iestâde

Aizsāka mum-to-be 

mum-to-be
iestâde
22.01.2008 08:10
Kur doties, lai uzzinâtu vairâk par grûtniecîbas atvaïinâjumu (kad, cik maksâs, utt...)?
Re: iestâde
22.01.2008 10:04
vsaa, vari paskatities www.vsaa.lv
mum-to-be
Re: iestâde
22.01.2008 10:29
PALDIES! Es esmu biðíiò noðokçta, joi no tâ, ko es tur esmu izlasîjusi, sapratu ka tagad grûtniecîbas atvaïinâjums ir 1 gads nevis 1,5??? Un maternitâtes pabalsts, vai mâmiòu alga tiek izmaksâta 1 gadu nevis 1.5 gadu??? "Maternitâtes pabalstu var pieprasît 12 mçneðu laikâ no grûtniecîbas atvaïinâjuma 1.dienas." Jo vairâk lasu, jo mazâk saprotu.... Un ja es aizeju grûtniecîbas atvaïinâjumâ 2 mçneðus pirms bçrna piedzimðanas, tas nozîmç, ka pabalstu es saòemðu tikai bçrna 10 pirmajos mçneðos? Un, jo vçlâk aizieðu grûtniecîbas atvaïinâjumâ, jo ilgâk man tâ iespçja saòemt maternitâtes pabalstu? Tas ir 12 mçneði.... NEKO nesaprotu.....
Re: iestâde
22.01.2008 13:38
Maminu alga tiek izmaksata gadu tavas algas apmeraa, pec tam 30 Ls(iespejams n si gada vairak par kadiem 5 gadiem), ari tad ja izvelies ar berninu sedet majas 1.5 gadu. Saukta maminu alga ir tas pats bernu kopsanas pabalsts un tam var pietiekties ja nemalods ne atrak ka 7 dienas pec berna dzimsanas, bet maternitates pabalsts ir ta sakuta dekreta nauda - ko sanem par periodu, kad esi aizgajusi grutniecibas atvalinajuma lidz dzemdibam. tas tad ari ir tas pabalsts kam vari pietiekties 12 men no pirma grutn atvalinajuma dienas.
Kopsumma tu n valsts sanem 3 veida pabalstus :
1)Maternitates jeb dekreta par dekreta nosedeto laiku
2) berna piedzimsanas jeb ta saukto purina naudu (Riga ja nemaldos tie ir 495 Ls), tam tu vari pietiekties pec bernina dzimsanas
3)berna kopsanas pabalsts(maminu alga), kam vari pieteikties vai nu Tu vai Tavs virs (ja esiet lauliba) un to izmaksas 100% no pedejo 6 men vid algas.(tas ta ir lidz berns sasniedz 1 gada vecumu, pec tam lidz 2 gadu vecumam katru menesi tie ir 30 Ls - neatkarigi no tavai sedi majas ar berninu vai ne)
Ceru ka tapa skaidraks.
mum-to-be
Re: iestâde
22.01.2008 14:08
Liels Tev paldies Belissima! Tagad tieðâm ir DAUDZ skaidrâk, kaut arî tagad man rodas jautâjums par maternitâtes jeb dekrçta pabalsts, kas, es saprotu, ir kas cits, nekâ bçrna kopðanas pabalsts (mâmiòu alga). Tâtad, ja mâmiòas algu es saòemu gada laikâ kopð bçrna piedzimðanas brîþa, tad maternitâtes jeb dekrçta naudiòu es saòemðu pusotra gada laikâ? Belissima, es esmu tieðam apjukusi, kas un kâ tiek izrçíinâts... vnk man ir diezgan paðvaka finansu situâcija, un tâpçc ir ïoti svarîgi, lai es kaut vai kâdu naudiòu saòemtu 1,5 gada laikâ. Mana 'brutto alga ir 440 ls. Kâds man varçtu bût maternitâtes pabalsts, un vai tas tiks izmaksâts 1.5 gada laikâ? Bûðu ÏOTI pateicîga par informâciju!!!
Re: iestâde
22.01.2008 14:59
par maternitâtes pabalstu un bçrna kopðanas pabalstu - to apmçriem un termiòiem skaisti var palasîties vid.gov.lv - tur kur kalkulatori.
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=11&id=2286&hl=1 ðeit
un ðeit:
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=11&id=2287&hl=1

un ir vçl tie pabalsti (?) par bçrna piedzimðanu no paðvaldîbas laikam, kas ir vienreizçja izmaksa.
nu kautkâ tâ.
Re: iestâde
23.01.2008 13:04
dekreta naudina ir tikai par 2 menesiem ko esi nosedejusi majas (skiet 75% no algas) - to tu vari pieprasit(!) pusotra gada laika no dekreta pirmas dienas, bet sanemt(!) sanemsi ka vienreizeju maksajumu 2 algu apmera, maminu alga jeb kopsanas pabalsts 2 gadus katru menesi (gadu - tava alga, otru gadu 30 Ls), Noelas pieminetais pabalsts ko maksa pasvaldiba ir vienreizejs un ta ir ta saukta purina nauda jeb berna piedzimsanas pabalsts (295Ls no valsts+100 Ls ja lidz 12 ned esi stajusies pie arsta uzskate+ 100Ls no pasvaldibas(Riga)=495Ls)
mum-to-be
Re: iestâde
23.01.2008 15:33
MÎÏÐ paldies visiem, kas atbildçja! Man ir vçl viens jautâjums, norâdîtajâ mâjas lapâ es izlâsîju: "grûtniecîbas atvaïinâjums tiek pieðíirts par 70 kalendâra dienâm, dzemdîbu atvaïinâjums tiek pieðíirts par 56 kalendâra dienâm, tâdejâdi maternitâtes pabalsts kopâ tiek aprçíinâts par 126 kalendâra dienâm" - vai tas nozîmç, ka es doðos dekrçtâ 126 dienas pirms dzemdîbâm? Esmu dzirdçjusi, ka parasti pçc 7 grûtniecîbas mçneða? Kâpçc tad aprçíina par 126 kalendâra dienâm?!
mum-to-be
Re: iestâde
23.01.2008 15:41
Un vçl, man ir jautâjums. PIEDODIET, ka tik daudz jautâjumu, bet tieðâm, nezinu, kur jautâjumus var uzdot.... man maternitâtes pabalsts sanâk 1780 lti... VAI TAS VISPÂR IR REÂLI??? Varbût es kaut ko ne tâ esmu pildîjusi pçc kalkulatora? http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=11&id=2286&hl=1 es nesaptoru, ap 1800 ls.. esmu pildîjusi 440 ls katrâ ailç, kâ pieprasîts, brutto algu.... nesaprotu, no kurienes tâda summa... vai nevarçtu man lûdzu paskaidrot?! PALDIES
Re: iestâde
23.01.2008 15:46
grutniecibas atvalinajums ir tas atvalinajums kura tu dosies 7 menesi tiesi ta ka tu esi dzirdejusi, tapec jau to sauc par grutniecibas atvalinajumu. Dzemdibu atvalinajums ir atvalinajums pec dzemdibam - kad mazulis jau ir klat.
par materinitates pabalstu - tas ir nereali, bsi kadu aili nepraeizi aizpildijusi.
mum-to-be
Re: iestâde
23.01.2008 16:29
belissima, ko tad man rakstît brutto algas lodziòâ, ja mana brutto alga ir 440 ls? varbût es nesaprotu brutto algas jçdzienu? "Legâlâ bruto alga (alga, no kuras par Jums tiek maksâti nodokïi)" - nu tâ tad arî ir tâ, no kuras tiek maksâti nodokïi?!!! PIEDOD, ka tik daudz jautâjumu...
Re: iestâde
23.01.2008 16:55
Vaitad nererâli?
tâ summa ir par 126 kalendâra dienâm - grûtniecîbas + dzemdîbu/pçcdzemdîbu atvaïinâjums - t.i. alga par 126 dienâm.
Tie ir 14 lati dienâ.
Vienâ reizç to neizmaksâs - izmaksâs divos maksâjumos - par 70 dienâm - pirms dzemdîbâm (nu, ja piesakâs), un otru daïu - pçc.

un pçc tam mçnesî saòemsi 308 Ls.



Edited 1 time(s). Last edit at 23.01.2008 16:56 by Noela.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 22?
Ziņa: