Sāp mēles sakne, kairina kaklu - vai atviļņa slimības rezultāts?

Aizsāka Ollis 

Sveiki!
Apnicis jau ar šito murgu ņemties. Sūdzības sekojošas, nu jau vairāk kā mēnesi, kņudinās kaklā, šodien, piemēram, tā kā sāp mēles sakne, tad kad rij. Biju uz kobru, jo sākotnēji nevarēju ieēst neko skābu, pat ogas ne, atviļņa slimība it kā neesot, bet gan gastrīts, tad gāju pie lora, lors saka, ka 'minētās sūdzības kuņģa dēļ. Vēl arī daudz gribas dzert, cukurs pārbaudīts, normā. Lors izrakstīja Omeprazolu, dzeru 14 dienu, likās, ka paliek, šodien atkal.
Pie kā vēl varētu doties ar šādām sūdzībām?
Jā vēl, ko vēlējos piebilst, pirms 5 mēnešiem man jau bija taisīta "kobra" un tajā slēdzienā bija rakstīts, ka ir atviļņa slimība, kas tur neslēdzas, bet tagad neko tādu neuzrāda, vai tad tas uz kādu laiku var pāriet?
Vai tiešām neviens neko nevear ieteikt?
atviļņa slimība ir tāda lieta, par ko var runāt ļoti daudz un tonnām, tīmeklī (arī šajā forumā) ir lasāma raibu raibā informācija un pieredze (GERS vai angl. GERD), tur katram viss var būt ļoti individuāli.

ir viedokļi, kas to stingri saista ar stresu. jāskatās vērā, ko ēd, jāvēro ķermeņa reakcijas, iespējams, ka kaut kas jāmaina dzīvesveidā, pat dzīves filozofijā.

visvisādie omeprazoli neārstē, tikai mazina vai noņem simptomus, dažkārt cilvēki kaut ko no šīm zālēm lieto gadiem, tāpēc uz kaut ko fiksu vai uz kādu ļoti efektīvu medicīnisku padomu cerēt nez vai var; dažkārt palīdz visādas netradicionālas metodes, kāda nu kuram šķiet pieņemama.

tā kā jāieliek google un vienkārši jālasa + protams, jākonsultējas ar gremošanas slimību speciālistu, bet viņš palīdzēs tikai kaut kādā līmenī. ja var pamanīt, ka šo procesu aktivizē stress, jāmācās ar to tikt labāk galā un mainīt skatu uz lietām. jāēd regulāri, pilnvērtīgi, veselīgi un nepārēdoties, pēc ēšanas uzreiz nevajag sēdēt.
Dzert gribas, jo kairina kaklu. Efektīvāk būs iedzert ūdeni ar tējkaroti dzeramās sodas, soda neitralizē skābes, piemēram, uz nakti pirms gulētiešanaslabi palīz. Pārāk ar sodu aizrauties gan nevajag, jo pārāk daudz sodas var izraisīt vemšanu, jo nosit visu skābumu kuņģī. Vai ātro testu uz helikobaktēriju taisīja? Ir tev slēdzienā Helicobacter pylori negatīvs vai pozitīvs? Ja nav taisīts tests tad to der izdarīt, gastrīts mūsdienās ir ārstējams( ja vien cēlonis nav uz stresa pamata) nav vairs jāākstās ar diētam, kas tāpat nestrādā. Ja te parādās tāds lietotājs ku!, tad viņa tekstus par šo tēmu vari droši ignorēt.
Paldies par informāciju! Nē, tās helicobaktērijas man nav, to pie kobras taisīšanas noskaidroja. Es tik domāju vai tik mežonīgi tas var atsaukties uz kaklu un rīkli. Palasījos par to atvilni, jā tiesa, no viņa visādas sūdzības var būt. gribētu tomēr noskaidrot, augstāk jau jautāju, vai tā var būt, ka pirmo reizi kobru taisot tā kardija, vai kā tā truba tur saucās NEslēdzas, pēc mēnešiem 4-5 taisot norāda, ka SLĒDZAS?
Re: Sāp mēles sakne, kairina kaklu - vai atviļņa slimības rezultāts?
26.08.2011 11:33
Oto

Es nesaprotu Tava uzbraucošā brīdinājuma iemeslu! Tas ir nekorekti! Mans viedoklis šīs tēmas jautājumā praktiski neatšķiras no Tavējā bet par sodu es rakstijis nebūtu jo tad citi man bruktu virsū par to, ka es iesaku vecu, bīstamu un nekam nderīgu ārstēšanas metodi.


Ollis

Līdzīgas problēmas gadijumā es neticētu, ka mēles saknes sāpju cēlonis ir atvilnis. Par kņudināšanu vēl varbūt noticētu. Kāpēc neticētu? Tāpēc, ka tad kad man ir atvilnis, skābe apdedzina barības vadu vēl pirms paspējusi uzkāpt līdz kaklam un spiež mani jau laicīgi sākt lietot kādu skābes samazinātāju... Kaut vai to pašu sodu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Varbūt nepareizi izteicos, tā mēle nesāp, bet, kā li paskaidro, traucē, kad rij sajūtas tādas, ka iekaisis kakls. Kas ar to mēli varētu būt? Lors nenorādīja, ka būtu kāda cita vaina.
Pie kāda speciālista vēl varētu vērsties, ja ne pie Lora ar šādām sūdzībām?
Re: Sāp mēles sakne, kairina kaklu - vai atviļņa slimības rezultāts?
26.08.2011 12:00
Es tā saprotu, ka tās kakla sāpēs ir pavisam nesen. Pilnīgi iespējams, ka tā ir kāda patstāvīga problēma kas nav saistīta ar kuņģi. Vienkārši tā kā process nab intensīvs tad nav arī nekādu lokālu izmaiņu un lors neko neredz. Vnk jāpagaida un jāpavēro...

Ar fibrogastroskopiju es savulaik piedzīvoju aplauzienu tādā ziņā, ka helikobaktērija neuzrādijās neskatoties uz to, ka asinīs rādītāji bija desmitkārtīgi pārsniegti... :(

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Nē, tās kakla sāpes ir drusku vairāk par mēnesi, te pāriet, te atkal uznāk.
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Oto
>
> Es nesaprotu Tava uzbraucošā brīdinājuma
> iemeslu! Tas ir nekorekti!

Tāpēc, ka vienmēr stāsti, ka helikobaktērija neesot jādzen ārā, ja tāda ir, un ka gastrīts izārstējams ar diētu. Apskaties heliko baktērijas bildi no mikroskopa, tie taustekļi ir lai ieurbtos kuņģa sieniņās, nekā dabiska tur nav.
Re: Sāp mēles sakne, kairina kaklu - vai atviļņa slimības rezultāts?
27.08.2011 10:52
Oto

Tu noteikti busi sajaucis ar kādu citu. Dazkārt es patiešām esmu teicis ka no helikobaktērijas izdzīšanas iegūtais rezultāts var neatsvērt veselības pasliktināšanos kas radusies helikobaktērijas izdzīšanas laikā. Un tā patiešām mēdz būt. Bet to es nesaku vienmēr un tikai tad ja redzu, ka bakterija pašu cilvi ne visai traucē vai arī cilvēks svārstās.


Bet tēmas autoram es iesaku nodot asins analīzes uz helikobaktēriju un pēc tam domāt ko tālāk darīt.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Olli, vai kakls saap, ja lieto omeprazolu? ar to var meegjinaat saprast, kur iisti ir probleema.

bet par helikobakteriju ir aarstu viduu dzirdeeti visaadi viedoklji. protams, kuluaaros. un ir tiesa, ka vienam otram saakas veel leilaakas probleemas. lietojot taas antibiotikas, jaaieveero vesela rinda droshiibas pasaakumu, par kuriem aarsts ne vienmeer brridina, taapeec es veelreiz ieskau labu gastrologu.
+ kardijas "uzvediiba" var buut mainiiga

taapat ir speciaali medikamenti, kurus var iislaiciigi lietot, ja taa galiigi nesleedzas.

bet filozofija shai zinjaa dazhkaart mainaas, taapeec vislabaak ir viena kaartiiga konsultaacija, uz kuru ejot, saraksti visu, kas taujaajams.
Čorvena
Omeprazolu dzeru 16to dienu, tas kakls ir baigi mainīgs, te ir te nav, kaklā visu laiku ir tāda sausuma sajūta, kad uzdzer vai uzēd paliek labāk. Šķiet, ka lietojot to omeprazolu sajūtas ir maķenīt uzlabojušās. Kā jau teicu, kaklā ūn mēlē tās sajūtas ir kā pie tradicionāla iekaisuma. Starp citu, pagājušo gadu ap šo laiku man kakls taisīja tādus pat pigorus, tikai šogad kompelktē ir nākusi mēle.
Vēl es te sadomājos, vai tas nevarētu būt saistīts ar elpošanas orgāniem, plaušām??
Tad atkal jādodas pie Lora?
tad es riskēšu teikt, ka nervi...

mācību sākums?
darba?

kaut kas cits notiek ap šo laiku?

rudens? domas par to? negribu it kā pateikt priekšā, bet ir vērts padomāt.

kāds vispār tipāžs esi? pašvērtējums?
Čorvena
Njā... lors ar prasīja, vai ar nerviem viss ok, es pat apvainojos.
Nu, man ir slēpta neapmierinātība, dusmas, šķiet pat naids, runa ir par ģimenes dzīvi, nevaru, varbūt pat negribu vīram stāstīt visu, viņš nesapratīs, tā neapmierinātība saisīta ar viņa neizdarību. Nu jau es izplūdu, sorry. Ko negribi pateikt priekšā?
Re: Sāp mēles sakne, kairina kaklu - vai atviļņa slimības rezultāts?
27.08.2011 14:18
Ollis

Nu, jā, kaut gan es neesmu liels "nervu" teorijas piekritējs bet no tādām lietām patiešām var žņaudzējs iemesties...

Ja gribi, varam parunāt privāti... Raksti...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
varēju uzrakstīt vēl n-variantus, bet parasti cilvēks pats zina.

ja uzreiz nezina, tad labāk pats izdomā, kaut arī tas prasa laiku.

un ir veselīgāk, ja viņš to sev atzīst.

tas "ar nerviem" ir vairāk po narodnomu. tas nenozīmē neko psihiatrisku, bet, ja cilvēks aiztur emocijas, tad tas notiek. tā visiem pa laikam gadās, un tad runā ķermenis. tāpēc te pa dakteriem Tu tikai izmetīsi laiku un naudu.

tā kā vispirms jāskatās tās privātās lietas, jāsāk runas vai darbi (nezinu, kas). ja pati netiec galā, tad jāizrunā ar kādu, kam uzticies, ja pavisam slikti, tad mācītājs, psihoterapeits vai vispirms vienkārši dzīvesgudrs cilvēks, kas var paskatīties no malas. es nesaku nekā konkrēta, jo katram cilvēkam ir sava dzīves filozofija un sava saprašana par tādām situācijām.

pēc tam var skatīties, cik tas sabojājis rumpi un ko dakteru un zāļu medicīna var līdzēt.

a moš pāries.
ku!
Paldies, bet nav lustes runāties.
Gribu zināt, pie kāda speca, lai vēl aiziet.
dažreiz cilvēki tikai domā, ka nesapratīs...

es teiktu, ka tās bieži ir fantāzijas.

ar vīriem ir tā: vai nu pieņem, kāds ir, vai ņem citu. izmainīt jau neizmainīsi.
Re: Sāp mēles sakne, kairina kaklu - vai atviļņa slimības rezultāts?
27.08.2011 14:36
Ollis

Vispār, šī kā reiz varētu būt tā situācija kad parunāties vajadzētu... jo pati saki, ka sevī glabā neapmierinātību un naidu... Tas nav labi...

Bet ja jau Tu esi nolēmusi iet citu ceļu tad paskaties uz alerģiju pusi. Padzer Suprastīnu kādas 3 dienas pa 3 tabletēm dienā un paskaties kā būs... Mani arī ap šo laiku mēdz piemeklēt neizskaidrojamas reakcijas...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 24?
Ziņa: