sāp gūža..

Aizsāka qwerty007 

sāp gūža..
01.08.2013 20:47
īsumā:
nu pa lielam jau nekas īpašs - iedzimts/dzemdībās iegūts abpusējs gūžu mežģijums, ko vietā salika tik 3-4 gadu vecumā(iepriekš ārstējot ko citu,kā dēļ bērns iespējams nestaigā)..skolā vieglatlētikas zvaigzne nebiju,bet īpaši ari netraucēja..pēdējā gadā(nu jau to ir ap 30) šis tas sāk līst ārā(kā piemēram tagad) - sāp labā gūžas locītava(staigājot brīžiem asas sāpes), kliboju, balstoties uz kreisās - labā ir ieliekta celī..

izskatās ka pēdējais laiks aiziet ciemos pie ĢA..bet ko tālāk? kādus izmeklējumus iesakāt?

paldies!
Re: sāp gūža..
02.08.2013 12:00
Rentgens guuzas lociitavaam, peec tam ortopeeda konsultaacija.
Re: sāp gūža..
03.08.2013 08:51
Teksts ļoti nesaprotams. Kas par nestaigājošu bērnu? Nevarētu skaidrāk? Dzimums,svars,augums liktu saprast Jūs labāk.
Lai veselība un miers.
qwerty007
Re: sāp gūža..
03.08.2013 16:11
Dzimums - V,
svars - 75,
augums - 182.
(atvainojos par mazliet saraustīto aprakstu..tovakar gūža lika sevi manīt!)

šodien ir pilnīgi ok(nu labi, nepārspīlēšu - gandrīz ok)! staigājot, reizi no reizes mazliet iesāpās(asa, duroša) tā gūža, bet vismaz nesāp nepārtraukti kā vakar vakarā!

ievadā minētais bērns esmu es..gūžas atpakaļ ielika tikai 3-4 gadu vecumā(sveiciens ogres slimnīcai)!
nekāds dižais sportists nesmu bijis, bet līdz šim gūžas nemaniju..ikdienā netraucēja un bija labi!

pēdējo pusgadu esmu pasācis mazliet pieklibot, pēc lielākas slodzes uz kājām vakarā ir manāma lauzoša sajūta, kas pa nakti pāriet.. pie tam, nostājoties uz taisnas virsmas nepamet sajūta ka kreisā kāja ir garāka kā labā!

vadošā kāja(ar lielāku kustības diapazonu un bez sūdzībām) vienmēr bijusi kreisā kāja(lai gan esmu labrocis)..ja nu tas ko maina?
Re: sāp gūža..
03.08.2013 17:13
Uztaisi rentgenu, iespeejams saakusies artroze lociitavaa.
Re: sāp gūža..
03.08.2013 17:40
Jā , pievienojos 123. Ir jāiet pie ķirurga vai ortopēda. Tie zina,kās un kā jādara lai noteiktu diagnozi. Pareiza diagnoze ir 50% no sekmīgas ārstēšanas. Varbūt vaina nav gūžas locītavā bet mugurkaulā.
Lai sekmes veselībā.
qwerty007
Re: sāp gūža..
13.08.2013 18:15
sveiki gudrie un viedie..

saņēmu nosūtijumu uz rentgenu un nu arī rezultātus saņēmu..kamēr gaidu pierakstu pie traumatologa-ortopēda tikmēr varētu kāds paskaidrot sīkāk tālāk rakstīto, ja? :)

muguras jostas skriemeļi
apraksts - vth-vl5 nelieli spondilofīti, šmorla trūces, iztaisnota lardoze
seinājumi - lumbālās daļas def.spondiloze

un

gūžas locītava
apraksts - izteikti sašaurinātas abu gūžu locītavu spraugas, subhondrāla skreloze,cistas,osteofīti. deformētas abu augšstilba k. galviņas.
secinājumi - osteoartrīts./sin.>dxt./.
Re: sāp gūža..
13.08.2013 20:47
Cik mums gadu!
Kāds svars?Augums????????? Lai dabūtu ir jādod.
qwerty007
Re: sāp gūža..
13.08.2013 21:31
viss prasītais ir 4tajā postā no augšas..
Re: sāp gūža..
13.08.2013 21:51
locītavas iekaisums, tā ir pietūkusi, tāpēc arī sāp.

neesmu ne tuvu ortopēds vai traumatologs, bet šādas problēmas ar locītavām neglābjami ietekmē arī mugurkaulu, kas ir jau diemžēl noticis.
Re: sāp gūža..
14.08.2013 23:41
Naakotnee vajadzees guuzu lociitavu endoprotezeesanu, bet parasti operaacija ir peedeejais risinaajums.
Bet taa vajag izvairiitiies no guuzu lociitavu paarslogosanas, piem. ar skriesanu nevajadzeetu aizrauties, saapju gadiijumaa ieveerot saudzeejosu reziimu.
qwerty007
Re: sāp gūža..
15.08.2013 14:00
re http://www.bildites.lv/images/zfqx4mbt3al3lzr0ph7.jpg arī asins analīzes no gulbja..mazums, varbūt ko izsaka kopējā ainā..
Re: sāp gūža..
16.08.2013 08:11
Vecumu neredzu?Kā mēs mīlam prasīt bet nedodam. Laiks ir nauda.
qwerty007
Re: sāp gūža..
16.08.2013 10:36
ok, ok..nav modē laikam "zini vai mini"..

vecums ir 30 (tas gan bij ~ norādīts 1majā ierakstā un visai precīzi asins analīžu bildē ;) )

vēl kas?
Re: sāp gūža..
16.08.2013 17:11
Es nevaru pārlasīt visus postus no sākuma. Sevišķi ja teksts ir tik saraustīts. Jūs neesiet viens pats šeit.To jau nu vajadzētu saprast.
Trīsdesmit gadi, tad ir laba prognoze. Kaut gan viss kopā izskatās satraucoši. Jāmeklē iemesls kāpēc tik slikts stāvoklis ar kauliem un skrimšļiem. Ģenētika vai kādi ieradumi?
Kaulam ir tieksme augt, par laimi. Saucas osteosintēze.Jārunā ar pieredzējušu ķirurgu vai ortopēdu.Kas organismam trūkst. Kaulu slimības , osteoporozes parasti ir sievietēm. Osteoartrīts= osteo-kauls,artro-locītava, īts-iekaisums.Grūti pateikt. Osteosintēzes traucējumi, iedzimts kalcija deficīts? Reimatisms?Kāda cita reta kaulu saslimšana?
Lai veicas.
qwerty007
Re: sāp gūža..
16.08.2013 21:26
mazdakteri? eku tev vēl viena bilde: http://www.bildites.lv/images/jbzx18kr0kk4oelf7ho2.jpg
..pieļauju, ka šis tas paliks skaidrāks..
Re: sāp gūža..
16.08.2013 22:22
Mazdakteris šovakar drusciņ īgns... :)
Tā kaite saucās iedzimts gūžas locītavas mežģījums. Diemžēl, kā ar lielāko daļu iedzimto vainu, arī ar šo nākas sadzīvot mūža garumā. Un ar vecumu labāk nepaliks. Cik saprotu, jau ir radušās problēmas arī ar muguru, kas visticamāk, saistītas ar gaitas/stājas izmaiņām.
Nenāktu par ļaunu, kā jau te minēja, ortopēda konsultācija (es neieteiktu iet pie ķirurga, šitas tomēr nav viņu lauciņš). Tomēr baidos, ka šajā brīdī ortopēds neko daudz līdzēt nevarēs.
Es ieteiktu aizstaigāt līdz fizioterapeitam. Ļoti stipru sāpju gadījumā- pretsāpju līdzekļi. Pašās beigās, kad vairs nekas nelīdzēs un sāpes būs neizturamas- gūžas locītavu protezēšana.
qwerty007
Re: sāp gūža..
20.08.2013 14:32
biju tos uz konsultāciju..galīgā p*kaļā-abu gūžu locītavu displastiks osteoartrīts..

..iestājos rindā uz endoprotezēšanu, uzsāku grupas kārtošanu un izskatās, ka tie būs bijuši pēdējie pirts pamati,ko šovasar ielēju..mja, skarbi :(
Re: sāp gūža..
20.08.2013 14:46
nesaki vis – nesen zināms vīrietis pāri 40, ap 50, veica šo op. un turpina celt māju.
Re: sāp gūža..
20.08.2013 14:58
Turies un nenokar degunu.
Protezēs vienu gūžas locītavu, pēc gada otru un būs labi. Čakaris ar visādiem ierobežojumiem pēcoperācijas periodā, bet tas ir to vērts.
Man bija šī operācija pagājušā gada aprīlī. Zinu, ko nedrīkst, bet citādi brīžam pat aizmirstas, ka ir tāda endoprotēze.
Un par TOS dakteriem un visu pārējo personālu varu teikt tikai to labāko.
Re: sāp gūža..
20.08.2013 16:00
Pievienojos Alstere.
Manai kaimiņienei uztaisīja abu gūžu locītavu endoprotēzes. Tagad raujas pa mazdārziņu,ka kūp. Bet jau ir 65 gadi un vairāk:)
qwerty007
Re: sāp gūža..
04.09.2013 00:12
ak jā- saņēmu vēstuli no TOS-esmu uzņemts
rindā uz abu gūžu endoprotezēšanu.. a rindas
tā uz gadiem 5-7..diez tas kopā vai katrai
kājai atsevišķi? nu ja ir lieki kādi 3000, tad ej
kaut rīt..mja, gandrīz kā tajā filmā "repo men"
kur cilvēki kredītus ņēma un ja nevarēja
samaksāt tad protēzi savāca atpakaļ..
Re: sāp gūža..
04.09.2013 11:06
Vispirms operē vienu "sliktāko" kāju. Otru pēc gada.
Jā gaida bezgalīgi bezmaksas rindā. Es gāju ar 50% līdzmaksājumu (ap 800 Ls vienai kājai) un tiku praktiski tūlīt.
Re: sāp gūža..
04.09.2013 12:46
Krāj naudu, kāmēr vēl vari pastrādāt.
qwerty007
Re: sāp gūža..
07.09.2013 12:26
šovakar pa ltv1 nekā personīga par rindām uz gūžas endoprotēzēm..diez ko būs izrakuši?
qwerty007
Re: sāp gūža..
09.09.2013 11:37
var te kāds zinošs iekomentēt par lēto-cementējošo un dārgo-bezcementa gūžas protēžu izmantošanas specifiku? vai ir tā,kā teica nekāpersonīga, ka pa lielam tā ir izmesta nauda un ka 90% gadijumos varētu likt lēto variantu?
qwerty007
Re: sāp gūža..
12.09.2013 19:21
es pareizi sapratu ka gūžas endoprotezēšana tagad notiekās ar spinālo anestēziju? biju cerējis uz pilno narkozi..telefonu operāciju zālē vismaz var ņemt? ko es tur 2 stundas darīšu?
Re: sāp gūža..
12.09.2013 22:08
Var palūgt tādu kā premedikāciju, tas ir stipras nomierinošas zāles uz operācijas laiku. Tāda gulšņāšana būs.Laiks ritēs ātrāk. Mazāks stress.
Veiksmi.
qwerty007
Re: sāp gūža..
12.09.2013 23:08
Mazdakteris1
pret gulšņāšanu man nekas nav, bet biju naivi cerējis ka pasākums notiek pilnajā narkozē..a te sanāk ka visu dzirdēšu/odīšu, daļēji arī redzēšu un jutīšu pats par sevi(nu nejau ka sāp, bet gūžas endoprotēzēšana nav gluži kā plāksteri uzlīmēt..tur bez fiziska spēka laikam neiztiks?)

ps. nē nu es te bik pārspīlēju, bet man pirms pāris gadiem pēc higiēnista apmeklējuma tajā klienta kartē bij ieraksts - "īpaši bailīgs" :D
Re: sāp gūža..
13.09.2013 08:54
Man bija ar spinālo anestēziju. Tiešām baigā garlaicība, no tās jautruma tabletes vai šprices tāds jautrāks noskaņojums bija, bet es arī esmu bailīga un aizmigt nevarēju. Toties briesmīgās skaņas, kad tiek zāģēts un kalts varēju uztvert mierīgi. Uz beigām sāku jautāt, cik ilgi vēl un skaitīju minūtes pulkstenī. Mobilo līdzi ņemt gan nevar. Nomierināšanai - tur apkārt visu laiku vismaz pieci cilvēki, no kuriem viens sēdēja galvgalī un nenolaida acis no monitoriem. Beigās biju baigi nosalusi, bet operāciju zālē segas nesedz, tikai kaut ko tādu gumijotu. Toties palātā tūlīt rūpīgi sasedza un termoforus gultā salika.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 2 pieskaita 25?
Ziņa: