sāp gūža..

Aizsāka qwerty007 

Re: sāp gūža..
13.09.2013 09:09
premedikāciju dod visiem (injekciju vai tableti) un Tev būs pilnīgs pofigs. Ja pateiksi, ka ļoti baidies, iedos vēl kaut ko klāt. Ir dzirdēti nostāsti iz ļaužu mutes, ka dzird jau gan, bet tik un tā baigais miers.
qwerty007
Re: sāp gūža..
13.09.2013 13:00
ok..par narkozi nu būtu viss skaidrs, paldies :)
nākamais jautājums - es varbūt nepareizi sapratu vakardienas sarunu ar traumatalogu-ortopēdu vietējā poliklīnikā, bet pēc viņa teiktā uztvēru ka man spīd operācija paātrinātā kārtībā par valsts līdzekļiem! ir tāda lieta vispār? neko nemaksā un tiec ātrāk?

kā tas viss notiekās? saņemšu vēstuli ar datumu? un tālāk? no manas puses nepieciešamas kādas darbības, vai tik ierodies un gulies nost?
Re: sāp gūža..
13.09.2013 14:33
Cik zinu, lai tiktu paātrinātā kārtībā (vidēji jāgaida gads), vajadzīgs konsīlijs, kas to pielemj. Tev tāds ir bijis? Ja nav, nekas pats no sevis nenotiks.
No TOS mājas lapas:
Paātrinātā endoprotezēšanas gaidīšanas rinda

Sastāvot šajā gaidīšanas rindā, valsts apmaksātu endoprotezēšanas operāciju iespējams saņemt laika periodā no pusgada līdz vienam gadam. Lai pacients tiktu uzņemts šāda veida rindā, viņam nepieciešams lielo locītavu problēmu konsīlija pozitīvs slēdziens, kas apstiprina, ka pacienta medicīniskās indikācijas atbilst augstākminēto noteikumu 32.pielikumā minētajām medicīniskajām indikācijām.

Ārpus kārtas operāciju Slimnīcā var veikt nekavējoties, ja pacients visus ar operāciju saistītos izdevumus sedz pats.

Lai saņemtu jebkādu informāciju, kas saistīta ar endoprotezēšanas pakalpojuma saņemšanu mūsu Slimnīcā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67399225 endoprotezēšanas rindu vadības speciālistei Dacei Mūrniecei.
qwerty007
Re: sāp gūža..
13.09.2013 14:41
pēc vakardienas sarunas sapratu, ka ņemot vērā manus gadus un pašreizējo gūžu stāvokli operācijai vajadzētu būt tuvākā gada laikā..attiecīgi caur konsīliju un tā lēmumu! vai nu pats nebiju uzdevumu augstumos un kā pacients neizprasiju visu ko gribēju zināt vai arī tas ārsts ātrāk gribēja mājās tikt un pats nepaskaidroja kādas būs turpmākās rīcības, bet šajā jautājumā pašlaik ir pāris neskaidrības..
Re: sāp gūža..
13.09.2013 15:06
Ar katru ārstu ir kaut kādas iespējas sazināties atkārtoti, nevajag kautrēties meklēt iespējas.

Konsīlijs lemj, bet ārstējošais šo paātrināto procesu tomēr iniciē.
qwerty007
Re: sāp gūža..
24.09.2013 21:13
(knapi mājās atnācu..bij doma paziņai dārzā palīdzēt - nu tur lapas pagrābt, skujeņus apravēt, bik tačķu pastumdīt..nu tā - nekas nopietns.. 4-5 stundas uz kājām itkā..bet nu pīī beigās - atpakaļceļš nepilns kilometrs caur iekšpagalmiem..likās ka atdošu galus!! sākumā vēl neko, bet jau pusceļā tā kreisā gūža teica - es lapas vairs negrābšu! mja..pāris stundas jau pagājušas - bet gūža vēl pie sava! sāp..no gūžas uz aizmuguri lejā uz celi..pēe! nu vo - pažēlojos, moš atlaidīs)
Re: sāp gūža..
26.09.2013 17:05
Lai nu nav jānomirst, gaidot operāciju- varu noņemt sāpes, likvidēt iekaisumu un patīrīt locītavas ar specifisku fizioterapiju. Komplektā ar fitoterapiju.
qwerty007
Re: sāp gūža..
27.09.2013 14:45
ok, pēc mēneša būs vdeavk komisija..tad jau redzēs kā man tur ies ;)
par protezēšanas rindu gan vēl nekas nav dzirdēts..varbūt jāuzzvana šiem?
Re: sāp gūža..
27.09.2013 14:54
jā, noteikti, pašam arī vajag aktīvi interesēties.
Re: sāp gūža..
28.09.2013 22:43
Labvakar!
Man arī ir jautājumiņš par sāpēm gūžas locītavā. Man 21, augums 163cm, sāp kreisā gūža pie lielākas staigāšanas bezpapēžu kurpēs. Tiklīdz ir kurpes ar papēdīti, vairs nesāp, bet ne vienmēr ir iespējams uzvilkt apavus ar papēdi, turklāt pa Vecrīgas bruģi ar tādiem skriet nemaz nav ērti:(
Augustā uztaisīju arī rtg abām gūžām, atbildē rakstīts, ka ir neliela subhondrāla osteoskleroze pie simfīzes(nav man šobrīd lapiņās pie rokas, rakstu pēc atmiņas. ja ir kkas ne tā, ļoti atvainojos jau iepriekš), bet redzamas patoloģijas neesot. Vai varētu būt tā, ka viena kāja ir īsāka par otru un tāpēc ir tādas problēmas? un pie kāda speciālista man būtu vēlams vērsties?
Paldies jau iepriekš!
qwerty007
Re: sāp gūža..
30.09.2013 14:42
@Runcene

ehmm, klau! man te radās pāris neskaidrības ar to visu...

1 - līdz 16 gadiem bij invaliditāte no dzimšanas..pēcāk vecāki(laikam jau ne bez dažu ārstu labvēlības) atteicās atjaunot grupu..nu tā teikt - lai jau puika dzīvo bez "invalīda zīmoga"..nu hwz, kas tur bij..attiecīgi - bija no dzimšanas, tad vairs nebij un tagad atkal tiek kārtota no jauna - komisija pēc mēneša!
2 - attiecībā uz komisiju un grupu - iepriekšējos mēnešus nekur neesmu strādājis, bet tieši tagad ir iespēja pastrādāt oficiāli(ok, kaut pa minimālo, bet ir!) ..ģimenes ārtse nemācēja paskaidrot - varu es tagad sākt strādāt vai nevaru? lai grupu piešķirtu pirms tam esot jābūt 6 mēnešu slimības lapai(nu strādāšanas gadijumā)! ja nestrādā - ok, ja tagad sākšu strādāt - nebūšot ok! kā tur ir??
3 - kā notiekās tā "operēšana steidzamības kārtā pēc konsīlija lēmuma?" (tā kā šiet minēts: http://www.vmnvd.gov.lv/lv/469-veselibas-aprupes-pakalpojumi/veselibas-aprupe-slimnica/endoprotezesanas-operacijas-sanemsanas-kartiba) ..biju pie ģimenes ārstes, tālāk pie 2 traumatologiem - a bi teica ka ir pakaļā, bet nosūtijumu uz konsīliju neviens nepiedāvāja! tas ir kā? par atsevišķu samaksu?
Re: sāp gūža..
01.10.2013 16:41
1. Ceru, ka Tev viss izdosies, manuprāt, grupa Tev pienākas.

2. No taktikas viedokļa saistībā ar grupu laikam nebūtu gudri iet strādāt. Ārsti eksperti nav nekādi labsirži, bet valsts ierēdņi, kam jātaupa valsts nauda... Puisis cieš tik lielas sāpes, bet nupat sācis strādāt: kaut kā neiet kopā. No taktikas viedokļa par operāciju varētu strādāt, jo, redz, iznāk, ka puisis nav nekāds invalīds, var un grib strādāt. Tev pašam jāizlemj. Es laikam neietu strādāt un sagaidītu grupu. Pēc tam var skatīties.

3. Par šīm niansēm precīzi nemācēšu teikt, visu laiku ir daudz izmaiņu, nespēju izsekot tieši šai nozarei, jo nav bijusi speciāla interese. Tev taisnā tekstā jāprasa savam traumatologam par paātrināto un par to, kas būtu darāms lietas labā. Saki, ka gribi normāli dzīvot, strādāt utt. Drošāk uz priekšu. Tagad nekādi vecāki vai dakteri nekā neregulē. Man pazīstamam vīrietim ap 50 deva šādu iespēju, jo bija liela cerība un arī paša vēlēšanās atgūt darbaspējas.



Edited 1 time(s). Last edit at 01.10.2013 16:42 by Runcene.
qwerty007
Re: sāp gūža..
01.10.2013 22:46
@Runcene
klau, vēl kas..laikam ne tā meklēju, bet kādi ir kritēriji pēc kuriem tiek piešķirta 3/2/1mā grupa?
(es jau saprotu ka cipars(manā gadijumā 75 vai 105) nav pašmērķis un neviens nav īsti laimīgs ar to grupu, bet ja jau ir tāda iespēja - kapēc neizmantot?)
pie fakta ka man līdz 16 gadiem bij invaliditāte kopš dzimšanas(iemesli latīniski, ko no galvas neatceros un slinkums celties no dīvāna, lai apskatītos mapē), tad cik runāju vdeavk info tanti - izteicās, ka manā gadijumā tā būs vairāk grupas atjaunošana, kā piešķiršana no jauna..tā kā - būt jau viņa man ir, tik jautājums kura?

un vēl kas - būs man grupa..un tad pēc laika sagaidīšu savu endoprotezēšanu! kas būs pēc operācijas? fakts ka esmu tagad "dzelzs(titāna?) vīrs" maina kaut ko grupas ciparā?(nu jā - darba spējas un dzīves kvalitāte pieaug..bet protēze tāpat ir protēze..)
qwerty007
Re: sāp gūža..
01.10.2013 23:07
ps. es tagad nezinu..gribēju to redzēt vai tomēr ne? http://www.youtube.com/watch?v=HRki3UDYa08 (grejas anatomijā tas visskautkā patīkamāk izskatās:D)
Re: sāp gūža..
01.10.2013 23:41
qwerty, es nezinu tās ierēdņu nianses un kritērijus grupām, tur bija kaut kādi procenti par darbaspēju zudumu, pameklē google, es kaut kad lasīju, bet visu jau aizmirsu; taču kopumā domāju, ka to nosaka ļoti subjektīvi.

Ir gadījumi, kad par pilnīgām muļķībām iedod, bet reālus invalīdus aizsūta mājās.

I grupa Tev nespīd, tas gan skaidrs.

Pēc protezēšanas viss atkarīgs no stāvokļa, grupu var arī noņemt, ja tagad neiedos uz mūžu, bet viņi pašlaik baigi žņaudzas.

Operācijas procesu var skatīties, ja nervi tur. Es laikam neskatītos, tikai kaut kādu uzzīmētu shēmu varbūt.
qwerty007
Re: sāp gūža..
05.10.2013 21:33
lēnām bet tomēr viss virzās uz priekšu!

16tajā oktobrī būs maksas(ar nosūtijumu varēja tik pēc 2 mēnešiem tikt..un citiem speciālistiem tosā termiņi bij stipri līdzīgi) konsultācija pie traumatologa dr. akmens - 1kārt par potenciālo operāciju kā tādu un 2kārt - jātiek pie tā ārstu konsīlija, kas lemj par endoprotezēšanu steidzamības kārtā un
30tajā oktobrī būs vdeavk komisija..tur liekas viss būs štokos, tik japaņem visi papīri līdzi!

..tam visam pa vidu esmu atradis vairāk vai mazāk pagaidu darbu blakus esošajā *imi veikalā..viss jau būtu skaisti, ja nebūtu minimālā alga..ok, ja dabūšu to grupu tad pienāks ~ 100 klāt..tad jau varēs uzelpot :)
qwerty007
Re: sāp gūža..
14.10.2013 20:58
blin, no tām 8 stundām +- kājās sākuši sāpēt ceļi! tāda spiedoša sajūta no priekšas un velkoša no aizmugures.. it īpaši tagad pēcpusdienā/vakarā! cerams no rīta būs atlaidis..pee
qwerty007
Re: sāp gūža..
16.10.2013 14:32
ok,pa vidu arī kāda laba ziņa-ārstu konsīlijs par "spešal endoprotazeišan" būs novembra beigās..šobrīd izskatās ka nākamā gada beigās jau staigāšu ar 2 ne-cementējošām protēzēm ;)
qwerty007
Re: sāp gūža..
17.10.2013 21:42
e,klau? to ielikto protēzi pēc nomaiņas varēs paturēt(nu teiksim vēlāk plauktā ielikt un tā..nu tomēr 15-20 gadus būs kopā nodzīvots) vai ari valsts savāc atpakaļ??
qwerty007
Re: sāp gūža..
02.11.2013 18:16
(māc sajūta, ka es te pats ar sevi sarunājos..bet ok, nav jau 1mā reize :D)

@Runcene
ir! 2trā uz 5 gadiem..nākamnedēļ jādodas pēc apliecības un tad jau arī uz vsaa pēc pabalsta un RS pēc bezmaksas sabiedriskā :D

darbā jau paprasiju nodokļu grāmatiņu, bet šie vēl nenojauš ka drīzumā klūs par sociāli atbildīgu uzņēmumu, kas nodarbina 2trās grupas izvalīdus :)
Re: sāp gūža..
02.11.2013 18:53
Nu vellos, tad jau veiksme, tomēr kāda nauda...

Bet ko gan es Tev par to protēzi varēju teikt?

Grasies likt sekcijā?

Vai pie sienas rāmī, kā citi liek briežu galvas?

Varbūt ārpusē virs namdurvīm, lai ļaudis bīstas? Kā nekā metāla priekšmets... No kurienes tādas ilgas? :)

Turklāt Tev jau viņas vēl nemaz nav :)
qwerty007
Re: sāp gūža..
02.11.2013 20:53
@Runcene

nu tā komisija tāda pēdiņās liekamā..atdevu papīrus, iesēdos rindā un pēc stundas tik iesauca iekšā pa lielam neko diži neprasot..nē nu labi jau ka tā - biju jau nobijies kā būs? :)

protēze būs(visticamāk būs) pēc gada..ārā ņems pēc gadiem 15-20(nu tā vismaz wikipēdija raksta), tad domās - likt pie sienas vai plauktā? :D
qwerty007
Re: sāp gūža..
25.11.2013 21:16
ja ;so vēl kāds lasa -
biju te: http://www.nrcvaivari.lv/?55
un decembrī būs jāizvēlas kur pasūtīt tos ortopēdiskos apavus(tie 2-3cm tomēr liek sevi manīt)..

ir kādam pieredze ar šiem kantoriem?
AS „Protezēšanas un ortopēdijas centrs”

SIA „Prima Komforts”

SIA „Tehniskā ortopēdija”

SIA „Medicīnas sabiedrība „ARS””
Re: sāp gūža..
26.11.2013 13:29
Varbuut kaut kas ir mainiijies, bet pirms 5gadiem man bija diemzeel negatiiva pieredze ar Ortozeesanas un protezeesanas centru.
Re: sāp gūža..
26.11.2013 13:31
Bet tas nebija saistiits ar ortopeediskiem apaviem.
Re: sāp gūža..
26.11.2013 14:39
Es varu pateikt tikai vienu savu pieredzi: vienam no ģimenes gadiem tur ir taisīts, teju visu mūžu; jāsaka, ka apavi ir palikuši mazliet neglītāki, bet ērtāki.

AS „Protezēšanas un ortopēdijas centrs” ir vissenākā iestāde ar kaut kādu paaudžu izaugsmi un mācīšanos uz vietas, tam tomēr ir diezgan liela nozīme.

Bet ir vērts ievākt ziņas arī par visiem citiem, ir taču arī citi forumi, kur runā par veselību.
qwerty007
Re: sāp gūža..
29.11.2013 12:02
atkal TOS..gaidu rindā uz endoprotezēšanas
konsīliju..priekšā 5 babuļi..sajūta,ka esmu
kādus gadus 30-40 te pa ātru ieradies, a ko
padarīsi?
Re: sāp gūža..
25.02.2014 21:55
ui..jāierakstās, lai nepadomā ka es zudis..

pagājuši ~3 mēneši un
a) darbā nekas nav mainijies - 90% laika uz kājām un pēcpusdienā, atzīšos, ir grūti..
b) ir 105 ls pabalsts, ir bezmaksas sabiedriskais, ir karte invalīdu stāvvietām, ir doma iestāties sivā uz bezmaksas bakalauru..
c) biju PrimaKomforts un vienojāmies par abpusēji izdevīgu variantu..
d) saistībā ar rindu uz operāciju nekas jauns nav dzirdēts..

nu kautkā tā :)
Re: sāp gūža..
25.02.2014 22:10
Nu tātad dzīvs esi :)

SIVA piedāvātās izglītības iespējas gan vajag izmantot, sazin kad vēl tādas būs.
qwerty007
Re: sāp gūža..
27.04.2014 08:04
atkal es..
1) meita svētdienas rītā bij augšā ~6:55 ..pagulējām saucās :D
2) ar rudeni uzsākšu nepilna laika studijas SIVā..gribēju datoriķus,bet tie tikai klātienē! beigās paliku pie mārketinga..
3) saņēmu vēstuli! operācija +- uz vasaras beigām! tagad tik jāveic visiem zināmie "priekšdarbi",lai tiktu pie krutākās bezcementa protēzes(lētās/cementējošās vietā)!
4) vēstulē punkts par atzinumu no stomataloga..smieklīgi,bet no šī pasākuma es raustos vairāk,kā no pašas operācijas..
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 6 pieskaita 6?
Ziņa: