Iekaisis urînpûslis?

Aizsāka Zenta 

Zenta
Iekaisis urînpûslis?
11.07.2007 14:06
Ðodien no rîta ievçroju, ka bieþâk ir vajadzîba paèurât. Pirmo reizi no paða rîta èurâjot neko tâdu nejutu, bet tûlît pçc 10 min vajadzçja atkal un dedzinoða sajûta bija, un ïoti maz iznâca ârâ. Kopð 9:00 esmu jau 5 reizes paèurât bijusi, vienalga sajûta vislaik, ka tûlît vajadzçs atkal. Èurâjot nedaudz ir dedzinoða sajûta tieði paðâs beigâs, nevis procesa sâkumâ vai visu laiku. Pirms 2 gadiem bija urînpûðïa iekaisums, toreiz slimnîcâ izrakstîja Biseptolu. Bet vairs neatceros, kâdâs devâs. Tagad domâju, dzert tagad to Biseptolu uzreiz bez jebkâdâm iepriekðçjâm analîzçm, vai gaidît, kas bûs rît...Un kâdâs devâs dzert tâs AB?...Vispâr brîvdienâs tâds pasâkums brîvâ dabâ ir plânots, dikti jau gribçtos bût, bet tagad tâ situâcija tâda uz jautâjuma zîmes...ko lai dara?
Re: Iekaisis urînpûslis?
11.07.2007 16:52
Marð pie ÌÂ! Ja jâpierakstâs vvz, cik ilgi uz priekðu, tad akûtajâ stundâ.
ÌÂ arî izrakstîs AB un nosûtîs uz analîzçm. Lîdz brîvdienâm tâ AB jau vajadzçtu sâkt iedarboties :)
Diez vai kâds te neklâtienç atïausies ieteikt uz savu galvu dzert AB. ja nu vienîgi ku!...
#2
Re: Iekaisis urînpûslis?
11.07.2007 22:18
Jaa, iekaisis. Man bija tapat. Saapiigi, ljoti.. :(
Nevaig nekaadu GA.. Noperc bez receptes Ciprinol (250 vai 500mg, maksaa 3,99 ls) tabletites pret urincelju iekaisumiem un jau nakamajaa dienaa viss ok. Parabaudiits (ar 500 mg tableteem).
Re: Iekaisis urînpûslis?
11.07.2007 23:40
ku! uz savu galvu iesaka veco labo Furadoniinu. Galu galaa ghimenes aarste tachu arii to ieteiks uz savu galvu... bet patiesiibaa gan es gan vinja vadaas peec kadas treshaas personas sastaadiitaam rekomendaacijaam...
Re: Iekaisis urînpûslis?
12.07.2007 01:08
reste 2
Ciprinols nav nekadas tabletites pret urincelu iekaisumiem, bet samera plasa spektra antibakteriala viela (tauta saukta ari par antibiotiku), ko bez receptes teoretiski nedrikst pardot. Iedarbojas ari urincelu infekciju gadijuma, bet bez arsta zinas dzert nevajadzetu.

Ku!
rekomendacijas satada sava nozare prominentu personu grupa un tas ir balstitas uz nopietniem pieradijumiem. Ja nopietnu pieradijumu nav, ta ari raksta rekomendacijas - tadai un sitadai praksei pieradijumu nav. Ja Tev, ka medicinas interesentam, tas liekas saistosi, vari palasit par uz pieradijumiem balstitu medicinu (evidence based medicine) un pieradijumu limeniem. tas nav ta, ka sanak kopa draugi un interesenti un nolemj - a davai, ka mes tagad sito infekciju arstesim ar sito zaliti...
Re: Iekaisis urînpûslis?
12.07.2007 10:23
hmm...

Nu Latvijaa taa "evidence based medicine" praktiski nedarbojas. Iznjemot atsevishkjas iestaades un nozares... taa kaa ghimenes aarstu liimenii aarsteeshana notiek tieshi taa - a davai tagad pameghinaasim shito zaaliiti...
Lilina
Re: Iekaisis urînpûslis?
12.07.2007 10:28
A es parasti dzeru biseptolu un miers! Jâdzer tâ kâ rakstîts instrukcijâ. Biseptols gan ir uz recepteem, bet parasti jau to paardod tâpat. iipashi-aptiekâre sieviete noteikti sapratiis sievieti.
A tie visi suuu.., ko var nopirkt bez receptes, vismaz man, nepaliidz. Un tad kad saap, negribaas arii ne ienu/dias dienas gaidiit, lai paarietu.
Re: Iekaisis urînpûslis?
12.07.2007 10:37
ku!
darbojas, darbojas :)
tas vadlinijas, uz ko balstas Latvijas medicina,ir tulkotas un parnemtas no kadas citas valsts,lidz ar to ari evidence based medicine tiesi-netiesi darbojas Latvijas teritorija. Ari gimenes arstu viedoklis ir balstits uz kautkadiem nebut pieradijumiem, lai ari ta butu info, kas izlasita anotacija (kas ir uz loti pamatotiem pieradijumiem balstita info...)
Re: Iekaisis urînpûslis?
12.07.2007 10:46
hmm...

Nu lai buutu pa tavam kaut gan mani noveerojumi neliecina par efektiivu "evidence based medicine" darbiibu Latvijaa... Bet patiesiibaa es gribeeju teikt ka nevajag domaat ka es rekomendaacijas izsuucu no pirksta. Taapat man pa rokai vienmeer ir 3...4 mediciinas graamatas (farmakologhiju ieskaitot) kaudze ar zaalju anotaacijaam datoraa un raksti par aktuaalaam mediciinas teemaam. Un kaut gan neesmu profesionaalis, par mediciinu kaut ko lasu vai rakstu katru dienu...
dapa
Re: Iekaisis urînpûslis?
12.07.2007 11:25
Palidz ari kumelisu un naves juras sals vannites.. bet pie arsta vajadzetu aiziet
Re: Iekaisis urînpûslis?
12.07.2007 13:45
Ku!

Redzi, Tev viena evidence, gimenes arstam ir cita evidence. Ja tas nesakrit, tas nenozime, ka arsta evidence ir sliktaka vai neefektivaka par Tavejo, vai ne? Turklat, profesionalis no neprofesionala jau ar to ari atskiras, ka lasot vienu un to pasu textu, reizem izdara atskirigus secinajumus...

Visu cienu Tavam viedoklim, kas seit ir viens no "profesionalakajiem" starp neprofesionaliem, tomer man japiebilst, ka es diezgan biezi nepiekritu Tavam viedoklim. Bet - viedoklu dazadiba padara dzivi interesantaku.
Re: Iekaisis urînpûslis?
12.07.2007 15:03
hmm...

Vispaar jau es labpraat piekaapjos argumenteetu viedoklju priekshaa bet ja viedoklis ir mazveertiigs kaa piemeeram suutiishana pie aarsta jebkuraa gadijumaa vai kaada vispaariiga bet vaaji pamatota pienjeemuma pasniegshana kaa absoluuta patiesiiba, tad es kljuustu neiecietiigs. Taapat mani tracina rekomendaacijas kuru pamataa ir biznesa intereses nevis patiesas ruupes par cilveeku veseliibu.
Re: Iekaisis urînpûslis?
12.07.2007 15:11
Klau, vai urînceïiem nebija labas tâs paðas dzçrvenes (skaitoties sava veida dabîgâs AB ;) )? Kad man bija problçmas ar to, es saspiedu ar stampiòu un kopâ ar ûdeni dzçru iekðâ. Pietam, aptiekâ pirku arî Urosept bezrecepðu tabletes (bet ârsts pats lika tâs pirkt). Es, protams, nezinu, cik nopietna tâ situâcija utt., bet es zinu, ka es ienîstu tâs sajûtas, tâpçc vienmçr dariju visu iespçjamo un man zinâmo, lai âtrâk tiku vaïa'no tâ visa.
Re: Iekaisis urînpûslis?
12.07.2007 15:46
ku!,
Pie arsta bus jaiet tapat, agrak vai velak, ari pec pasarstesanas ar foruma padomu palidzibu. Vienkarsi pec pasarstesanas kaite bus ielaista un terapijas uzsaksana var but novelota, lidz ar to lielakas iespejas tikt sarugtinatam par arstu nespeju tikt gala ar kaiti dazas minutes. Un man viedoklis par sutisanu pie arsta nemaz neiekas mazvertigs. Es atkal pasarstesanos ar recepsu medikamentiem neuzskatu par vertigu viedokli...

Man nav nacies sastapt nevienu arstu, kas kadu viedokli pasniegtu ka neapgazamu patiesibu. Man jau liekas, ka viena lieta, ko medicina iemaca, ir - viss ir relativs un nekas nav absoluts.

Ko Tu doma ar biznesa interesu pamatotam rekomendacijam?
Re: Iekaisis urînpûslis?
12.07.2007 16:25
kakao,
jâ, dzçrvenes un dzçrvençm piebâzti UB var palîdzçt - nekaitçs jau nu noteikti. Bet kârtîgai ielaistai infekcijai, visticamâk, ka ar "dabîgâm AB" bûs par maz un vajadzçs vien parastâs :(
Re: Iekaisis urînpûslis?
12.07.2007 17:21
Es jau tâpat viennozîmîgi par doku esmu, bet es parasti, kamçr tieku lîdz dokam, tâ vismaz izlîdzos ar dabîgajiem un arî pçc tam to izmantoju, kad doks iz apmeklçts ;).
Pikse
Re: Iekaisis urînpûslis?
12.07.2007 17:43
Aptieka noperc Miltenaju teju, Urosept zalite (laikam ta sauca), dzer dzervenu sulu noperkama Rimiti 100% - padarga, bet palidz, ja nepariet jaiet pie arsta un japadzer antibiotikas..
Re: Iekaisis urînpûslis?
12.07.2007 18:02
hmm...

Nu tam es galiigi nepiekriitu ka ar pashaarsteeshanos nevar tikt pie veseliibas un noteikti buus vajadziiga speciaalista paliidziiba. Protams ka ne katrs un ne vienmeer var tikt galaa ar probleemu bet pashaarsteeshanaas buutu viena no taam lietaam kuraa tautas masas vajadzeetu izgliitot, ar ko es arii nodarbojos.
Recepshu medikamentu sisteemu uzskatu kaa reiz par vienu no biznesa intereseem. Uz recepteem vajadzeeja buut tikai shauram sortimentam ar stipri iedarbiigaam vielaam.
Protams ka aarstu starpaa droshi vien valda ieveerojama tolerance bet prieksh pacientiem daudzi leemumi tiek pasniegti kaa agsoluuta patiesiiba, ar dzilju apvainoshanos gadijumaa ja pacients veelas konsulteeties ar citu speciaalistu...
Nu un taas biznesa intereses ir saakot ar TV reklaamu un beidzot ar aarstu piekukuljoshanu un viltus peetijumiem par kaada liidzeklja efektivitaati un nekaitiigumu + veel leetie jocinji ar kaadas mazsvariigas probleemas sakaapinaashanu speeleejot uz cilveeku vaajiibaam...
Dice
Re: Iekaisis urînpûslis?
13.07.2007 12:50
Njus, es sogad taa iekritu ar sho nolaadeeto cistiitu, ka maz neskita! Izlietoju dezururolpges izrakstiitaas antibiotikas - kamer lietoju, viss bija OK, tikko paartraucu - pec kada laika atkal taas pashas saapes curaashanas beigaas! Un sitaa mokinaajos no apriilja liidz juunijam, liidz AESaa uztaisiiju kaartiigu uzseejumu. atklaajaas tas, kas atklaajaas, un ginekologe zinaaja, ko dariit. Jaa, bija gruuti - 10 dienas bija jaspricee baigaas AB, turklaat gan man, gan viiram (nebija nekaada STS, kaa vareetu nodomaat), peecaak jaadzer taas dzeervenes un peec meenesha jaanodod analiizes atkalin. Turklaat abiem diviem!
Njus, dibens saap joprojaam, bet beidzot var pacuraat kaa cilveeks!:)))))
Domaju, ka vieglaa, akuutaa gadiijumaa der viss ieprieks saraklstioitis, bet man pat ARSaa rekomendeetaas AB neliidzeeja...
Re: Iekaisis urînpûslis?
13.07.2007 13:09
Dice

Nu tad pastaasti mums arii kas tas taads jums bija kas taadu briesmiigu cistiitu izraisija...
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 18?
Ziņa: