sāp gūža..

Aizsāka qwerty007 

labais
Re: sāp gūža..
05.02.2017 15:37
Tapēc arī Moljera teiktais ir tik svarīgi jo svars nav tikai tukšs cipars bet nomešana ir process kas nes līdz arī vispārēju atveseļošanos, es , protams vispār runāju tikai par alternatīvajām metodēm veselības atgūšanā un šādā skatījumā tā svara nomešana ir īpaši svarīga, teiksim es neko tur nesteigtos operēt. Visai pareizi teica Moljers- visas pūtes svara nomešanai un tad skatīties... a es pēc savas pieredzes zinu ka jāskatās varbūt vairs nebūs. Bez tā operācijas var būt pilnīgi bezjēdzīgas.
Venta
Re: sāp gūža..
06.02.2017 11:13
Vēl jautājums sekojošs--pie kuriem speciālistuem griezties,la noteiktu precīzu diagnozi 'manā gadījuma. Cik dzirdēts,ka ārsti skatās bildi paši ,nevis uzticas rentgenologa aprakstam.
Re: sāp gūža..
06.02.2017 13:56
Navajaga lēkāt no viena ārsta pie otra"patiesības meklējumos". Kopā ar ģimenes ārstu un konsultantu -ķirurgu ortopēdu norunāt tālāko rīcības plānu.
Jo te jāsaliek kopā visi punkti. Subjektīvās sūdzības, objektīvā atradne un speciālistu slēdzieni.
Ir gadījumi,ka it kā pilnīgi veselam cilvēkam iestājas totāls kaula lūzums uz līdzenas vietas. Tas ir pie osteoporozes,lielām slodzēm,nepareiza uztura.
Nekas nav tik objektīvs, kā DT vai MR. Ķirurgs-ortopēds pārbaudīs rentgenologa teikto apskatot slimo vietu,palpējot un veicot aptauju.
Lai saprāts un veselība.
Venta
Re: sāp gūža..
20.03.2017 08:40
Es atkal par sāpēm gūžā. Patiesībā man viņa sāp jau 2.gadus vairāk vai mazāk.bet tagad kādus apm.mēnešus 2 vairāk kā agrāk.Ir taisīts 2 x rentgens un bijusi pie traumataloga -ortopēda un jau pēdējo kirurga,bet neviens izņemot osteoartrītu neatrada.Radās iespēja parādīt rentgena bildes Krievijas speciālistam un viņa viedoklis--nezinu ciktas būs pareizi tulkojuma--trohantera bursīts,perioartroze--iekaisums .Nezinu ko tagad iesākt--kurš speciālists var man palīdzēt,vai neirologs ko var?jeb tas ir traumataloga lauciņš,kirurgs?pie kura jau biju?Lūdzu ieteikumus,jo saprotu ka līdzēt var tikai blokāde?Kā rīkoties lai nevienu neaizvainotu?
Venta
Re: sāp gūža..
20.06.2017 08:14
Nesaprotu no kā sāpes--vai muguras vai gūžas.Patreiz gaidu rindu uz magnētisko rezonansi muguras jostas daļai.Kādas 5.dienas atkal ir saasinājums--sāp kreisā puse sākot no krustiem--gūža un atdod uz kāju . Sāp gan ejot gan miera stāvoklī--vairāk ejot--sāp stipri ja vairāk pastaigāju.Man ir trūce L5-S1 --8 mm. Gūžai ir koksartroze sākima vai nedaudz lielāka stadija.Nesaprotu ko darīt?
Re: sāp gūža..
21.06.2017 13:23
Venta!
Pie koksartrozes piederās visi tie jēdzieni- bursīts, trohanterīts, bursīts, periartroze. Sāpes un kustību ierobežojumu ir izpausmes gan L5 -S1 trūcei, gan koksartrozei.
Galvenais ko darīt- vingrot ciešā sadarbībā ar labu fizioterapeitu, saasinājuma periodos lietot pretsāpju zāles; blokādes veic traumatologs saasinājuma brīžos, bet tās blokādes jau arī iedarbojas tikai īslaicīgi. Respektīvi, cieši jāsadarbojas gan ar ortopēdu, gan ar fizioterapeitu. Pie aprakstītajām izmaiņām tuvākā vai tālākā nākotnē izskatās, ka " spīd" ķirurģiska iejaukšanās- gūžas protezēšana. 8 mm trūci gan var "savākt" ar vingrošanu.
Venta
Re: sāp gūža..
21.06.2017 13:37
stella

Rentgens uzrāda deformējošo artrozi un trohanterītu.Esmu apbraukājusi virkni traumatalogu,bet neviens neņem to trohanterītu galvā.Man pazīstams Maskavas ārsts paskatot rentgena bildi pasaka,ka esot periartrīs --trohanterīts un jautājumu atrisinātu blokāde.BET ES TO NEKĀ NEVARU DABŪT,JO ACĪMREDZOT MŪSU ĀRSTI ŠO NEPRAKTIZĒ!
Re: sāp gūža..
22.06.2017 23:33
Venta! Blokāde neko neatrisinās, to lieto tikai, lai īslaicīgi "apdzēstu ugunsgrēku". Galvena ārstēšana ir fizioterapija un pretsāpju-pretiekaisuma lidzekļi. Trohanterīts jau nav atsevišķa problēma. Tā ir deformējošās artrozes sastāvdaļa. Tā ir tikai kā pumpa uz deguna.
Venta
Re: sāp gūža..
23.06.2017 09:11
stella
Vakardien apmeklēju vietējo kirurgu,kurš veica --nu kā lai to nosauc--blokāde,šprice,manipulācija laikam gūžas locītavā --nezinu /nepajautāju/ kādas zāles špricēja,bet teica pret sāpēm,jāsaka ka no vienas šprices pagaidām nekāda īpaša uzlabojuma nav,bet viņš teica,ka jāveiz vairākas reizes,varbūt paprasīt lai kāda zāles tur injicē-varbūt ir ieteikimi?
Jo traucē tā gūža,iespējams ka tas ir kompleksi ar muguras josta krustu daļas problēmu,gaidu rindu uz magnētisko rezonansi,bet divi gadi atpakaļ KT --trūce L5-S1,PROTRŪZIJA L4-L5 un vēl par durālo maisu kaut ka,vispār daudz kas.
moljers
Re: sāp gūža..
24.06.2017 21:06
cik nometāt svaru ?
4 mēnešos vajadzēja vismaz 25 kg
moljers
Re: sāp gūža..
24.06.2017 21:13
man vienu paziņu, kas dzīvo ASV neviena apdrošinātāju kompānija pēc infarkata neapadrošina, jo
1) smēķē
2) ir liekais svars

Vajadzētu arī latvijā ieviest - valsts medicīna nav pieejama - nodokļu nemaksātājiem, smēķētājiem, alkoholiķiem, resnajiem !
nafig ar nodokļu naudu kādām jātais katrus 2 gadus MR , ja viņš nevīžo svaru samazināt
Venta
Re: sāp gūža..
25.06.2017 07:21
moljers

ar to svaru nav tuk vienkārši,apsveicami ja neesi saskāties ar šo problēmu.
Bet par nodokļu naudu--Resnais arī maksā nodokļus un tievie arī slimo!
Re: sāp gūža..
25.06.2017 22:05
Venta!
Pats galvenais strādāt ciešā sadarbībā ar fizioterapeitu un vingrot katru dienu, jo speciālā vingrošana ir ļoti svarīga, gan pirms, gan pēc operācijas, kā arī sadarboties ar vienu un to pašu traumatologu- ortopēdu. Mētāšanās pa vairākiem parasti nekādu rezultātu nedod. Svara samazināšana, kaut par 5 kg, dod būtisku atvieglojumu locītavām. Galvenais jostas daļai ir vingrojumi- stiprināt muskuļu korseti un to nekādas injekcijas nevar aizvietot. Gūžas locītavai- svarīgākais arī ir vingrināt, vingrināt un vingrināt- tādejādi uzlabojas barošana locītavu virsmām caur labāku apasiņošanu un bojātais skrimslis tik ātri nesabrūk un cīpslu iekaisums mazinās. Fizoterapeiti nodarbojas arī ar teipošanu, kas arī palīdz mazināt tūsku un iekaisumu konkrētajā sāpju zonā. Visas zāles- gan iekšķīgi lietojamās, gan špricējamās locītavā ir sekundāras.
Prasīt var viskautko un injicēt arī- gan hormonus, gan plazmu, gan hialuronskābi, bet primārais ir vingrot, un, ja ir ļoti daudz naudas, tad taisīt injekcijas, kas varbūt, nedaudz attālinās gūžas locītavas nomaiņas operāciju. Tā injekciju iedarbība ir ļoti neliela.
Venta
Re: sāp gūža..
26.06.2017 06:58
stella

Traumatalogs/operējošs/ man teica,ka jānomet kādi 10.kg. nav tas svars man tik ...bet saprotu ka lieks ir. Trakākais ir tas,ka man ir arī jostas daļas muguras diska trūce un tas arī rada savas sāpes kopā.
Biju uz blokādi gūžā -šorīt braukšu uz otru,nezinu gan kādas zāles špricē,bet teica ka pret sāpēm gūžas locītavā
Jautājot traumaralogam cik lielā pakāpē ir koksartroze--teica sākumstadija un vvairāk,jo baudot locītavas kustības bija gana labas.
Rentgenā man rakstīts--tendinopātija,bet to traumatalogs pat neizskata,bet viņu tak kaut kā jāarstē?
Re: sāp gūža..
26.06.2017 18:11
Tendinopātiju ārstē ar fizioterapiju- vingrošanu.
Venta
Re: sāp gūža..
27.06.2017 07:28
stella
Un ja tā tendinopātija ir ielaista un vajag kādu injekciju?
Re: sāp gūža..
27.06.2017 08:45
Venta!
Runājiet ar savu fizioterapeitu un ortopēdu. Būtībā injekcijas dod īstermiņa efektu- noņem sāpes uz brīdi, bet neko neārstē, pamatā jāstrādā pie fizioterapeita.
Venta
Re: sāp gūža..
03.07.2017 09:39
Man no blokādes nemaz vieglāk nepalika,bet taisni pretēji--sliktāk.Nesaprotu kāpēc sāpi atstaro uz kāju--zem ceļgala sānā /nezinu kā sauc to vietu/.
Re: sāp gūža..
23.01.2018 13:44
Labdien!
Cik saprotu, tad man tā pati problēma, tikai ar to atšķirību, ka gūža jau protezēta pirms 2 gadiem. Bet sāpes nepāriet, nevaru normāli ne staigāt, ne stāvēt - sāp mugura un operētā gūža!
No traumatologa-ortopēda diemžēl neesmu guvusi skaidru atbildi, kas tas ir un ko ar to darīt...lielāku skaidrību guvu šeit, palasot komentārus.
Vienīgi man vairs nav cerību, ka situācija mainīsies pēc operācijas, jo tā jau ir bijusi....
US uzrāda trohanterītu, trohantera bursītu. Biju uz blokādi - nepalīdzēja. Ko darīt? Varbūt kādam ir līdzīga situācija?
Re: sāp gūža..
23.01.2018 19:27
Acīmredzot, jākonsultējas ar vēl vienu ortopēdu.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 25 pieskaita 25?
Ziņa: