Reaktīvais artrīts analīzes

Aizsāka Janciigais 

Janciigais
Reaktīvais artrīts analīzes
23.09.2009 13:29
Jau vairāk kā gadu man ir šāda diagnoze, regulāri pēc reimataloga nozīmējuma taisu asinsanalīzes.
Pēdējo reizi analīzes veicu šī gada februārī un tagad pirms dažām dienām atkārtoti veicu. Tā kā pie daktera man tikai pēc mēneša, vēlējos noskaidrot ko šie rezultāti nozīmē.

Hemoglobīns 147 (norma 132 - 175), iepriekš bija 145
Leikocīti 5.70 (norma 4.0 - 9.8), iepriekš bija 7.90
EGA 4 (norma 1 - 15), iepriekš 6
Kreatinīns 78 (norma 30-106), iepriekš 67
ALAT 19 (norma līdz 41), iepriekš 14
CRO 16.9 (norma līdz 8.0), iepriekš 12.8
ASO 162 (norma līdz 200), iepriekš 246
RF 2.1 (norma līdz 14), iepriekš 4.6
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
23.09.2009 13:58
neko traku nenozīmē
Janciigais
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
23.09.2009 14:08
mani tas CRO satrauc. kā arī veselība neuzlabojas
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
25.09.2009 01:10
CRO norada, ka ir iekaisums..Man ari ir problēmas ar locītavām jau 4 gadus,bet lietojot zales, CRO nokrities..Varbūt zāles nav īstās piemeklētas??? Parejie raditaji ir normā.pie kada reimatologa ej?



Edited 1 time(s). Last edit at 25.09.2009 01:11 by paprika.
Janciigais
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
25.09.2009 11:42
pie Mikažānes. zāles regulāri dzeru Sulfasalazīnu, Plakvenilu. iepriekš arī bija Medrol. nu un protams pretsāpju. ilgu laiku dzēru Movalis, bet tad pēkšņi pārstāja līdzēt. tagad lietoju Diclac 150
sisie
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
25.09.2009 13:08
tas CRO nav nemaz tik traki augsts.neliels iekaisums kas pec savas būtības artrīts arī ir.
Janciigais
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
25.09.2009 14:28
neliels iekaisums kaut kā neiet kopā ar tām nenormālajām sāpēm - bez pretsāpju zālēm vispār ne pakustēt.
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
25.09.2009 14:50
Es arī dzeru sulfasalazīnu un movalis, man gan no šiem CRO nokritās..Vai fizioprocedūras ir mēģinātas? Mikažāne gan ir labs speciālists.., tikai dikti patīk grūst prednizolonu.HLAB27 ir pozitīvs? Man pret sāpēm labi palīdzēja fiziopr0cedūras, es gan ārstējos pie stradiņu reimatologiem.
Janciigais
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
25.09.2009 15:12
prednizolonu - tādu gan neesmu dzēris. HLAB27 ir pozitīvs. par tām procedūrām - nu kad sanāk laiks tad nedaudz pavingroju. domāju, ka vajadzētu aktīvi pievērsties peldēšanai - it kā labi palīdzot. divas nedēļas paārstējos arī Ķemeros
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
26.09.2009 00:29
Tas labi, ka negrūda prednizolonu, cik nu dzirdēts, tad to Mikažāne mīl..Es arī reizi gadā paārstējos Ķemeros, tiešām ir to vērts..Man gan tā aina labāka, jslimība nav agresīva,o HLAB 27 negatīvs, bet tāpat skaidrs, ka tā kaite ir uz mūžu, pilnībā izārstēt nevarēs, diemžēl..:((( Man no fizioprocedūrām labi līdzēja lāzers un ultraskaņa ar hidrokortizonu, arī dūņas..Sulfasalazīnu lietoju nepārtraukti nu jau 4 gadus, kā 2 m;enešus nelietoju, tā sāka atkal sāpēt rokas un potītes..Vingrot arī vajadzētu, bet slinkums..:(( Jā, piekrītu, ka peldēšana ir ļoti laba lieta. Es akūtajā periodā uz sāpošajām locītavām smērēju fastumgēlu un uz nakti liku olfēna plāksterus.
Janciigais
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
26.09.2009 08:47
man gan diemžēl visi tie fastumgēli nelīdz, tāpēc špricēju diclo, bet kad dibens jēls, tad padzeru tablešu veidā :D Acīmredzot man ir nedaudz savādāk, jo pirmo reizi slimības simptomi parādījās pirms gadiem sešiem, bet tad man it kā visas analīzes bija kārtībā un neviens nevarēja saprast, kas par lietu - citi dakteri domāja, ka simulēju, lai izvairītos no armijas. idioti. pirms diviem gadiem tik man viens normāls dakters pateica, kas par lietu varētu būt un sūtīja pie reimataloga. tā kā slimība man ir ielaista - sāp pēda, celis, plecs, iegurnis. bet esmu jau samierinājies. kad iedzer pretsāpju tableti, tad var iztikt. es vienīgi brīžiem aizdomājos vai nevar būt tā, ka man pēkšņi vairs nevienas pretsāpju zāles vairs nelīdzēs.
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
26.09.2009 20:30
Galvenais nesabeidz kuņģi, jo visi šitie diclaci,movāļi , nimesili krīt uz kuņģi..tos jālieto omeprazola aizsegā un tikai slimības akūtajā fāzē..Bet droši, ka Mikažāne to būs teikusi..Vai slimnīcu nepiedāvāja???
Nu tagad galvenais ir panākt slimības remisiju, lai tā ir snaudošā fāzē..Man arī diezgan ilgi pieturējās sāpes, kad tikko saslimu, bet nu jau 4 gadus kopš lietoju sulfasalazīnu, man tās locītavas nosacīti ir mierīgas, praktiski iztieku bez pretsāpju līdzekļiem,ja nu jūtu, ka sāk " īdēt", tad izeju fizikālo prpcedūru kursu, padzeru movāli kādu nedēļu un stāvoklis manāmi uzlabojas. Vai iegurnim ir taisīts dators vai magnētrezonanse? Ja ir iekaisušas sakroileālās locītavas, tad ļoti svētīga ir vingrošana..Vispār jau, ja tik traki sāp, nu vajadzētu vismaz 2x gadā tos jaunķemerus....Dūņas, ultraskaņa, magnēts,broma vannas..\
Protams, ka pie tiem pretsāpju līdzekļiem var pierast, bet tāpēc vajag tos pa laikam pamainīt un fizikālās procedūras noteikti, nu nevar būt, ka nelīdz!!! Vēl jau var špricēt pašā locītavā,ja nu dikti sāp, bet tās šprices gan neesot labas, jo ar laiku ļooti sabojājot skrimsli..
Turies, meklē variantus , kā sev palīdzēt! ļoti laba reimatoloģe ir Inita Buliņa stradiņos, laime, ka pie viņas nokļuvu, reti, kad tik ieinteresēti ārsti mūsdienās satiekami..
nobody
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
29.09.2009 22:57
Pastāstīšu par savu pieredzi.
2005-2006. gadā nomocījos ar artrītiem, dicloberl, sulfasalazīni un vēl visvisādi dranķi tika dzerti dažādās shēmās, ziesti diclac, fastumgel un taisītas blokādes, špricēts locītavās un izstaigāti visdažādākie dakteri. Jēga maza, ceļi sāpēja , pa līdzenu ietvi paiet nevarēju, pa trepēm uzkāpt/nokāpt ne tik. Savos 35 gados biju palicis gandrīz vai invalīds, izdilis un zaudējis kādus 20 kg svara...
Piebeigtā kunģa dēl pārstāju dzert visas zāles un nomocījos vēl kādus trīs mēnešus. Un tad, ārstējot sabeigtā kunģa dēļ iegūto disbakteriozi ar Enterol kapsulām pēkšņi, nedēļas laikā visas sāpes locītavās, kas bija nomocījušas mani divarpus gadus pārgāja kā nebijušas!!!!
Mēnesi pēc Enterol kursa beigām sāpes atjaunojās, bet tad jau es zināju, kas darāms un kas man līdz. Arī tagad laiku pa laikam iedzeru pa kādai Enterol tabletei. Kā teic mans gimenes ārsts, visas problēmas no zarnām sākas.
Varbūt kāds grib pamēģināt, zaudēt varat tikai sāpes.
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
30.09.2009 14:17
kas tas par Enterol???????pastāsti lūdzu kaut ko tuvāk..
vispar palasīju, ka tas tak pretcaurejas līdeklis..Vai tev caureja bija???kada sakara tadas zales nozimeja?



Edited 1 time(s). Last edit at 30.09.2009 14:19 by paprika.
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
01.10.2009 14:17
Man HLA B27 ir pozitīvs, to uzzināju 2008.gadā, bet pirms tam nomocījos ar potītes iekaisumu - un pampumu. Man ASO ari ir paaugstināts, bet protams zemāks pēc izārstēšanās. CRO arī bijis paaugstināts, varbūt pie sāpēm tiešām viņam vaina.
Izmocījos līdz atradu normālu reimatalogu - D.Andersone stradiņos jeb Olivēs ielā. Tātad...iešpricēja Solumedrolu...sāpes pārgāja, bet pēc 1 mēneša sākās no jauna, tā nu 3 mēnešus pēc kārtas ar šprici dibenā un sāpes un pampums pārgāja līdz pat šodienai :) jūtos labi un sūdzību nav. ;) Vēlu, lai arī tu izārstējies! Varbūt var mēģināt Solumedrol???

Ilze
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
03.10.2009 14:35
lecejpelite, saki, kas tev piedavaja sho shprici un kur to shprice,vai tai Olivu iela? ari esmu gajusi pie Andersones, man gan nekada netika piedavatas tads shprices. cik ta maksaa ?
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
05.10.2009 15:14
Man izrakstīja zāles - Solumedrols vienai reizei maksāja kādi 5-6ls jau tieši neatceros, tad arī iedevu vai nu mammai, vai medmāsiņai lai iešpricē dibenā. Zāles ir recepšu!!!
Man uzreiz palika labāk, bet pēc 1 mēneša atsākās sāpes, tādēļ izrakstīja man vēl 2 tādas, sanāca 1x mēnesī un 3 mēnešus pēc kārtas un viss super! Problēma atrisinājās.

Bet nu redzi, tas man tā...nezinu vai citiem tas līdzēs, bet, ja nu tomēr?! :)

Ilze
Janciigais
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
05.10.2009 16:53
"Savos 35 gados biju palicis gandrīz vai invalīds, izdilis un zaudējis kādus 20 kg svara... "

man tagad 32 gadi, un biju zaudējis kādus 10kg - visi ko satiku arī brīnījās, kas ar mani notika - bet tas vēl bij tajos laikos, kad nebija noteikta diagnoze un ēdu trīs-četrus 600 Ibumetīnus dienā. kad sāku dzert pret sāpēm Movali un pēc tam Diclac - tad svar atjaunojās un apetīte atgriezās - tajā ziņā tagad viss ok. pret kuņģi paralēli dzeru arī to Omeprazolu. nez, daktere teica, ka esot kaut kādas eksperimentālās bioloģiskās šūnu atjaunošanās zāles - bet neesot vēl izpētīts un tā. maksājot ar tūkstošos. cik tur taisnība - nezinu. Laikam jau pareizākais ir dzert izrakstītās zāles un daudz kustēties. Ļoti labas zāles bija Celebrex (vienīgi diezgan dārgas - 30 Ls uz mēnesi) - šīs man Gibners izrakstīja, kad pirmo reizi biju pie viņa.
Janciigais
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
05.10.2009 16:58
starp citu, man diezgan regulāri arī uz dzimumlocekļa galvas izmetās tādi sāpoši/niezoši plankumi. cik esmu gājis pie urologa - tie saka, ka kaut kāda sēnīte un izrakstīja kaut kādas tabletes. it kā pazūd, bet pēc brīža atkal parādās. tagad sāku domāt, vai tas arī nevarētu būt saistīts ar to artrītu kas man ir? savai dakterei vēl neko neesmu teicis, jo visu laiku domāju, ka tas nevarētu būt saistīts.
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
05.10.2009 21:22
var būt saistīts. obligāti saki dakterei. Pat wikipēdijā ierakstīts ka Roughly 20 to 40 percent of men with reactive arthritis develop penile lesions called balanitis circinata (circinate balanitis) on the end of the penis.
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
02.11.2009 03:23
Janciigais
pat ljoti tie izsitumi var but saistiti ar locitavam
Vai nav dāds vērsies pie vārdotājām,tā sauktajām tantiņām?
Nē, nekāda caureja nebija. Taču, kā jau rakstīju, tad pēc zāļu lietošanas biju nobeidzis kunģi un zarnas un iedzīvojies disbakteriozē un zaudējis 20 kg svara. Vēders burkšķēja un piepūtās ar gāzēm, izeja 2-3 x dienā.... Parasti ieteiktās jogurta kapsulas, lactobacilli , actimel un tml. uztura bagātinātāji nekādus uzlabojumus nedeva. Tad arī gimenes arsts ieteica izdzert vienu Enterol iepakojumu.
Jā, Enterol ir caurejas zāles un tā pamatā ir īpašas rauga sēnītes. Palasījos internetā kā tās darbojas. Raugs apēd/sadala to ar ko organisms netiek galā, pie viena saražojot veselu lērumu B grupas vitamīnu un netstājot "iztiku" citiem, iespējams kaitīgiem mikrobiem.
Savukārt dakteru pret artrītu izrakstītais Sulfasalazin ejot cauri gremošanas traktam resnajā zarnā sadalās par acetitsalicilskābi un iedarbojas kā pretiekaisuma zāles.
Ar iepriekšējo es gribēju pateikt, ka gan sulfasalazin, gan enterol iedarbojas uz zarnām, izmainot procesus tajās. Tikai pirmajam blaknes ir oi-oi.
Un esmu HLAB 27 negatīvs.
Janciigais, tev ir noveicies. Diagnoze skaidra. Atbrīvosies no hlamīdijām (ureoplazmazmām, mikolpazmām...), nebūs arī artrīta!!! Tik jāarstējas būs pašam, draudzenēm un draudzeņu draugiem !
cro ir olbaltumvielu rādītājs,bet iekaisumiem ega
jocigaa
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
10.12.2009 00:45
Kadas var but sekas nearstetam artritam? Man locitavaas diskomorts, idoshas sapes, krakshkji jau kadus 6-7 gadus. Lidz shim neesmu izmekleta, bet nupat saku uztraukties kads iznakums bus ap 40-50 gadiem, ja tagad vel 30 nav. Ar kuru reimatologu jus varetu ieteikt sakt?
jocigaa
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
12.12.2009 23:56
Nu re, man ASO ir 235, tas ir virs normas. :(
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
13.12.2009 00:20
santos Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> cro ir olbaltumvielu rādītājs,bet iekaisumiem
> ega


paaugstināts CRO liecina taja skaitā par iekaisumu.
nelaimīga
Re: Reaktīvais artrīts analīzes
10.09.2010 15:21
es ar jusu pulciņā.jau 3 mēnešus sācies saasinājums.dzeru sulfasalazinu un movalis,kurš vairs nelīdz.tagad pārgāju uz ibuprofenu , tas ari nelidz. nezinu,ko darit.
reimatologs saka,ka pāries,bet nepāriet.
sāp celis,rokas , ribas,gūža..Esmu pārvērtusies par vecu grabažu.rakstu un raudu.varbut jus varat kko ieteikt pret sāpēm?
un ko plusā padzet,lai pasargatu aknas no tām draņķa zālēm???
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 18?
Ziņa: