plīsums pie anālās atveres

Aizsāka Īva 

plīsums pie anālās atveres
20.05.2010 17:25
Mocījos ar sāpēm un nelielu asiņu smērēšanos pēc vēdera izejas. Domāju iekšējais hemoroīds. Proktologa diagnoze - plīsumiņš. Izrakstīja zāles, ieteica smērēt un arī iekšķīgi palietot smiltsērkšķu eļļu. Man no šīs eļļas izrādījās ir alerģija. Smērēju to pašu posterisan.
Pagāja laiks, kamēr izārstēju problēmu, nav pagājusi pat nedēļa, jau kkas līdzīgs citā pusē. No kā tie mikroplīsumi rodās? ja vēdera izeja ok. anālo seksu ni, ni. Esmu nesaprašanā. Un vēl, vai posterisan var smērēt ilglaicīgi? Varbūt ir labākas smēres, kuras palīdz sadziedēt un arī ir pretiekaisuma iedarbība?
Re: plīsums pie anālās atveres
20.05.2010 21:38
Vispār tās problēmas saknes varētu būt imunitātē un dzīvesveidā (kas nosaka asinsriti anusa rajonā)... Jo citādi traumām tajā rajonā ātri un bez problēmām jāsadzīst...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: plīsums pie anālās atveres
21.05.2010 12:54
Pirmā plaisņa sadzija 2 mēnešu laikā....
Imunitāte, jā labs jautājums.
Re: plīsums pie anālās atveres
24.05.2010 16:09
Ilgstoša sēdēšana. Slikts gļotādu stāvoklis. Burkāni ,kas satur "A" provitamīnu. "E" vitamīnu. "B" 6 atbild par celtniecību.
Nenēsāt ciešu apģērbu un džinsus.
Pēc katras vēdera izejas apmazgāties ar bidē un lietot kādu maigu ziedi. Bērnu krēmu.Klotromazola ziedi. Neēst asus un žāvētus produktus. Turpināt kontaktus ar protologu.
Konsultēties ar Ku par veselīgu vēdera izeju.
Re: plīsums pie anālās atveres
25.05.2010 15:34
Mazdakteris1 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ilgstoša sēdēšana. Slikts gļotādu
> stāvoklis. Burkāni ,kas satur "A" provitamīnu.
> "E" vitamīnu. "B" 6 atbild par celtniecību.
> Nenēsāt ciešu apģērbu un džinsus.
> Pēc katras vēdera izejas apmazgāties ar bidē
> un lietot kādu maigu ziedi. Bērnu
> krēmu.Klotromazola ziedi. Neēst asus un
> žāvētus produktus. Turpināt kontaktus ar
> protologu.
> Konsultēties ar Ku par veselīgu vēdera izeju.

Murgs, blakus plīsumiņam mazs hem. parādījies. Dzēru visu mēnesi arī tabletes - sākās ar P. Līdzīgas Detralex. Uzbrukumi man tagad sākās no dibengala :(
Klotromazola ziede ir labāka par posterisan??
Proktologa mierinājums man - ja ir organismam tieksme uz tādiem gājieniem, tad tas būs visu laiku....
Re: plīsums pie anālās atveres
25.05.2010 17:01
Jāskatās kas varētu būt veicinošs apstāklis šai probzai. Sēdošs un mazkustīgs dzīves veids točna ir slikti. Slikti ja kaka visu laiku stāv dibenā. Ļoti slikti ja pēc kakāšanas paliek "netīrs" dibens. Nu ne tā, ka nenoslaucīts bet tā, ka nevar noslaucīt - visu laiku smērē...

Rezultāts ļoti atkarīgs no tā, kā to dibenu smērē...

Kas par tabletēm?

Klotrimazols un Posterisans ir divas absolūti atšķirīgas lietas. Anusiņam piemērots ir posterisan. Ar noteikumu, ka ārsts nav ĪPAŠI norādijis Klotrimazolu...

Mans e-pasts guru03@inbox.lv

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: plīsums pie anālās atveres
25.05.2010 17:57
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Jāskatās kas varētu būt veicinošs apstāklis
> šai probzai. Sēdošs un mazkustīgs dzīves
> veids točna ir slikti. Slikti ja kaka visu laiku
> stāv dibenā. Ļoti slikti ja pēc kakāšanas
> paliek "netīrs" dibens. Nu ne tā, ka
> nenoslaucīts bet tā, ka nevar noslaucīt - visu
> laiku smērē...
>
> Rezultāts ļoti atkarīgs no tā, kā to dibenu
> smērē...
>
> Kas par tabletēm?
>
> Klotrimazols un Posterisans ir divas absolūti
> atšķirīgas lietas. Anusiņam piemērots ir
> posterisan. Ar noteikumu, ka ārsts nav ĪPAŠI
> norādijis Klotrimazolu...
>
> Mans e-pasts guru03@inbox.lv


Padalīšos, ja nu kādam kādreiz noder....... Ārsts teica, ka jātaisot no marles tādi mazi tamponiņi. Tādā kā zīmuļa biezumā. Ne garāku par 5 cm.... Tamponiņu samērcē vai nu ar smiltsērkšķu eļlu, vai smēri, no kuras nerauj alerģija (proktoglivenol es nepanesu, tāpat kā smiltsērkšķu eļļu... tā neko, ja tiek uz ādas, bet gļotādu kairina). Un tad šo štučku liek vakarā dupsī kā svecīti. Labāk, ja galiņš paliek ārā. Un protams smiltsērkšķu eļļu arī iekšķīgi - 1 tējkaroti dienā.... To visu vajadzētu vismaz 2 ned regulāri. Aizmirsu par vannītēm. Varot vāju zilo graudiņu šķ. Vai kumelīšu tējas novārījumu..... Vissvarīgākais šajā lietā esot regulēt vēdera izeju..... utt.
zāles bija Phlebodia, tām nevajag recepti kā Detralex. Vispār tiem, kuriem ir nosliece uz zarnas plīsumiem un hem. tiem vajadzētu vismaz 1x gadā mēnesi šo medikamentu padzert. Tā ķirurgs :)
Par mani - apmazgājos, smērēju iemasējot. Vot tagad ar visām sāpēm, mož arī psiholoģiski, ar vēdera izeju paliek nevisai..... Ko darīt, nezinu.
Re: plīsums pie anālās atveres
25.05.2010 20:37
Kā izpaužas tas "ne visai"? Vēdera izeja ir tāda lieta kura ir ar lielu ieraduma spēku. Tu ir grūti mainīt. Un ne tikai tāpēc, ka vēders negrib pakļauties bet arī tāpēc, ka nereti šīs iegūtās izmaiņas (arī pozitīvās) rada lielu diskomfortu un pilnīgi nestimulē to visu turpināt.

Kā ļoti labu līdzekli varu atzīmēt linsēklas. Tās gan jālieto iespaidīgos daudzumos, toties efekts ir ļoti labs... Citos variantos ar visādām sliktām un traucējošām sajūtām dibenā no tā ka tur stāv kakas, iespējams labāk izvēlēties klizmu. Kaut arī pie hemoroīdiem un plīsumiem tās neiesaka, tomēr nereti labāk ir viena neliela klizma nekā kāka kas visu dienu trinās pa zarnu un ārā negrīb nākt un kad beidzot to ar varu izspiež tad hemoroīds ir kļuvis trīsreiz lielāks un trīsreiz sāpīgāks...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: plīsums pie anālās atveres
26.05.2010 13:49
ne visai tas ir - neskatoties uz visiem mēģinājumiem mīkstināt, kādas dienas cietāks..... un sāpīgi. Ir bailes no sāpēm, varbūt tapēc vairs nesanāk 1 x dienā kā agrāk.
Šodien viss tur sāp, kož pēc smērēšanas , nedaudz asinis..... un nekam nav noskaņojuma.........
Salasījos internetā, ka ir divu veidu plaisas. Tās vienas esot grūti ārstējamas, reizēm pat vajagot ķirurģisku iejaukšanos. Sadomājos tagad viskautko/
Re: plīsums pie anālās atveres
26.05.2010 14:57
Padomdevējus nevajag apvainot. Tā var palikt bez dibena.Ja ko nesapratām, pārjautāsim,nevis klukstēsim.
Re: plīsums pie anālās atveres
26.05.2010 15:55
Mazdakteris1 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Padomdevējus nevajag apvainot. Tā var palikt bez
> dibena.Ja ko nesapratām, pārjautāsim,nevis
> klukstēsim.


Kurā brīdī kāds ir apvainots?
Vienā Krievijas lapā (starp citu par tādām plaisām tikai tur ir normāla info) - izlasīju par ārstēšanu, un arī iespējām, ja nedzīst. Tagad sadomājos, savilkos. Zini, neesmu no tiem, kas ilgi kaut ko ievelk, un pie doka neiet. Esmu sabijusies par ko mans organisms man tādus pigorus strādā.
Re: plīsums pie anālās atveres
26.05.2010 15:58
Jā, var bū tāda lieta kā bailes no sāpēm. Sāc lietot linsēklas. Viņas var kādus 50...100 gramus pa dienu. Ja jūti, ka kaka būs cieta (parasti jau to var just), taisi klizmu.

Ar ko smērē, ka kož? Posterisan ir pats maiguma iemiesojums. Nevar viņš kost...

Neesmu dzirdējis par divu veidu plaisām bet iespējams, ka ir tāds iedalijums. Normāli jebkura tāda gļotādas plaisa dzīst ātri. Ja 5 dienu laikā plaisa nesadzīst tātad tur ir kāda problēma kas traucē viņai sadzīt. Tas, kad viņu ir jāoperē atkarīgs nevis no kaut kāda plaisas tipa bet gan no pacienta pacietības un ārsta piegājiena jo teorētiski visās plaisās kas vecākas par nedēļu ir notikušas izmaiņas un viņas sāk prasīties pēc ķirurģiskas ārstēšanas...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: plīsums pie anālās atveres
26.05.2010 16:37
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Jā, var bū tāda lieta kā bailes no sāpēm.
> Sāc lietot linsēklas. Viņas var kādus 50...100
> gramus pa dienu. Ja jūti, ka kaka būs cieta
> (parasti jau to var just), taisi klizmu.
>
> Ar ko smērē, ka kož? Posterisan ir pats maiguma
> iemiesojums. Nevar viņš kost...
>
> Neesmu dzirdējis par divu veidu plaisām bet
> iespējams, ka ir tāds iedalijums. Normāli
> jebkura tāda gļotādas plaisa dzīst ātri. Ja 5
> dienu laikā plaisa nesadzīst tātad tur ir kāda
> problēma kas traucē viņai sadzīt. Tas, kad
> viņu ir jāoperē atkarīgs nevis no kaut kāda
> plaisas tipa bet gan no pacienta pacietības un
> ārsta piegājiena jo teorētiski visās plaisās
> kas vecākas par nedēļu ir notikušas izmaiņas
> un viņas sāk prasīties pēc ķirurģiskas
> ārstēšanas...

http://www.proctolog81.ru/analcrack/ - te ir par plaisām.
Manējā pirmā mani mocīja kaut kur ap 2 mēn. Proktologs ar nobrīnijās, bet pie apskates secināja, ka normāli dzīst.
Sakontaktējos ar vienu paziņu, kurai ar reiz tā bijis.. Viņa vispār 8 mēn mocījusies.
I kā man to plaisiņu sadziedēt 5 dienās? Smērēju posterisan. Nu bet tiešām kož, sāp. Un neskatoties uz visiem medikamentiem, smērēm ko lietoju. Sāpes varbūt ir no mazā hem, jo it kā plaisiņai tāpat vien nevajadzētu sāpēt. Tikai pie defekācijas. Nu mazliet vēl pēc tam.
Da labi, sāpes, kodīgo sajūtu pacietīšu, ja tik zinātu, ka sadzīs. Negribās gulties zem skalpeļa. It kā jau būs Veselības apdrošināšanas polise. Satrp citu vai polises šobrīd šādas manipulācijas sedz? Zinu, ka pirms gadiem sedza. Un varētu arī paņemt zilo lapu.... bet ai kā negribās....



Edited 1 time(s). Last edit at 26.05.2010 16:38 by Īva.
Re: plīsums pie anālās atveres
26.05.2010 17:38
Nevajag krist panikā. Kā sākās ,tā arī pāries. Manis ieteiktais vairāk attiecas uz pēcārstēšanās periodu.Iemesli plīsumiem var būt vairāki. Vajag apkopot visus ieteikumus. Burkāni satur "A" provitamīnu, kas atbild par gļotādu stāvokli ,redzi un .... Burkāni satur šķiedrvielas,kas veicina vēdera izeju. Agrāk, lai panāktu mīkstu vēdera (putrveida) izeju deva vazelīneļļu. Pa 1 karotei 2x dienā. Bet to deva uz sadzīšanas periodu tikai.Cieši apģērbi nospiež asins riti un,tātad rada izsutumus,traucē barības vielu un skābekļa apgādi sēžas un iegurņa rajonam.Apmazgāšanās pec vēdera izejas un mīksta vēdera izeja ir gandrīz vai pats svarīgākais.Mājās jābūt bidē iespējai.
Cieņā.
Re: plīsums pie anālās atveres
26.05.2010 18:15
Mazdakteris1 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nevajag krist panikā. Kā sākās ,tā arī
> pāries. Manis ieteiktais vairāk attiecas uz
> pēcārstēšanās periodu.Iemesli plīsumiem var
> būt vairāki. Vajag apkopot visus ieteikumus.
> Burkāni satur "A" provitamīnu, kas atbild par
> gļotādu stāvokli ,redzi un .... Burkāni satur
> šķiedrvielas,kas veicina vēdera izeju. Agrāk,
> lai panāktu mīkstu vēdera (putrveida) izeju
> deva vazelīneļļu. Pa 1 karotei 2x dienā. Bet
> to deva uz sadzīšanas periodu tikai.Cieši
> apģērbi nospiež asins riti un,tātad rada
> izsutumus,traucē barības vielu un skābekļa
> apgādi sēžas un iegurņa
> rajonam.Apmazgāšanās pec vēdera izejas un
> mīksta vēdera izeja ir gandrīz vai pats
> svarīgākais.Mājās jābūt bidē iespējai.
> Cieņā.


Paldies par mierināšanu. No rīta puses bez maz vai biju tuvu pie panikas. Sāpes diskomforts, to var panest. Mierinu sevi, ka sadzīs, ,,,, bet dusma un stress uzrāva kapēc tur plīst. Tak saudzējos taču.
Tikko sazvanījos ar pazīstamu mediķi. Apsvērām domu, iespējams, ka ārstējoties vairāk nekā 2 mēnešus ar vieniem un tiem pašiem medikamentiem, smēriem būšu ko sačakarējusi. Ieteica pamainīt smēri.
Re: plīsums pie anālās atveres
26.05.2010 18:31
var mēģināt kādu laiku konsekventi noņemt sāpes (tabletes vai svecītes/ziedes ar anestezējošu vielu), lai neērcinātu nervu sistēmu. tas savukārt var palīdzēt pret aizcietējumiem, kuri var būt, ja cilvēks visu laiku domā, ka tie nedrīkst būt :)
Re: plīsums pie anālās atveres
27.05.2010 13:05
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> var mēģināt kādu laiku konsekventi noņemt
> sāpes (tabletes vai svecītes/ziedes ar
> anestezējošu vielu), lai neērcinātu nervu
> sistēmu. tas savukārt var palīdzēt pret
> aizcietējumiem, kuri var būt, ja cilvēks visu
> laiku domā, ka tie nedrīkst būt :)


kādas būtu svecītes ar anestezējošu vielu?
Re: plīsums pie anālās atveres
27.05.2010 14:55
nosaukumu ziņā es paļautos uz farmaceitu, jo nezinu, ko tagad var dabūt. jālieto gan atbildīgi, lai nepalaistu garām nevēlamus notikumus situācijā, kad ir noņemtas sāpes.

bet citādi pretsāpju līdzeklis var labi palīdzēt tikt galā ar akūtu procesu.



Edited 1 time(s). Last edit at 27.05.2010 14:56 by Runcene.
Re: plīsums pie anālās atveres
27.05.2010 17:09
Biju pie ģimenes ārsta. Iesaka nestresot. Pamainīt smēri. Nevienu tabļetku vai svecīti neļauj lietot. Saka, regulē vēderu, apmazgā, sasmērē... Bet, ja man tur jau šodien ir mazliet pietūcis, un sūrst, knieš, sāpīgi.
Labi, ka vismaz mazais hem. pazudis. Bet tas pietūkums. Sākumā domāju jauns mezgliņš parādījies, nē tas ir kaut kas savādāks..... Ja garšotu grādīgais, toč piedzertos. :D Nomierinošas tabletes ar mājās nav. :D
Traģiskākais tas, ka pēkšņi ar to vēdera izeju netieku galā. pirms ēdienreizēm izdzēru 1 glāzi ūdeni, arī ēdamkaroti eļļu. Vēl vakarā uztaisīju tēju, kurai būtu jāmīkstina vēders. Nu nekā, bija, bet ne tāda, kā vajadzētu. Atkal samocījos.
Agrāk pietika iedzert tukšā dūšā ūdens glāzi, jeb jogurtu, jeb kefīru. Da kaut vai dienā ābolus, bietes paēst. Arī žāvētās plūmes bija labi. Šobrīd ir tā, ka pārdzīvojums+sāpes un problēma liela.
Atvainojiet, ka tā sīki rakstu, vienk. piecirtās. Šodien vēl aptieka mūsu miestā bija ciet. Jāgaida rītdienu.



Edited 2 time(s). Last edit at 28.05.2010 13:29 by Īva.
dee
Re: plīsums pie anālās atveres
27.05.2010 17:24
Bet vai tās linsēklas mēģināji? Man labi palīdz Ecocolon, bet viņš nav lēts un droši vien no tām pašām linsēklām efekts nav sliktāks, lieto tiešām kārtīgu trieciendevu, vajadzētu līdzēt.
Man principā arī līdzīga problēma, ik pa brīdim plaisas un iekaisumi, bet man viņi tomēr dzīst tīri normāli, tikai ja nav labi pa to līniju, tad visu laiku rodas atkal no jauna.
Re: plīsums pie anālās atveres
27.05.2010 17:50
dee Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Bet vai tās linsēklas mēģināji? Man labi
> palīdz Ecocolon, bet viņš nav lēts un droši
> vien no tām pašām linsēklām efekts nav
> sliktāks, lieto tiešām kārtīgu trieciendevu,
> vajadzētu līdzēt.
> Man principā arī līdzīga problēma, ik pa
> brīdim plaisas un iekaisumi, bet man viņi tomēr
> dzīst tīri normāli, tikai ja nav labi pa to
> līniju, tad visu laiku rodas atkal no jauna.


Nav mēģinātas linsēklas. Kuros veikalos meklēt? Jeb aptiekā ar var nopirkt? kā lietot?
Savlaik mocījos ar hemoroīdu.... vairākus gadus bija miers.
Re: plīsums pie anālās atveres
27.05.2010 20:06
Klausi savu protologu. Izslēdz no ēdienkartes visus asumus.Piparus, sāli, konservus, etiķus, kūpinājumus. šokolādes ,saldumus.Tomēr ieteiktu augstāk minēto ieteikumu par sāpju noņemšanu. Tas pārcirtīs apburto loku. Svecīti uz nakti taisnajā zarnā. Agrāk viņas sauca "Anuzols" Paprasi aptiekā svecītes ar pretsāpju komponentu. Trīs dienas uz nakti nekādu kaitējumu ārsta kūrei neradīs. Pie ģimenes ārsta paprasi tomēr viegli nomierinošas tabletes. Kaut vai pēc pusdienām pēc darba vienu ieņem. Un izbeidz histēriju. Tici man ar tavu vainu slimo ļoti,ļoti daudzī cilvēki. Sevišķi sievietes.Jācīnās!
Pārdomā lūdzu manus iepriekšējos ieteikumus par spiedošu apģērbu. Ļoti labs vēdera mīkstinašanas līdzeklis ir žāvētas aprikozes. Sākumā pietiks ar 3-4.. Noteikti turpināt kefīrus.
Lai izdodas un viss būs labi.



Edited 1 time(s). Last edit at 27.05.2010 20:09 by Mazdakteris1.
Re: plīsums pie anālās atveres
27.05.2010 20:18
ģimenes ārsta taktiku īsti nesaprotu; sāpes nav labi noņemt, ja tā ir vienīgā "ārstēšana", bet mēs taču vairs nedzīvojam laikos, kad cilvēkam no sāpēm ir jāpiedzeras.
Re: plīsums pie anālās atveres
28.05.2010 13:26
Runcenei - ne jau aiz sāpēm gribējās piedzerties, bet aiz beša. Sāpēs nav tik trakas visu laiku. Ja būtu ļoti sāpīgi, tad ietu pa taisno pie proktologa. Gimenes ārste rausta plecus. Tip. iespējams iekaisusi gļotāda. Pietūkums, jūtīgums, sūrstēšana ar dēļ tā. Nu, nu.
Mazdakterim - vienīgais prod. no Tevis nosuktā, ko ēdu regulāri ir saldumi, jo ļoti garšo. Bet pēdējā laikā nebija tiem liekas naudas :) Nu jau trešo dienu vispār baidos ko sakarīgu ēst, jo cietāks tas process, jo sāpīgāk un arī nedzīs. Da vispār arī nav apetītes.
Šodien tiku pie labas smērītes, no pirmreizējas pasmērēšanas jau jūtos mazliet labāk. Ja pa brīvdienām nekas nemainīsies tad pie speciālista.
Histērija, nu skaisti.. piemetās nezinu kas, nezinu no kā. Nevar pabāzt apakšā ne pie kādām saslimšanām tajā raj. Ja nebūtu plaisiņa domātu alerģiska reakcija uz kaut ko. vispār jau arī pietūkums....
Varbūt nodot analīzes? Ja nu tāda org. reakcija ir uz kādu citu slimību, nesaistītu ar dupsi.



Edited 1 time(s). Last edit at 28.05.2010 14:18 by Īva.
Re: plīsums pie anālās atveres
28.05.2010 20:32
ir cilvēki, kuriem nav sevišķi labas spējas turēt stresu. slimības arī ir stress. ja šādam cilvēkam iritējas dibengals, viņam var būt grūtāk nekā citiem cilvēkiem līdzīgā situācijā. tāpēc jau ieteicu arī pieeju, kas mazina simptomus. kāda nomierinoša tēja vai citāda nomierināšanās būtu ļoti vietā.

ir cilvēki, kas visu sačakarē tieši ar to, kā viņi slimo. kāda man pazīstama ārste mēdz teikt, ka cilvēkam vajag nolemt, kurā dienā viņš beigs slimot. tas palīdz.

ja ir vēlēšanās meklēt vēl kādu slimību un papildus izmeklēties, tad jau process velk uz depresīvu reakciju.

tātad ir jāmēģina nomierināties.
Re: plīsums pie anālās atveres
29.05.2010 09:31
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ir cilvēki, kuriem nav sevišķi labas spējas
> turēt stresu. slimības arī ir stress. ja
> šādam cilvēkam iritējas dibengals, viņam var
> būt grūtāk nekā citiem cilvēkiem līdzīgā
> situācijā. tāpēc jau ieteicu arī pieeju, kas
> mazina simptomus. kāda nomierinoša tēja vai
> citāda nomierināšanās būtu ļoti vietā.
>
> ir cilvēki, kas visu sačakarē tieši ar to, kā
> viņi slimo. kāda man pazīstama ārste mēdz
> teikt, ka cilvēkam vajag nolemt, kurā dienā
> viņš beigs slimot. tas palīdz.
>
> ja ir vēlēšanās meklēt vēl kādu slimību un
> papildus izmeklēties, tad jau process velk uz
> depresīvu reakciju.
>
> tātad ir jāmēģina nomierināties.


Nolēmu rīt vairs neslimot. Piekusu :) Paldies par padomiem ;)
Maza piebilde. Esmu diezgan izturīga, domāts sāpju ziņā. Ceļu paniku tikai tad, kad jūtu, ka patiešām kaut kas neiet tā kā vajag. It kā jau pierasts, ka lielākā daļa slimību noris ar visādām nejaukām komplikācijām, bet bešuks reizēm tomēr uzrauj.
Man ar tas pats ????
Man ir plīsums, ko darīt?
Re: plīsums pie anālās atveres
20.04.2017 08:54
Visu,kas ieteikts augstāk.
Lai veiksme.
Choms
Re: plīsums pie anālās atveres
26.04.2017 16:51
Monika357 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man ir plīsums, ko darīt?

Domāju ka nākamreiz izmanto lubrikantu.tad vieglāk iet iekshā!!!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 11?
Ziņa: