, it sevišķi serotonīna atpakaļsaistes kavētāji. Bet arī bez garantijas, ir jāmēģina, lai zinātu, kā tas būs konkrētajam cilvēkam.

Ja slimība atkārtojas vienā un tai pašā mēnesī, tad vēl jo vairāk jādomā par psihes piedalīšanos.

Ja nav pretenziju, ezotēriskajā literatūrā ir daudz domu par to, kā mēs sev piesaistām slimības (Siņeļņikovs, "Izproti savu slimību", lai gan viņš nav tikai ezotēriķis vien). Starp citu, to pašu raksta uz zinātniskiem pētījumiem balstītā psiholoģijas literatūrā, bet tur reizēm ir gana sarežģīti uzrakstīts un ir jāsaprot teorijas.

Es teiktu, ka šeit ir svarīgi atrast slimības cēloni, un tikai tad varēs pasākt kaut ko jēdzīgu ar izārstēšanu, jo, ņemot vērā slimības spītīgo atgriešanos, tā ir diezgan iemīlēta reakcija uz dzīvi un tās grūtībām vai tml. (minēt nesākšu, tas paša darbs). Jānoskaidro, jāsaprot uz kādām problēmām, situācijām vai tml. Tas būs process, kad izdosies sevi tuvāk iepazīt.

Man nav sevišķi gara prakse medicīnā, bet tās sākums bija padomju laikos, un tieši neiroloģisko slimību grūtā padošanās terapijai radīja manī lielu mulsumu, jo kas tik cilvēkiem netika gāzts virsū. Kopš pie mums ir vairāk kļuvis zināms tas, kā strādā psihe, šīs slimības vairs nav tik graujošas, ja vien cilvēks meklē kādus risinājumus.

Nesaku un nevaru pateikt, kas tieši jādara, jo ir labi jogas skolotāji, ir labi meditāciju vadītāji, ir labi psihoterapeiti, homeopāti un arī viedi dažādu reliģiju praktiķi. Ir mākslas, drāmas un mūzikas terapijas, kā arī austrumu medicīna (bet arī daudz tās viltojumu!!!). Ceļš uz sevi iespējams pa daudziem ceļiem ar daudzu filosofiju palīdzību.



Edited 1 time(s). Last edit at 18.08.2015 15:42 by Runcene.
Eulālija
Re: Trīszaru nerva iekaisums
29.08.2015 20:10
Karīnai!!!
Pie kura neirologa Jūs bijāt? Rīgā? esmu jau bijusi pie diviem neirologiem,izmēģināja vairākas zāles un viss,teica,ka jāpāriet :( Bet nekā,man sāp galva katru dienu,aci spiež utt. Gribas kādu ārstu,kas man pasaka,ko drīkstu ,ko ne un ko galu galā darīt...
ElīnaF
Re: Trīszaru nerva iekaisums
01.09.2015 09:35
Sāku pirms 10 dienām lietot NEURONTIN, jo FINLEPSIN noņem simptomus, bet neārstē, bet Neurontin noņem gan simptomus, gan ārstē, dzeršu veselu mēnesi. Nejūtu vairs spēcīgās sāpes sejas kreisajā pusē un arī aci nespiež. Varu aizmigt jebkurā pozā, nav vairs jānospiež sejas kreisā puse.
Man arī ārsti teica,ka esot jāpāriet, un nesaprot kāpēc neesot pārgājis. Jā, labs jautājums! Bet kā ārstēt un varbūt kādas procedūras veikt, to gan neviens neiesaka.
Re: Trīszaru nerva iekaisums
01.09.2015 10:35
Pirmkārt, nevar lietot zāles tikai tāpēc,ka kādam tās ir palīdzējušas. Ir jānoskaidro sāpju iemesls. Nervu sāpju iemesli ir daudz. Diabēts, herpes radītie bojājumu, nervu apvalku saslimšanas. B gr vitamīnu trūkums. Nervu nospiešana ilgi guļot bezsamaņā vienā pozā uz aukstas, cietas virsmas. Alkohola ilgstoša lietošana. Nervu atveru "aizaugšana" vai trauma.
Neurontin,kā arī Finlepsin ilgstoša lietošana var izsaukt noslieci uz pašnāvību. Te jāskatās arī nieru mazspējas traucējumus.
Šādas zāles jālieto tikai ar ārsta atļuju un stingru kontroli..
Lai saprāts un veselība.
Re: Trīszaru nerva iekaisums
01.09.2015 11:01
Mazdakteris1 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
>
> Neurontin,kā arī Finlepsin ilgstoša lietošana
> var izsaukt noslieci uz pašnāvību.


Nez kāpēc visi epilepsijas pacienti kaut kur jau nekarājas... Un it kā Finlepsin varētu nopirkt Maximā vai Rimi. Finlepsin, starp citu, lieto arī stipru panikas lēkmju gadījumā.

Un ārsta atļauja un kontrole parasti izpaužas tā, ka pacientam ir dota zināma vaļa mēģināt un skatīties pašam. Pat psihiatrijā. Ārsts jau nav vagars.

Bet, ja tieši par tēmu, tad, kā jau minēju, tā ir vairāk psiholoģiska problēma. Būtu vēlams inventarizēt dzīvi un paskatīties, kad parādās saasinājumi. Herpes vīruss un visi citi vīrusi arī izpaužas tad, ja ir pazemināta imunitāte. Citi cēloņi tāpat, it sevišķi, ja ir ilgstoša spriedze.

Un nav tā, ka Finlepsin tikai noņem simptomus, tas mazina arī spriedzi -- tātad cēloni, bet pēc tam pašam jāskatas un saprātīgāk jāvada dzīve, jo spriedze nav pamatcēlonis. Tā rodas no kaut kādām maldīgām domām.
ElinaF
Re: Trīszaru nerva iekaisums
02.10.2015 11:56
Sveiki!
Pirms kāda laika rakstīju,ka sāku dzert Neurontin, pēc 3 dienu ilgas lietošanas man sākās kaklu sāpes (nepievērsu tām uzmanību, jo domāju,ka parastas kaklu sāpes). Neurontin nepārtraucu dzert. 2 nedēļu laikā kakls nepārgāja,bet sāpes auga augumā, kamēr viss process pārvērtās par strutojošo angīnu. Sāku lasīt blakusparadības Neurontin zālēm un tur ir minēts pie Bieži - elpceļu infekcijas. Bet neticēju,ka tādas blakusparādības var būt. Pārtraucu dzert neurontin,jo fiziski neko norīt nevarēju. Tagad pēc 2 nedēļu izveseļošanās, atstāku dzert - un ticēt vai nē,bet atkal sēžu ar pamatīgām sāpēm kaklā. Biju dzērusi 3 dienas, momentāli pārtraucu dzert. Vai tiešām šīm zālēm var būt tik spēcīgas blakusparādības?
Re: Trīszaru nerva iekaisums
02.10.2015 22:34
Runcene teica:Nez kāpēc visi epilepsijas pacienti kaut kur jau nekarājas... Un it kā Finlepsin varētu nopirkt Maximā vai Rimi. Finlepsin, starp citu, lieto arī stipru panikas lēkmju gadījumā.
____________________________________________________________
Cien. kolēģē. Es neteicu,ka izsauc 100% tieksmi uz pašnāvību. Var izsaukt, nenozīmē,ka izsauks.Citēju tikai anotācijā teikto.Epilepsija pati par sevi ir tieksme uz pašiznīcināšanos vai iznīcināšanu.Ja jau runājam atklāti.
Patiesā cieņā.



Edited 1 time(s). Last edit at 02.10.2015 22:37 by Mazdakteris1.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 13 pieskaita 9?
Ziņa: