psoriaze

Aizsāka Lina 

Lina
psoriaze
05.03.2004 09:16
vai kads ludzu nevaretu ieteikt kadu tiesam labu dermatalogu pie ka griezties shai sakaraa...
una
Re: psoriaze
05.03.2004 09:50
Dr. Maija Brieþe A. Briâna ielâ.
Lina
Re: psoriaze
05.03.2004 09:52
tas ir tur kur STS centrs? Un cik vinas vizite maksaa?
Re: psoriaze
05.03.2004 09:59
Labu dermatolgu nevarçðu ieteikt, bet varu pastâstît, kâ es cînos ar ðo slimîbu, kur man ir no bçrnîbas.
12 gadus neveiksmigi mçìinâju izârstçties vai vismaz apârstçties ar zâlçm un ziedçm. Diemþçl tas nekâdus rezultâtus nedeva.
Bet pirms pâris gadiem nejauði atradu ïoti efektîvu veidu kâ saasinâjuma laikâ ârstçties - jûras sâls vannas (vai peldes, teiksim Nâves jûrâ vai okeânâ)!

Vannâ sataisu diezgan sâïu ûdeni (jûras sâls ir nopçrkams pârtikas veikalos) un kâdas 15 minûtes mçrcçjos. Pçc tam noskalojos ar siltu ûdeni, sasmçrçju íermeni ar kâdu barojoðu krçmu un efekts ir fantastisks! Neviena smçre man nebija tâ palidzçjusi, kâ ðîs vienkârðâs procedûras! Turklât sâlsûdens nenodara ïaunu pârçjam organismam, atðíirîbâ no zâlçm.
Un ïoti svarîgi ir nenervozçt un neuztraukties par savu slimîbu, iemâcîties to pieòemt. Mans âdas stâvoklis vasarâs ir traìsisks, bet es to nekad neesmu uztvçrusi kâ slçpejamu lietu - peldos publiskâs pludmalçs, staigâju svârkos. Skaidrs, ka cilvçki skatâs, bet es tam nepievçrðu uzmanîbu un ar laiku arî citi pierod un pat nepamana, ka man ir ði slimîba. Un man nekad nav bijuðas problçmas piesaistît pretçjâ dzimuma uzmanîbu, un nekad neesmu dzirdçjusi no puiða "kas tev ar âdu?" vai "fui". Jo vairâk es nervozçju - jo sliktâk manai âdai, jo mierîgâka esmu -arî âda nomierinâs.

Bet tieðâm iesaku pamçìinât sâls vannas!!! Un vçl - man atklâjâs, ka ir problçmas ar vairogdziedzeri, tâpçc ir lçna vielmaiòa, un tagad ârtsçjot vairogdziedzeri paliek labâk arî manai âdai, jo psoriâze ir cieði sasitîta ar vielmaiòas prcesiem.
Dermatologi man visu ðo gadu laikâ nav tâ palîdzçjuði kâ jûra un endokrinologs!
Varbût ir vçrts pamçìinât noskaidrot, kas ir ar vielamiòu?
Re: psoriaze
05.03.2004 10:05
DIemþçl esmu vîlusies visos dermatologos pie kuriem esmu gâjusi (arî Briâna ielâ), jo viòu atieksme bija - izârstçt nevaram, bet varam mçìinât apârstçt. :(


Un diemþçl neviens ârsts neiesaka manis saslavçto sâli vai kâdu citu dabisku produktu, tikai raksta dârgas un veselîbai kaitîgas ziedes.

Bet mçìinâts nav zaudçts, varbût tev ðî ârste iesaka ko vçrtîgu.

P.s. Psoriâzes gadîumâ iesaka pieturçties pie piena produktu - dârzeòu diçtas, jo psoriâze ir process, kad paâtrinâti notiek ðunu vairoðanas un atmirðana (tas notiek visiem cilvçkiem, tikai psoriâzes slimniekiem daudz âtrâk), tâpçc veidojâs zvîòas. Ðî iemesla dçï iesaka atturçties no taukiem un ogïhdrâtiem bagâta çdiena, lai neveicinâtu ðo âdas paâtrinâtu pârragoðanos un ðunu atmirðanu.
una
Re: psoriaze
05.03.2004 11:31
Jâ, STS, vizîte - ls 5. Bet ðíiet, ka ar vienu pietiks. Izrakstîs piemçrotâkâs zâles. Tieðâm izârstçt neviens nevarçs, bet "labi apârstçs" gan. Eju pie dr. M.Brieþes ne tikai psoriâzes, bet arî citu âdas problçmu dçï. Esmu apmierinâta. Tik ïoti, ka pat varu ieteikt citiem!
Lina
Re: psoriaze
05.03.2004 11:46
Paldies jums par padomiem!

Man vairogdziedzeri parbaudija citas problemas sakaraa, bet tur it kaa viss esot kartiba... Vispar es jau zinu, ka tradicionala medicina sho slimibu izarstet nevar :( cinos ar to ari jau kopsh bernibas. Bet juras sals vannas gan meginajusi neesmu, noteikti pameginasu!

Linda, bet cik biezi tadas ir jamercejas, lai butu efekts?

Sobrid es glabjos ar elokona kremu jau vairakus gadus, zinu, ka tas ir kaitigs, bet nekas cits jau nepalidz (nu vismaz nav tads krems trapijies). Domaju, ka aiziesu gan pie tas dakteres uz Briana ielu parunaties, varbut kaut ko jaunu vismaz ieteiks...
Re: psoriaze
05.03.2004 18:02
Vasarâs (man saasinâjumi ir tieði ðajâ jaukajâ gadalaikâ) vismaz pâris reizes nedçïa "sâlos". Un pçc tam man nav nekas labâks par parsto Nivejas uzsmçrçðanu visam íermenim.

Man arî nâk par labu peldçðanâs mûsu paðu Baltijas jûrâ - visa diena pa jûru arî dod labu efektu, tikai nevajg aimirst lieot UV filtrus, lai âda neapdeg un lieki nekairinâs.

Protams aizej pie ârsta, avrbût ir kâdi medikamenti, kas palîdzçs. Bet es vairs uz smçrçm nepaïaujos, jo visas tâs ziedes ir paredzçtas îslaicîgai lietoðanai un ir ïoti kaitîgas organismam.

Ak, jâ - biju pie dermatologa, kurð bez ziedçm izrakstîja arî nervu zâles un kaïíi! Tâda kombinâcija man arî lieliski palîdzçja (jo es tieðâm biju nervu kamols un tas tikai saasinâja manu slimîbu).
Ja ir nervozums, tad jâtiek galâ arî ar to, jo tas veicina psoriâzes saasinâðanos.
Re: psoriaze
05.03.2004 18:29
Varbût tas liksies smieklîgi, bet kâds mans draugs izârstçjas ar Pokaiòu ûdeni. Dzçra iekðíîgi, gan lika kompreses vairâkus mçneðus. Tagad jau divi gadi, kâ nekas jauns nav parâdîjies.
skabarga
Re: psoriaze
05.03.2004 20:27
Aptiekâs dabûnams neslikts ârstniecisks ðampûns-Fongitar,arî psoriâzei.Samazina niezi,zvîòoðanos ut.t.Var izmantot arî kâ duðas gçlu.
Re: psoriaze
06.03.2004 12:11
Nav zelta standarta, jâredz Tevi un pçc situâcijas pçc dermatologa ieteikuma varçsi izvçlçties esv piemçrotâko âdas kopðanas un ârstçðanas metodi. Psoriâzi galvenokârt ârstç ar ârîgiem lîdzekïiem, protams, noskaidrojot vai nav kâdas iekðîgas kaites, kas slimîbu provocç.
Dermatologs Sanita Þîgure.
Re: psoriaze
18.03.2004 15:36
Varu pastâstît savu "epopeju" ar psoriâzi. Iepazinos gandrîz ar visiem âdas ârstiem - rezultâta nekâda. Tad aizgâju uz pieòemðanu pie Elejas Veronikas (pieòem Ðmerlî Renemaòa klînikâ). Viòa arî man ieteica sâls vannas + jodu (1 pudelîti uz vannu). Tad izdevâs aizbraukt uz Sarkano jûru - visas pumpas pazuda (bet bija 1/2 íermeòa, jçlas un sâpîgas), bet, tâ kâ slimoju pirmo gadu, nezinâju, ka ðî slimîba atkârtojas (izsauca vairâkas jubilejas pçc kârtas ar alkohola lietoðanu). Tagad lietoju dziednieka ieteiktos organisma attîrîðanas lîdzekïus, ievçroju diçtu, peldos sâls vannâ, gaidu, kad sâksies pavasaris - varbût saulîte palîdzçs...
Aija
Re: psoriaze
19.03.2004 10:44
Kaa tiek uzstaadiita sii diagnoze -- psoriaaze? Vai tiek veikta aadas analiize, vai tikai no aareejaam paziimeem?
Re: psoriaze
19.03.2004 14:04
Diemþçl tikai pçc ârçjâs apskates.
Re: psoriaze
22.03.2004 12:59
Manam vîram ir ðî kaite un kopâ cînamies. Diemþçl slimîba nav ârstçjama, tâ ir tikai padarâma neredzama uz îsâku vai ilgâku laiku. Gadâs, ka sievietçm pçc dzemdîbâm pazûd. Galvenais ir veselîgs dzîvesveids, atturoties arî no vircotiem çdieniem, þâvçtâm gaïâm, trekniem çdieniem. Protams arî nervi ir jâsaudzç( tas labi padodâs kristieðiem ). Ðî slimîba izpauþâs ïoti atðíirîgi, proti ir ziemas un vasaras saasinâjums. manam vîram ir saasinâjums ziemas sezonâ, tâdçï ziemâ cenðamies radît vasaru sauïojoties ar kalnu saulîti vai solârijâ. Vannai ïoti labi pievienot baltegles eïïu 10 pilienus, kâ arî struteòu vannas. Pçc vannas ik reizi sauïoðanâs ar saulîti un iezieðanâs ar speciâlu losjonu vai parastu barojoðu íermeòa losjonu. Labi der Stendera fabrikas eïïas bumbiòas un balzami. Labâk izvairîties no stiprâm un kairinoðâm smarþâm. Sâls vannas gan nav mçìinâtas, jâpamçìina, bet arî tâs ne visiem der, kâdai paziòai peldes Sâls jûrâ nav nâkuðas par labu. Galvenais ir iemâcîties sadzîvot ar slimîbu. Mans vîrs man ðíiet pievilcîgs ar visiem pleíiem un vispâr no pretejâ dzimuma uzmanîbas trûkuma nav cietis. Cik psoriâtiíus zinu, tik visiem ir savas otrâs pusîtes un darba kolektîvos ir labi ieredzçti.
Rîgâ ir psoriâzes biedrîba, kurâ pieòem dermatologs un, ja nemaldos, tad biedriem tas ir bezmaksas. Vçlu veiksmi!
Buu
Re: psoriaze
24.03.2004 14:07
Dermatologs Sanita Þîgure ir ïoti laba speciâliste ðajos jautâjumos, silti iesaku. Viòa pieòem VC4.
leo
Re: psoriaze
24.03.2004 15:23
Valda, vai jûs nepateiktu kur tâ Renemaòa klînika atrodas. Intresçjos Elejas Veronikas sakarâ, bet par citu problçmu. Vai tur piesakâs vai dzîvâs rindas kârtîba? Varbût nav noslçpums, cik naudas jâòem lîdzi? Paldies!
Re: psoriaze
30.03.2004 11:48
Renemaòa klînika atrodas Ðmerlî (Ðmerïa iela 2, pretçjâ pusç Kinostudijai). Iepriekð jâpierakstâs, jo ïoti gara rinda. Pierakstîties var pa telefonu 7520085. Pirms pieòemðanas nedrîkst ~ mçnesi lietot alkoholu, citâdi ar Jums vispâr nerunâs...
watcher
Re: psoriaze
31.03.2004 11:16
Manaa dziivee psoriaze sâkâs pçc diezgan smaga pârdzîvojuma, kd manâ acu priekðâ noðâvâs draugs. Arî pie daudz daþâdiem ârstiem pabiju. Visnormâlâkais liekâs bija P.Stradiòa slimnîcâ vecs vîrs ar garu, garu sirmu bârdu. Lietoju es Elocon krçmu un B12 vitamînus ðpriceeju, itkaa palîdzçjâ mazliet. Braucu uz kolkas ragu pie dziednieces, iedeva tauciòus, ko smçrçt, iespçjams ticîbas bij pârâk maz, vai kur citur vaina, bet îpaði nepalîdzçja,tad sâku lietot viòas otro ieteikto metodi - agrâ pavasarî dabut, labâk jaunu dzinumu, ievas mizas, novarît un likt uz slimajâm vietâm kompresîtes. Regulâri piekopjot ðo metodi, atbrîvojos ar laiku no diezgan lieliem psoriâes pleíiem. Â, un tad vçl arî vçlâk ievu mizâm pievienoju klât balto nâtri.
Pçdejâ laikâ slimîba itkâ atkal saasinâjâs un tad kaimiòiene iedeva sava vîra, kuram arî bija ðî slimîba,( tagad miris, ne no psoriâzes) smçri _-""Dermoxin"", diezgan padârga 10 Ls, bet rezultâts jau pçc pâris dienâm bija acîmredzams. Tagad es baigi ceru, ka lîdz vasaras sâkumam tikðu vaïâ no PS., kaut gan viòa negrib padoties, un sit ârâ jaunus mazus izsitumiòus. Liels prieks, ka uzgâju uz ðo lapaspusi, ieguvu jaunu informâciju. Novçlu nezaudçt cerîas un pacietîbu cîòâ ar PS .

Re: psoriaze
31.03.2004 12:29
Sveiki vai kads kautko nevar pastastit par tabletem ar nosaukumu Metotreksâts "Ebewe"?Kads ir lietojis sis tabletes?Pec anotacijas izklausâs varen sliktas sekas?Esmu lietojis vsvisadas smçres,taèu nekas nepalîdz!Palîdziet lûdzu!
Sanita
Re: psoriaze
01.04.2004 09:12
Metotreksâts ir citostatisks preparâts, kas ir ltableðu veidâ. Tâs nozîmç tikai dermatologs un tikai tad, ja ir smaga forma un citas metodes nav devuðas rezultâtu. Terapijas laikâ jâseko asins analîzçm.
Dermatologs Sanita Þîgure.
Re: psoriaze
01.04.2004 10:00
Ko var lietot ja psoriaze ir uz sejas?
olîvîte
Re: psoriaze
02.04.2004 09:09
Vakar skatîjos Animan Planet. Kaut kur, iespçjams Turcijâ, eksistç sanatorijs, tur ir tâds bseins, kurâ dzîvo mazas zivtiòas, kuras barojas no parazîtiem. Vienas iedarboja kâ dçles, citas attîra âdu no atmiruðajâm daïâm un mazina iekaisumu. It kâ cilvçki, kuri tur esot pavadîjuði 3 nedçïas par 80 % izârstçjas. Laikam tas ir ïoti dârgi, bet varbût ir vçrts paskatîties un pameklçt.
Mati
Re: psoriaze
02.04.2004 09:40
Kaada jums pieredze ar frizieriem un attieksmi pret sho slimiibu? Man paveicaas, ka mana maaminja ljoti labi griezh matus, visu savu neilgo muuzhu esmu gaajusi pie vinjas, no vinjas jau ta kauns nav, bet tagad nav laika aizbraukt vai arii kaads cits iemesls, bet nevaru saprast, kaada vareetu buut frizieru attieksme, ja psoriaaze ir arii galvas matainajaa daljaa... :(
Mati
Re: psoriaze
02.04.2004 09:43
aa - veel gribeeju vaicaat par sheit mineeto "Dermoxin" - kaut kaa nevareeju zaalju regjistraa taadu atrast, varbuut nosaukums cits vai kaa... Cik saprotu, taa ir ziede, bet vai to bez receptes var dabuut? Naudas jautaajums sheit nav iipashi no svara, jo tomeer gribas kaut ko dariit lietas labaa. Manas aadas "iecieniito" "Flucinar gel" vairs uz Latviju nesuuta vai vispaar nerazho, bet nekas cits tik ljoti nepaliidz...
ineshuks
Re: psoriaze
02.04.2004 09:51
uzreiz nepateikshu, bet jaabuut tachu veel kaadiem hormonus saturoshiem kremiem bez Flucinar?
Mati
Re: psoriaze
02.04.2004 10:12
Ir jau ir, bet kaut kaa nepaliidz tie eljljainie... Arii Flucinar ziede kaa taada nav tik laba. Nu, vismaz man. Seeroju peec gel...
Varbuut iesakiet veel kaadu!
ineshuks
Re: psoriaze
02.04.2004 10:44
Vai LINOLA seerijaa nebija kas ar hormoniem un pashi uz uudens baazes? Bet varbuut jaucu.
inform
Re: psoriaze
02.04.2004 12:17
Varu ieteikt ïoti ïoti jauku frizieri VITU salonâ Hella (Strçlnieku 9, salona tel. 7-333358), mans paziòa, kam arî ir psoriâze, pie viòas grieþ matus. Viòa zina visu par ðo slimîbu un pareizi to uztver. Pie tam viòa ir laba profesionâle savâ arodâ. Diemþçl mobilo tel. es nevaru iedot, lai to dod Vita pati.
Ir ïoti laba ziede DAIVOBET, maksâ 15,-Ls, pârdod ar recepti. 10 dienas jâlieto Daivobet, pçc tam, liekas, Daivonet. Ziede ïoti spçcîga.Manam paziòam jau pçc trîs dienu pielietoðanas pilnîbâ notîrîjâs elkoòi. ðo ziedi kâ brîniðíîgu lîdzekli pret psoriâzi viòam ieteica ìimenes ârste. Rezultâti vienreizçji.

Re: psoriaze
02.04.2004 16:58
Vai to smeeri''Dermoxin''var smeereet arii uz galvas?Man psoriaaze pa retam uzmetas uz galvas aadas.Par cik daudz mati uz galvas taa jau pamaniit nevar.Bet nu patreiz jau ir par daudz...Esmu dzirdeejusi,ka ir arii speciaali shampuuni.Veel esmu ieveerojusi,ka ejot uz solaariju mazaak paliek,vai vispaar izzuud uz kaadu laiku.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 1 pieskaita 25?
Ziņa: