gastroduodenitis

Aizsāka Zukule 

gastroduodenitis
21.02.2007 19:29
Jau berniiba man diogneze bija-gastroduodenitis,kaut kas ar 12zarnu iekaisumu(saakuma),nu godiigi tas man tas viss jau ir piemirsies,jo Pirms 6 gadiem tas viss norimaas,protams,ne jau taa,ka vispaar nebuutu probleemu.Bet nu ir taa,ka saap atkal puncis,sliktas duushas,veedera izejas probleemas,dedzinaashana.Bet dedzzina savaadaak nekaa agraak,tagad dedzina tieshi kungi,sajuuta,ka esmu izsalkusi pat eedot.Tas viss atkal uzradaas kopsh atmetu smekeeshanu pirms paaris meeneshiem.Partieku paarsvaraa no piena un riisiem.Ko veel varetu eest kas neizraisa saapes un dedzinaashanu?Un svars arii paaugstinaas,vairaak izskataas,ka butu piepampusi,paraadiijies pat celuliits,kas man meedz shat tad uzmesties un pazust,bet nu pavisam traki.(Staavoklii neesmu,eju uz sporta klubu katru otro dienu,ieskaitot peldeshanu,saunu)Varbuut saakt smeekjeet?Negribas/pretiigi,sirds atkal klapees.
Pie sava daktera nu shobriid netieku nekaa.
Re: gastroduodenitis
21.02.2007 19:39
Aizej uztaisi kobru. Ja tur viss ok, tad mierîgi noraxti visu uz pîpçðanas atmeðanu - reti kuram tâ lieta noris bez simptomiem - es jutos ïoti sûdîgi kâdu pusgadu, viss tas pats ko Tu apraxti, tikai kuòìa saasinâjumu vietâ man neþçlîgi pastiprinâjâs migrçnas. Tagad gandrîz viss èikiniekâ, tik aktîvâk jâpasporto.
Smçíçt es toè vairs nesâkðu kautvai tâ iemesla dçï ka ja atkal bûs jâatmet, atkal tam murgam bûs jâiet cauri.
Re: gastroduodenitis
21.02.2007 19:46
He,te varu piekrist,tam murgam iet cauri otreiz negribas!Bet tagad saacies otrs murgs ar kunjgji.TAs man sagaadaa pamatiigas cieshanas.Kaadreiz ir taisiita gan kobra,gan skaabi tecinaaja,gan baltu trubu lika un teeja bij jaadzer.Bet nu tas viss atgrizies un izskataas ka ar uzviju.Pie sava aarsta netieku,taapeec gribeeju jautaat,ko varu lietot uzturaa?
esssss
Re: gastroduodenitis
22.02.2007 15:07
Uzturaa man ljaava lietot visu (gastriits plus veel sisz un tas arii dedzina kungji) tikai jaacensaas izsleegt tomaatus, tomaatu sulu un jaaierobezjo augljus. Klau a Tu neesi nervozaaka palikusi peec atmessanas, es gan neesmu spec, bet mos Tev antistress noder... Par lieko svaru normaali man braalis nesen kaa nometa tagad taads omuliigs palicis tas taa laikam gandriiz visiem kaa nomet smeekji taa pienjemaas svaraa, jo kaut kaa jau to stresu jaamazinaa :)) ak jaa draudzenei viirs arii palika apaljiigaaks, kad beidza piipot...
Re: gastroduodenitis
22.02.2007 16:37
Nee smu driizaak mieriigaaka,laimiigaaka atmetot piipeet.protams,pirmo nedelju bija taa ka sirds lec pa muti araa,teica,ka neesot sirds kaites,bet no uztraukuma.Joprojaam dazreiz gribas it uzpiipeet,diezgan Stipri.Bet nee nepiipeeshu ,tas atmeshanas saakums bija kaa liels paardziivojums.Bet vai tad uztraukums var ietekmeet gastroduodeniti.Ja tas ir tas,nu sajuutas jau ir kaadaas agraak,tik taa vedera dedzinaashana stipraaka. Augjus tad labaak nemeegjinaashu.Palikshu pie pienzupas,lai gan taa jau skebina,bet man veemiens briizham no visa kaa naak.Laikam iedomas.
Re: gastroduodenitis
22.02.2007 17:03
Zukule

Ir cilvji kam piens un piena zupas izraisa stipru skaabas palielinaashanos kunghii, atvilni un veedera puushanos...
Re: gastroduodenitis
22.02.2007 17:10
Ku!
Ko tad tas cilveks lai ed?!
Re: gastroduodenitis
22.02.2007 17:15
Tiiri eksperimentaali prieksh sevis esmu noskaidrojis ka tad kad ir sakairinaats gremoshanas trakts vislabaak vinjsh ir reagheejis uz baltmaizi ar sviestu un doktordesu + biezpienu ar kreejumu + viegla teeja ar cukuru. Var apeest kaadu vaariitu olu. Iespeejams ka daudzi teiks ka tas ir kaut kas neveseliigs bet ja man ir slikti tad mani tas maz uztrauc...
taa
Re: gastroduodenitis
23.02.2007 15:56
Jaa es arii piekriitu tam, ka piens ne vienmeer ir tas labaakais, es parasti, ja bija ljoti svaki ar manu gastriitu taisiiju vienkaarsi auzupaarslas ar uudeni plus veel kaut kas.

Stress gan var ietekmeet pilniigi visu, kas saistiits ar zarnaam un kungji man tik panervozeet vairaak un viss cauri, bez Omeprazola vakaraa kungjis taisa traci, maneejais nepanes daudz jogurtus, it iipasji ar auglju piedevu :(, bet arii ne vienmeer citreiz nekas citreiz ziepes.

Manam kungjiitim pret baltmaizi arii nebija pretenzijas, tikai nedriikst cik zinu svaigu siltu eest, labaak taadu saziedeejusju, veel mans kungjis necies kafiju, triis cetras kruuziites dienaa un piiiii un dazkaart jau viena vinjam liekas par daudz, taa kaa paskaties var buut arii tu greeko ar kafiju :)
Re: gastroduodenitis
23.02.2007 16:01
Paartieku no piena un riisiem,jo tas ir vieniigais kas nededzina,vai mazina to dedzinaashanu.Gribeeju jautaat,ko veel var lietot,kas ir kungjim draudziigaaks.
Tagad zinu,ka augljus nedriikst,kafiju ,gaazeetos nedzeru,arii no melnaas teejas saaku izvairiities,dzeru kumeliishu vai piparmeetru.
taa
Re: gastroduodenitis
23.02.2007 16:30
Daarzenjus driikst nu iznjemot tomaatus pameegjini kaadu sauteejumu nedaudz uztaisiit mos iet cauri. Man dakteris teica ka neesot labi, bet pasai labaaka sajuuta bija no Borzjomi, bet tas vareetu buut tiiri individuaali. Metaisi to sauteejumu saalju un taukainu tad jau it kaa nevajadzeetu dedzinaat un nesaeedies daudz.
Es no riisu piena zupas driiz vien noniiktu taapeec, kad aarsts pateica, ka augljus jaaierobezjo no stresa maajaas pierijos banaanus :)
Tagad zinu, ka ja nepaarspiilee varu visu. Tikai ar tomaatu sulu veikalaa pirkto gan nedriikstu aizrauties no taas ir suudiigi, bet savus maajas tomaatus tomeer eedu un nebija nekaadas reakcijas.
Klau ja ljoti dedzina nopeerc aptiekaa kaadu preparaatu kas var to normalizeet, kad man nebija izrakstiits omeprazols pirku to ko reklamee pa televiizoru raniberli, zinu, ka ir veel citi preparaati, bet labaak jau aizej uz paarbaudeem un tad jau Tev dakters pateiks ko tiesi un kaa driikst Tev lietot jo man pasai ir gastriits plus veel tas gredzens, kas ir starp kungji un bariibas vadu nesleedzas kaa pieklaajas liidz ar to ja saeedu ko netaa un taa skaabe celjaas man sit uz augsju un dedzina arii bariibas vadu...
Labaakais bija, ka par so joku teicu gjimenes aarstei vinja neticeeja, ka tas taa vareetu but, bet taa kaa mums augstskolaa maaciija cilveeka fiziologjiju jo pasniedzeeja bija straadaajusi par medikji, tad vija bija staastiijusi par paziimeem utt. un taas nu bija toc toc kaa no graamatas ...
Aa es veel arii smalcinaatas linseeklas eedu, vari meegjinaat uztaisiit kartupelju biezputru mos arii to kaut nedaudz bet vareesi ieest..

Veel labs liidzeklis, ja nu Tev ir arii gastriits no riita tuksjaa duusjaa kartupelju sula, tas ir sariivee kartupeli un izspied un iedzer, koleegje saadi savai meitai gastriitu izaarsteeja. Kaamer netiku piee arsta arii es praktizeeju paliidzeeja...
Re: gastroduodenitis
23.02.2007 16:37
Paldies!
Man shodien vakarinjaas buus sauteejums!
Zilonis
Re: gastroduodenitis
23.02.2007 16:43
Klau,a kapec taa par tomaatiem? Man shausmiigi garhso un daudz vinjus edu, bet nezinaju,ka tie nav labi.. Man pat skiet,ka lasiju,ka tieshi gremoshanas traktamm labi.
taa
Re: gastroduodenitis
23.02.2007 17:17
Nav jau teikts, ka nav labi, tikai kairin ato kungji nu es jau rakstiiju maajas tomaatus eedu man nesaapeeja kungjis, bet pirkto sulu iedzerot kirdigts... Piemeeram manam viiram no jaanjogu sulas ir slikti. Katram jau tas organisms meedz savaadaak uz dazaadam lietaam reagjeet.. Atceros, ka pa TV dzirdeeju, ka aabolus arii tiem kuriem ir kungja probleemas jaaeed bez mizas, mos tas pats ir ar tomaatiem, ka ne tas tomaats pats, bet taas aadinjas kairina to kungji nu nezinu diemzeel...
taa
Re: gastroduodenitis
25.02.2007 16:51
Nu kaa Tev gaaja ar to sauteejumu, vai kungjis lamaajaas vai viss bija stukos???
Re: gastroduodenitis
25.02.2007 17:47
Paaldies!!!
Sauteejums bija labs,ja neskaita,ka bez saals nav pierasts eest.Citi lieto visaadas garshvielas rozmarinu utt.Vajadzees pamekleet veel kaadas receptes.domaaju shodien taisiishu atkal!
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 15 pieskaita 16?
Ziņa: