spermogramma

Aizsāka Dana 

Dana
spermogramma
15.05.2001 21:41
Sveiki!

Jau gadu mçìinam tikt pie bçrniòa, bet îsti nesanâk.

1) Man nesen olnîcâ bija funkcionâlâ cista, ârsts parakstîja vitamînus un nosûtîja vîru uz spermogrammu. Tâs rezultâts laikam nav pârâk labs - ir problçmas ar spermatozoîdu koncentrâciju ~14 milj.; kustîgumu - taisni un âtri kustas 8%, lçni 13%; arî morfoloìija ir ârpus normas - normâli tikai 4%, pie tam 87% ir galviòas defekti.
Taisamies iet pie urologa, tomçr pirms tam bûtu interesanti uzzinât, ko ðâdi rezultâti vispâr var nozîmçt. Saprotam, ka tas nav labi, bet cik kaut kas tâds ir ârstçjams un kâ vispâr vîrieðiem ðâda ârstçðana notiek?

2) Patriz apmeklçjam samçrâ dârgu privçtklîniku, bet esmu dzirdçjusi, ka neauglîgiem pâriem ir iespçja saòemt valsts apmaksâtas konsultâcijas un ârstçðanu. Vai kâds var pateikt, vai tas ir iespçjams un kâ uz ðâdu programmu var pieteikties?


Dana
Re: spermogramma
16.05.2001 11:42
neieteiktu Kanjieru ielu (Pluumes kantoris) un Smilshkalnes kundzi. pat neiespeejamais ir iespeejams.
Dana
Re: spermogramma
16.05.2001 14:05
Paldies par ieteikumu.
Varbuut kaadam ir informaacija par EGV (tur ir dr.Giilis) un Valsts Gimenes Veseliibas centru (kas ir Greecinieku ielaa)?
Re: spermogramma
16.05.2001 15:19
Giilis savulaik arii bija pie Pluumes. Galvenais uzzinaat, kaa un kur tiek veikti analiizhu rezultaati. Pluumes kantoris kljuudiijas 60% un vairaak gadiijumu. Cik zinu, tad izmantoja savulaik Gulbja laboratoriju. Naudu maksaa, bet rezultaatu nekaadu. Laba lieta cik zinu bija pie Saktas slimniica. Laikam tagad nav. Tur bija labs eebreja izcelsmes aarsts un veel viens sieviete, ja nemaldos, tad Viiberga.
dr. A. Laukmanis
Re: spermogramma
16.05.2001 21:38
Iesaku apmeklçt EGV klîniku, tur tieðâm strâdâ arî dr. Ìîlis un vairâki citi speciâlisti, kuri var precîzi atbildçt uz Jûs interesçjoðiem jautâjumiem. Protams, arî palîdzçt.
Dana
Re: spermogramma
17.05.2001 12:24
Jau apmekleejaam. Arsts pat nekomenteeja spermogrammas rezultaatus, tikai noriikoja uz STS testu, bakteriologisko testu un atkaartotu spermogrammu (ar komentaaru, ka izskataas, ka tur viss ir OK, bet to vajag paarbaudiit, lai vareetu pilniibaa parliecinaties), pirms kuraam pie tam veel jaizdara kaut kaadas potes (Zymosan), lai provoceetu infekciju (???)...
Analiizu kopsumma ir ~40Ls, pie tam viziite maksaa ~10Ls. Par to naudinu vareetu gribeet ko vairaak kaa tiki noriikojumu uz citaam analiizeem, piemeeram, spermogrammas skaidrojumu... Vajag jau visu kaartiigi paarbaudiit, bet, ja paziimes liecina, ka nekaa taada nav, prasiit no pacienta papildus 50Ls (analiizes+naakamaa viziite) man tomeer liekas nekauniigi... :(
Pie tam liekas diivaini, ka pirms analiizeem lieks spriceet mistisku preparaatu, kuru parasti lietojot onkologisko saslimsanu gadiijumos, pie tam visa par to Internetaa atrodamaa info saistaas tikai ar eksperimentiem ar pelee...
Re: spermogramma
17.05.2001 14:12
labi ka nelika viiram dzert alu divas nedeeljas un asus eedienus eest. tas no Gjiilja recepteem:)))
Dana
Re: spermogramma
17.05.2001 15:45
Istenibaa alu ieteica, bet, taa kaa viirs vispaar nedzer, to noreduceeja uz rauga dzeerienu :) Gan ne 2 nedeelas, bet dazas dienas pirms analiizeem.
Cik zinu, alus un raugs (no kaa taisiits arii Zimozaana) pastiprina iekaisumus... Kaada iisti no vina puses tam ir ideja? Ja iekaisums buutu, uzraadiitos paaugstinaats leikociitu skaits, bet tas bija 5 reizes mezaaks par maksimaalo normu...
Re: spermogramma
17.05.2001 17:19
mekleeja hlamiidijas un protams neatrada. viss atkariigs kur tiek veiktas analiizes. hlamiidijas, kura ir muusdienu slimiibu, kuru nezin kaapeec tiek uzskatiita par veneerisko. patiesiiba aarsti pashi nezin no kurienes taas rodas. dazhreiz vienkaarshi no stresa. ne pirmaa reize kad Gjiilis, Pluume un Ko kljuudaas. neesmu dzirdeejis pozitiivas atsauksmes un galvenais tik naudinju njem.
Dana
Re: spermogramma
17.05.2001 17:43
Par naudinu man tagad toc viss ir skaidrs... Salidzinasanai noskaidroju to pasu analizu cenas Grecinieku ielas VGC (valsts gim. centrs) - viniem tas kopsumma maksaa 10 Ls (EGV - 40Ls) !!!
dr. A. Laukmanis
Re: spermogramma
17.05.2001 22:02
Ielaagojiet-aarsts no analiiþu apmaksas procentus nesaòem. Diemþeel mediciina kïuus arvien daargaaka . Juutot sarunas noskaòu - no diskusijas izstaajos.Laimiigi.
Re: spermogramma
18.05.2001 08:34
un taa aarsti:
a) dr. Lejinsh no Pluumes kantora (veic pat maaksliigo apaugloshanu)';
b) dr. Treijs no Linezera;
c) piemineetais eebreja izcelsmes aarsts no Ginekologjiskaas slimniicas (uzvaardu neatceraas, bet ljoti paziistams), kas kaadreiz bija pie Saktas. tagada taa ir paarcela. dr.Viiberga pat gaaja konsulteeties;
d) dr.Viiberga laikam vairaak pashlaik vairaak zinaatnei pieveersusies (ir iespeejams dabuut mob. telefonu, tikai tad jaaveic personiskas sarakste0
veel - viens gada nav nekas, ir citi, kas ciiniijushies 10 gadus un ir OK. tici sev, luudz Dievam un nezaudee ceriibas. tas viss, ko sheit varu teikt.
Lai vaicaas - dbs
Dita
Re: spermogramma
18.05.2001 13:38
Dana, es par iespçju palikt stâvoklî cînîjos 8 gadus .Protams bija daþâdi ârsti.Vienu brîdi man likâs ka nav nekâdu cerîbu, jo ârsti pie kuriem ârstçjos teica, ka man nekad bçrnu nebûðot, ja nu vienîgi kâds brînums gadoties.Pârdzîvoju ïoti.Un tad es nokïuvu pie daktera Vîtola Linezerâ. Bija vajadzîgs gan laiks, gan divas operâcijas, bet toties tagad man ir mana meitiòa.Manuprât viòð ir ïoti profesionâls un zinoðs un galvenais viòam nav vienalga , kas ar tevi notiek. Viòð visam dzîvo lîdzi un meklç arvien jaunas iespçjas palîdzçt. Tâ kâ es tev varçtu no savas pieredzes ieteikt tieði viòu.No sirds novçlu tev veiksmi, pacietîbu un nezaudç ticîbu.
Dana
Re: spermogramma
21.05.2001 13:13
Godâtais Laukmaòa kungs,

Nevçlos apvainot Juusu koleegi procentu sanemsanaa, kaut gan jaasaka, ka sajaa iestaadee tas ir nenormaali daargi, iipasi nemot veeraa, ka muusu valstii normaalas veseliibas apdrosinaasanas nav un valsts izveidotaa sisteema, peec manaam domaam, nav par labu ne aarstam, ne pacientam...
Bijaam paarstegti par to, ka netika izdariits pilniigi nekaads rezultaatu skaidrojums, iznemot to, ka perfekti nav, bet no aarsta, kam viziite maksaa 10Ls, vareetu gaidiit mazliet vairaak.Protams, galiigajai diagnozei vajag vairaak izmekleejumus, bet vienkaarsam cilveekam no spermas analiizes lapas liela skaidriiba nerodas, taapec vareetu paskaidrot, ko noziimee, ka tas ciparins i taads un tas - sitaads.
Pie tam - tiek parakstiitas potes un alus pirms analiizeem, nepaskaidrojot, kaapeec... Man kaa parastajam mirstiigajam tas neliekas normaali un rada vieniigi sajuutu, ka analiizes peec alus un rauga preparaatu ievadiisanas vareetu buut sliktaakas kaa normaali (subjektiivi, atceroties, ka iekaisumu gadiijumos alus un raudzeeti produkti ir stingri aizliegti). Loti iespeejams, ka es kluudos, bet jautaajumos, kas skar veseliibu, gribas buut uzmaniigiem.

Dana
Dana
Re: spermogramma
21.05.2001 13:15
Paldies par ieteikumiem!
Mans e-mails: ausainis@hotmail.com

Dana
Dana
Re: spermogramma
21.05.2001 13:19
Paldies Tev par ieteikumu!
Vai dr.Viitols specializeejas tiesi sieviesu neaugliibas probleemu risinaasanaa vai arii viiriesu (sajaa gadiijumaa izskataas, ka laikam lielaaka probleema ir manaa viiraa)?

Dana
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 9?
Ziņa: