kâ atrâk izârstçt angînu?

Aizsāka izmisums 

Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
16.04.2007 00:40
Taapeec, ka to kaiteetaaju ir kudi vairaak par to, kas teoreetiski vareetu saprast ko dara...

Kaa teica viens labs narkologs- ja alkoholu izdomaatu muusdienaas, tas nekad nenonaaktu veikalu plauktos ;-)
Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
16.04.2007 07:52
ku!
"kaapeec tiem kas zin ko dara ir jaaciesh no taa ka kaads vareetu sev kaiteet ar zaaleem. Taa ir katra pasha probleema..."
AB gadîjumâ tâ ir visu, nevis katra paða problçma, jo multirezistentas baktçrijas var skart jebkuru. Un tâ kâ tâdas vispâr ir parâdîjuðâs, tad ir skaidrs, ka lielâkâ daïa cilvju tomçr nezin ko dara. Redz, te arî, visi galvenokârt taurç par imunitâtes sabeigðanu, nevis rezistentiem kokiem. Tâpçc labi ir tâ, kâ ir - uz receptçm un miers.

Nevajag jau protams iedzît bailes no AB, kâ tas tagad ir, bet tâdu zinâmu pietâti derçtu.
Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
16.04.2007 08:04
Noela

Labi, paliksim katrs pie sava. Tu pie recepteem, es pie aptiekaam kas dod bez recepteem... galu galaa antibiotikas ir tikai neliela un pietiekami reti lietojama medikamentu grupa...
Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
16.04.2007 10:29
tur jau ta lieta, ka cilvei AB lieto loti biezi un loti nevajadzigi, reku, tema par klepu bernam mamma raksta - uz savu galvu saku dot AB, jo bernam it ka atsakas klepus... Un loti daudzi lieto ta, it ka drosibas pec, vai lieto pusi no devas, lai "galigi imunitati nesagrautu"!?!, vai lieto, kamer paliek labak, un tad partrauc... un ta rodas rezistence, no kuras mirst civeki, kas sava dzive varbut nekad nav slimojusi un AB nekad nav lietojusi.
Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
16.04.2007 10:43
hmm...

Nu es jau to visu saprotu ko tu tur uzrakstiji bet tas viss pa lielaakai daljai ir vinju pashu probleema... nezinu bet mani kaut kaa neuztrauc taas bakteerijas ko pats pie sevis neesmu izaudzeejis un padarijis rezistentas... Es sho faktu zinu un pats lietoju AB apdomiigi un pieskatu lai mani tuvinieki arii to ieveerotu...

Starp citu nesen nopirku polju skaabeetos gurkjiishus, taadus kraukshkjiigus... domaaju, nu kaa vinjiem taa forshi sanaak. A peec tam njemu maisinju no ledusskapja, atveru, paostu un saprotu... antibiotikas! :(
Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
16.04.2007 11:10
nee,ta nav vinu problema vien, ta ir pilnigi visu cilveku problema! Redzi, tas bakterijas ar rezistences geniem apmainas, tas ir viens no veidiem, ka rezistence izplatas. Neviens nav pasargats no infekcijas ar rezistentu mikroorganismu, neviens. un nav janonak slimnica, tik pat labi var inficeties arpus slimnicas...

Par gurkiem - Tu vel varetu paintereseties par to, ar ko tiek baroti rupnieciski audzeti dzivnieki, ko pievieno pienam, ar ko apsmidzina darzenus... busi parsteigts, cik plasi ABtiek pielietotas tautsaimnieciba :) Lielaka dala no tiem ir tadi , ko cilvekumedicina neizmanto, bet ir pieradits, ka cukkopiba izmantojamas AB tiesi ir iesaistitas Vankomicina rezistento enterokoku veidosana. un ar tadu m.o. es nevienam neieteiktu sastapties...
Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
16.04.2007 11:22
hmm...

Nu jaa, piekriitu. Visaadas lietas ir dzirdeetas... :(
Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
16.04.2007 11:32
Hmm, tad varbût ir jâsâk ar aizliegumu antibiotikas lietot lopkopîbâ?
Augus nu gan ar antibiotikâm nesmidzina- tam ir citi lîdzekïi,bet cilvçka organismâ tie paliek, un ne jau nekaitîgi pa to dzîvojas.
Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
16.04.2007 12:05
strawberry

Ja aizliegs lopkopiibaa tad krasi kaaps cenas lopkopiibas produkcijai...
Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
16.04.2007 13:40
ku! Wrote:
-------------------------------------------------------
> strawberry
>
> Ja aizliegs lopkopiibaa tad krasi kaaps cenas
> lopkopiibas produkcijai...


Labs arguments- domâsim par ekonomisko situâciju.
Bet sanâk diezgan smieklîgi: cilvçks ar gaïas/piena produktiem katru dienu uzòem noteiktu antibiotiku devu, bet aptiekâs tâs var dabût pret receptçm.
Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
16.04.2007 13:44
Strawberry,

Ka jau teicu, tas AB, ko izmanto lopkopiba un lauksaimnieciba, neizmanto cilveku medicina, bet reizem (ka vankomicina gadijuma), kimiska uzbuve ir tik lidziga, ka rezistence pret cilveku medicinas AB tomer veidojas, to sauc par krustenisko rezistenci.

Lauksaimnieciba izmanto antibakterialas vielas, gan ne tik plasi, ka lopkopiba. Bet tas tiek loti ierobezots tagad, jo bakterialas infekcijas augiem nav tik plasi izplatitas, vairak ir senu un virusu izraisitas augu slimibas, lidz nav liela AB noieta un FDA ari pret to loti iebilst.... Bet izmanto, jo ipasi orhideju razosana.

Ta ka lopkopiba AB izmanto loti plasi, tas palidz turet zemas galas cenas, lidz ar to aizliegums var nest diezgan smagas sekas. Tacu seit jau nu ir iespejama pasa cilveka izvele - need galu, kuras razosana ir izmantotas AB, izvelies t.s. organisko produkciju.
Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
16.04.2007 13:48
Strawbwrry, man gan tas neliekas smiekligi, bet gan visnotal atbalstami. Nekad nebus situacija, kad var kontrolet/noverst pilnigi visus riska faktorus. Sobrid ir kontrolets lielakais riska faktors - ierobezota nelietderiga AB lietosana, t.i. zales tiek izsniegtas pret receptem. tas dod iespeju uzkrat datus un analizet situaciju.
Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
16.04.2007 14:22
hmm... Wrote:
-------------------------------------------------------
> Strawbwrry, man gan tas neliekas smiekligi, bet
> gan visnotal atbalstami. Nekad nebus situacija,
> kad var kontrolet/noverst pilnigi visus riska
> faktorus. Sobrid ir kontrolets lielakais riska
> faktors - ierobezota nelietderiga AB lietosana,
> t.i. zales tiek izsniegtas pret receptem. tas dod
> iespeju uzkrat datus un analizet situaciju.


Es jau arî tâ sapratu, ka rûpes par cilvçka veselîbu ir ârpus uzmanîbas
Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
16.04.2007 15:57
liekas, ka Tu apzinati izliecies, ka nesaproti par ko ir runa, negribas domat, ka tiesam paratins par isu Tev...
tuliit jau vesels
Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
18.04.2007 14:23
Tad nu taa,dzeeru kumeliishu teeju,citronu,medu-liidz nelabumam.
Plus piens,soda,medus,ola-divreizdienaa.
Vienvakar shnjabiiti.
Kaklaa uz strutaam smeereeju teejas koka ellju.
Suukaaju suukajaamas tabletes.
edu-vesels kiploks,daudz cili pudera,piparus,vistas galu un papriku,to visu sasauteetu.Veel greifruutus.
Uz kruutiim smeereeju smirdiigo ziedi,kas silda(neatceros nosaukumu,laikam uz v..)Plus ibrufoeinu un paracitamolu.
Sii ir sesta angiinas diena un juutu,ka veel divas un buushu zirgaa.
PRIECAJOS,KA NEDZERU AB,kaut gan bija brizi,kad biju gatava uz jebko.
Neredzu jegu iet pie aarsta tikai receptes del.Jo piemeram es zinu,ko vins izrakstis,jo raksta taadu salikumu visiem.Tad jau labak izludzos aptieka bez receptes un ietaupu niksanu rinda.
Re: kâ atrâk izârstçt angînu?
18.04.2007 14:31
Taa jau meedz buut kameer viens izaarsteejas septinjaas dienaas tikmeer otrs slimo veselu nedeelju :)
Man ar paslaik ir strutojosa angiina, nu jau otro reizi pa pusgadu, cik noprotu peedeejo reizi apdzeeros aukstu mineraliiti. nu jau ar iekaisusaam un strutojosaam mandelem seezu un rakstu forumaa kaa aatraak peec savas pieredzes tikt valaa no siis angiinas. Pirmais buutu protams aiziet pioe gimenes aarsta un izrakstiit antibiotikas. Dzert protams ar vienmeeriigu intervaalu un neizlaist nevuienu reizi no kursa. Be zsaubaam paneemu arii spreju deguna dobuma infekciju profilaksei (lai nesaakas otits) Vibrocil. Un pretiekaisuma pulkveriisus Nimesil citu blakusritoso zarazu profilaksei. Neiaizmirstiet arii kaadu pretdrudza liidzekli, jo antibiotikas neiedarbojas uzreiz. Un skaloju kaklu ar propolisa tinkturu cik vien var biezâk. (skalosanas liidzeklu protams ir milzum daudz tacu katrs izveelas sev tiikamu) !!! skalosanas lîdzeklis nedrîkst but karsts!!! Protams seediet maajaas, regulaari veediniet telpu, dzeriet vitamiinus (peec antibiotiku kursa beigsanas).
ir arī tāda slimība kā difterija, simtomi apmeram tie pasi, tikai, ja nearste pareizi, tad 3 dienu laika var nomirt!!!!
man tas pats tiakt ka lai varetu parunat bez sāpem tas gan ir liels jautajum gribu loti gries ara mandeles domaju ka palidzes gan jau
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 17?
Ziņa: