Čūlainais kolīts

Aizsāka IevaPP 

Čūlainais kolīts
18.03.2009 16:23
Sveiki!

man ir dotajā brīdi noteikta diagnoze AMPERAM, ka tas ir čūlainais kolīts, tāpēc tagad jaiet uz kokaut kadu filokolonoskpiju vai ka tur sauc... kadam ir kaut kadi komentari par to?
esmu diezgan nobazijusies par to, ka ari par to ko tagad es varu est lidz tam vaiko nevaru...

PALDIES
IevaPP Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Sveiki!
>
> man ir dotajā brīdi noteikta diagnoze AMPERAM,
> ka tas ir čūlainais kolīts, tāpēc tagad jaiet
> uz kaut kadu filokolonoskpiju vai ka tur sauc...
> kadam ir kaut kadi komentari par to?
> esmu diezgan nobazijusies par to, ka ari par to ko
> tagad es varu est lidz tam vaiko nevaru...
>
> PALDIES
Zivase
Re: Čūlainais kolīts
19.03.2009 19:05
kolonoskpiju? man bija kolonoskopija ar datortomografu, iestāde Medicinas firm dziednieciba, bet visu info kas attiecas u šo izmeklesanu var izlasit vinu majas lapa.
Re: Čūlainais kolīts
20.03.2009 11:21
Tas ir nopietni. Rūpīga ilgstoša ārstēšanās ļoti ilgstoša slimība.
Re: Čūlainais kolīts
01.03.2010 17:43
Man arī ir konstatēts čulainais kolīts. Esmu 23 gadus vecs vīrietis. Man čūlaino kolītu noteica pirms gada. Pats biju uz kolonoskopiju un tad pie gastroenterologa... Man zarnās ir mazas čūliņas, paaugstināta diskomforta sajūta zarnu rajonā (ne visu laiku), šķidra vēdera izeja un vēdera uzpūšanās. Var būt neliela asiņošana pēc tualetes apmeklējuma (kāda no čūlām pārplīst). Ārsts man ieteica lietot nežēlīgi dārgas zāles - "Asacol" (50Ls). Ja dakteris liek tos dzert, pajautājiet vai nevar dzert alternatīvu - "Sulfasalasin" (5.50 Ls) . Ir arī vēl vienas alternatīvās zāles, tikai neatceros no galvas, kā tās sauc. Pats dzeru "Sulfasalasin". Vienkārši nevarēju atļauties dzert tik dārgas zāles... Par uzturu - šis man teica, ka varu ēst ko vien vēlos, taču ja no kaut kā rodas saasinājumi, tad no tā jāatturas. Un turklāt - stipri jāsamazina alkohola patēriņš (Esmu samazinājis, apmēram, uz 1. reizi 2. - 3. mēnešos).
Bet kopumā - neskaitot nelielu darba spēju pasliktināšanos, kaut kā tieku galā.
Asakols ir kompensējamais medikaments, agrāk 75%, tagad 50 % jāmaksā no patiesās cenas. man meitai uzradās šī vaina 22 g.vecumā, tagad -īpaši "pateicoties" Jelgavas ģimenes ārstei Aveniņai, viņa 24 g.vecumā ir 2 .gr.invalīde.Strādā, mācās,bet diagnoze ir šaušalīga,slimība izārstējama nav, jo nav definēts cēlonis kā daudzām autoimūnām saslimšanām...diēta-ne tik būtiski, vaina, kā mēdz teikt, "jāmeklē galvā" -stresi utt. pamatā psihosomatiski cēloņi. Rekomendēju dr. Viju Voltneri Stradiņu kons.poliklīnikā. TIKAI PATEICOTIES VIŅAI, MEITAS VĒDERA IZEJA NOTIEK TRADICIONĀLĀ CEĻĀ, NEVIS CAUR ĶIRURĢISKI RADĪTU ATVERI. gAN JAU jUMS BŪS LABI.Jāiemācas ar to sadzīvot.
Andris SCD
Re: Čūlainais kolīts
25.10.2011 20:11
Ar čūlaino kolītu slimoju, jau ļoti sen, bet zāles man nekad nav īsti līdzējušas. Bet nesen (2 gadus atpakaļ) atradu SCD diētu(http://www.breakingtheviciouscycle.info), kas paredz no ēdienkartes izslēgt visus kompleksos ogļhidrātus. Tā kā man nebija ko zaudēt, tad izmēģināju un ļoti labi palīdz. Latvijā ārsti par tādu nezina un ja uzzinātu, tad domātu, ka muļķības. Bet ārzemēs tā lieta iet plašumā. Diēta paredzēta daudzām zarnu trakta slimībām - Krona slimībai, celiakijai, čūlainam kolītam, kairinātās zarnas simptomam. Visiem, kam ir tādas problēmas iesaku pamēģināt. Sīkāka info ir linkā http://www.breakingtheviciouscycle.info un googlē uz "SCD diet". Diētas atļauto produktu sarakstā var būt arī personiski nepanesami produkti, tāpēc katram jādomā ar galvu līdzi.
Re: Čūlainais kolīts
27.10.2011 12:38
Par diētu es tomēr nepiekrītu. Pušumi (čūlas) ir jūtīgi pret mehānisko un ķīmisko kairinājumu. Es stipri ierobežotu sāli,kūpinātus .žāvētus produktus. Lietotu maigu barību. Aizmirstu par pipariem,etiķi,sīpoliem,ķiplokiem.
Ieteiktu lietot sīki sarīvētus burkānus. Tie veicina šūnu sadzīšanas procesus.Kumelīšu tējas,kā viegli dezinficējošu un antihistamīna avotu. Kalcija glukonātu. Izslēgtu ceptu ,treknu ādienu.Izbēgtu no stresiem un lielām fiziskām slodzēm.Painteresētos par ozolmizu tējām.Ozolmizas satur tanīnu,kas miecē gļotādu,tā mazinot kairinājumu sāpes). Jāatceras, ka tanīns lielās un ilgstošās devās ir indīgs.Varētu mēģināt arī savienot badošanos ar dārzeņu novārījumu klizmām. To dara Indijā un speciālās klīnikās. Mājās to darīt kategoriski nedrīkst.
Lai veicas.
Andris SCD
Re: Čūlainais kolīts
29.10.2011 20:43
To Mazdakteris1, kam tieši nepiekrīti?
Kūpināti un žāvēti produkti gandrīz vienmēr satur cukuru (marināde) līdz ar to tie atkrīt automātiski. "Izbēgtu no stresiem un lielām fiziskām slodzēm." - tas attiecas vispār uz labas veselības saglabāšanu.
Šī diēta ir sākta veidot 40-tajos gados līdz ar to tā ir ļooti ilgstoši pārbaudīta un ir efektīga.
P.S.
Starp citu ļoti labi palīdz nomest lieko svaru. Man vairāki pazīstami cilvēki tā ēd un rezultāti ir ļoti labi, pats arī atgriezos pie vidusskolas svara.
Re: Čūlainais kolīts
30.10.2011 17:14
Andris SCD
--------------------------------------------------------
Pret tevis ieteikto te nav nekas. Mans teksts ir pret to, ka var ēst visu......
Ar cieņu.
Re: Čūlainais kolīts
30.03.2012 15:39
ji ir konstatēts čūlains kolīts kā ir ar fiziskām slodzēm???
Re: Čūlainais kolīts
20.07.2012 15:48
to Andris SCD

es jau kādu laiku esmu pētījusi atsauksmes par šo diētu, pagājušajā nedēļā pasūtīju grāmatu, kaut kad drīzumā saņemšu.
Jautājums, tur kviešu/rudzu miltus iesaka aistāt ar valriekstu miltiem, vai tu tos esi pasūtīis un izmantojis?

paldies
PZ
Re: Čūlainais kolīts
22.07.2012 11:30
Man sāp kreisajā sānā lejā un vēders urkšķ un burkšķ, biju uz kolonoskopiju un konstatēja ka kreisajā pusē ir padaudz pusšķidra zarnu satura, vēdera tīrīšanu izdarīju kā vajag, nu vispār neesot vainas, ģomenes ārsts uzrakstīja kaut ko pret kolītu, padzēru palika labi, pēc trīs mēnešiem atkal tas pats, pa citām līnijām viss pārbaudīts, domāju varbūt varētu iedzert "sulfasalasin" varbūt palīdzētu, tā nepatīk atkal iet pie daktera, vai arī kāds ieteiktu no bezrecepšu zālēm, to ir tik daudz , nevaru saprast kuras pirkt...
Re: Čūlainais kolīts
22.07.2012 12:06
Zane10

Jārēķinās ar to, ka bezrecepšu medikamentiem ir vājas vai vispār nekādas ārstnieciskās īpašības. Sulfasalazīns pie kolīta un proktīta ir ļoti ok. Bet te ir tā, ka jāskatās pēc būtības, kāpēc vēders neiztīrās kā vajag. Varbūt spazmas vai aizcietējumi?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
http://izslimosim-kopaculainais-kolits.mozello.com/ gribētos lai padalaties ar saviem gadījuumiem un pieredzi.!
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 4 pieskaita 9?
Ziņa: